• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği (Hacker olma isteği)

-NoPasaran

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Ağu 2009
Puanı
56
Selamlar selam selam larrr uzun zaman oldu foruma girmedim sınava çalıştığımdan dolayı iki gün sonra ygs lys gireceğim o yüzden bir iyi dileklerinizi alırım birde sormak istediğim bir şey var ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum biraz araştırdım ve bilgisayar mühendisi olursam güvenlik uzmanı olmak istiyorum iyi bir güvenlik uzmanı iyi para alıyor.Haliyle burada da bilenler olduğundan size sormak istedim malum programlama dili öğrenmem gerekiyor hangi programlama dilerini öğrenmeliyim ve nasıl bir yol izlemeliyim google amcaya sordum ama kimi c ile başla kimi java ile başla bir sürü yorum var hackerlık sevdam yok ama mezun olursam o ortamlarda çalışacağım için şimdiden çalışmak istiyorum.Üniversite bitene kadar ne kadar çok bilgi alırsam o kadar iyi olur sağolun varolun.

Merhaba kardeşim öncelikle sınavında başarılar dilerim umarım istediğini alırsın.
Soruna gelince yazılım dilinde öncelik araştırdığın gibi Java ve C olmalı. Benim sana tavsiyem C ile başlaman. Zaten C,C++,C# benzer olduğu için kavramasını çabuk yaparsın. Ondan sonra tabiki Java geçiş yapmalısın. Bu dilleri bilmen senin için önceliktir. Benim iki tavsiyem yani Java ve C sadece kişisel tercihimdir. Bunların kullanıldığı alanı yerli veya yabancı sitelerden bakarak daha iyi oturtabilirsin kafanda. Yapacağın iş ne tür olacak ona odaklanıp yazılıma öyle başlamalısın. Güvenlik uzmanı için bunlar iyi bir başlangıç olur diye düşünüyorum. Hacker olma isteği :) Bu kısım öyle filmlerde gördüğümüz gibi klavye başına geçip takır takır tuşlara basılarak yapılan bir şey değil. Çoğu hack işlemi açıklardan ibarettir. Özellikle Sql açığı bunların en başta gelenidir. Tabiki diğer sızma yöntemleri olabilir ancak özellikle Windows'un yaptığı updateler bu exploitleri kısa sürede fixliyor. Bu yüzden programla diline yoğunluk ver, onları bildikten sonra ufak eğitim setleri ile hack işine de belki girersin :)

C,C++ La başka kardesim bende bilgisayar programcılıgı okuyorum zaten bilgisayara biraz aşikarsan cok fazla zorlanmassın.

İsim vermek yasakmı bilmiyorum ama nick.tr den Google Facebook vb siteleri hackliyen Bilgisayar mühendisiydi

Selamlar selam selam larrr uzun zaman oldu foruma girmedim sınava çalıştığımdan dolayı iki gün sonra ygs lys gireceğim o yüzden bir iyi dileklerinizi alırım birde sormak istediğim bir şey var ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum biraz araştırdım ve bilgisayar mühendisi olursam güvenlik uzmanı olmak istiyorum iyi bir güvenlik uzmanı iyi para alıyor.Haliyle burada da bilenler olduğundan size sormak istedim malum programlama dili öğrenmem gerekiyor hangi programlama dilerini öğrenmeliyim ve nasıl bir yol izlemeliyim google amcaya sordum ama kimi c ile başla kimi java ile başla bir sürü yorum var hackerlık sevdam yok ama mezun olursam o ortamlarda çalışacağım için şimdiden çalışmak istiyorum.Üniversite bitene kadar ne kadar çok bilgi alırsam o kadar iyi olur sağolun varolun.

Öncelikle başarılar diliyorum.

Olay şudur ki, üniversite sana herşeyi öğretmez. %75'i ini araştırıp kendini geliştirebilmen gerekli. Ben bu işe (reversing-security) merak olarak lise 2'de başladım. Birçok kaynak okudum, araştırma yaptım, deneyerek öğrendim vs. Ki daha bilmediğim binlerce terim olduğunu düşünüyorum.

Hacker olmak için çok dil bilmekten ziyade, sistemin çalışma yapısını, algoritmasını, iş yaptığı parçacıklarını vs. zero-day programı ile çözümlemek gerekir. Aslında ben daha çok security tarafında gelişiyorum. Hack demeyelim de reverse enginnering ile olabilecek açıkları kontrol edip anti-kodunu yapmak gerekir. Tabi No-System-Is-Safe diye birşey de var. Beyaz şapka için çalışıyoruz abi. :D

Deepweb 'de ki hacker lar gerçek anlamda hacker denilebilecek kişiler. Hackerlığı ciddi anlamda sistemi kıran, çalan kişiler değildir ki ben öyle düşünmüyorum. Hırsız derdim yoksa. Her hacker başka alanlarda gelişip rapor eden kişilerdir.

Kesinlikle çok iyi öğrenmen gereken diller : C/C++, Core C, HTML, Python (SQL Inject, BruteForce, Memory, Dump, Debugging) gibi şeyler yapabilirsin.

Bak kardeş, dışarıdan herşey çok kolay. Sen bilgisayar mühendisi olurken yanında lineer statik yada ne biliyim matematik alıcaksın. Ama size en baştan 101010101 gibi kodlamalardan başlatıyorlar. Sen çok üstüne düşersen dediğini başarabilirsin. Ama kendini okuldan mezun olduktan sonra gördüğün derslerle piyasaya atamazsın yani dışarıda seni derslerinle kıyasa sokmazlar yaptıklarınla kıyasa sokarlar. Benim bm okuyan arkadaşlarım çok uğraş veriyorlar çünkü şu sıralar rağbet gören bir bölüm değil. Yani işin kısası sen adroid oyun yaparak yada güvenlikle ilgili kodlar yazıp satarak anca hedefine ulaşırsın. Ama sakın unutma bm okuyorsun diye ders görmeme durumun yok. Universitede okutulan, bir sayısal öğrencisinin bilmesi gereken herşeyi öğreneceksin. Umarım hedefine ulaşırsın. Şayet görüşmek istersen seni kız erkek farklı görüşlerde bm okuyan arkadaşlarımla da görüştürebilirim. Allah yardımcın olsun.

Yanlış anlaşılma olmasın hacker olma isteği dememin sebebi bir güvenlik uzmanı olacaksam hacker gibi düşünmem gerekir ki gelmek istediği her yolu kapatayım ve onu açığa çıkarıp tepesine binebileyim bu işler zor biliyorum okulda bunlar anlatılmıyor biliyorum o yüzden dedim çünkü kendim yazın başlayacağım en azından hazırlıkta ikon bir iki dile hakim olursam sonra rahatlarım.Gerçi ygs ye daha girmedim ama ona da çok çalıştık Allah izin verirse iyi geçecek

Yanlış anlaşılma olmasın hacker olma isteği dememin sebebi bir güvenlik uzmanı olacaksam hacker gibi düşünmem gerekir ki gelmek istediği her yolu kapatayım ve onu açığa çıkarıp tepesine binebileyim bu işler zor biliyorum okulda bunlar anlatılmıyor biliyorum o yüzden dedim çünkü kendim yazın başlayacağım en azından hazırlıkta ikon bir iki dile hakim olursam sonra rahatlarım.Gerçi ygs ye daha girmedim ama ona da çok çalıştık Allah izin verirse iyi geçecek

Bunları localhost ile halledecek sin. Kendine saldırıp veya kendi sisteminde açık bulmaya çalışacaksın sonra o açığı kapatmaya :)

Arkadaşlar peki önereceğiniz kaynaklar var mı otobüste falan en azından c dilini okumaya başlayayım yavaş yavaş yazın da bilgisayarda uygulamasına başlarım.Önereceğiniz c c++ java kitapları var mı Türkçe olursa hoş olur ama yabancı olursa da fark etmez sorun değil bir şekilde hallederim :D

bir dili bildikten sonra diğerleri ip söküğü gibi geliyor o yüzden c c++ gibi daha kapsamlı dillerde başlaman iyi olacaktır. kendini sürekli geliştirmen gerekecek sürekli yeni arayışlar içerisine girmen gerecek :)

Bak kardeş, dışarıdan herşey çok kolay. Sen bilgisayar mühendisi olurken yanında lineer statik yada ne biliyim matematik alıcaksın. Ama size en baştan 101010101 gibi kodlamalardan başlatıyorlar. Sen çok üstüne düşersen dediğini başarabilirsin. Ama kendini okuldan mezun olduktan sonra gördüğün derslerle piyasaya atamazsın yani dışarıda seni derslerinle kıyasa sokmazlar yaptıklarınla kıyasa sokarlar. Benim bm okuyan arkadaşlarım çok uğraş veriyorlar çünkü şu sıralar rağbet gören bir bölüm değil. Yani işin kısası sen adroid oyun yaparak yada güvenlikle ilgili kodlar yazıp satarak anca hedefine ulaşırsın. Ama sakın unutma bm okuyorsun diye ders görmeme durumun yok. Universitede okutulan, bir sayısal öğrencisinin bilmesi gereken herşeyi öğreneceksin. Umarım hedefine ulaşırsın. Şayet görüşmek istersen seni kız erkek farklı görüşlerde bm okuyan arkadaşlarımla da görüştürebilirim. Allah yardımcın olsun.

her bölüm rağbet görür kardeş olay sende bitiyor kendini ne kadar geliştirirsen ne kadar fazla bilgiye sahip olursan rağbette artar :)

Arkadaşlar peki önereceğiniz kaynaklar var mı otobüste falan en azından c dilini okumaya başlayayım yavaş yavaş yazın da bilgisayarda uygulamasına başlarım.Önereceğiniz c c++ java kitapları var mı Türkçe olursa hoş olur ama yabancı olursa da fark etmez sorun değil bir şekilde hallederim :D

Yabancı dilin varsa yabancı sitelere bak, nette var güzel siteler. Türkçe eğitim setleri ve videoları ile destekleyebilirsin.

Yabancı dilin varsa yabancı sitelere bak, nette var güzel siteler. Türkçe eğitim setleri ve videoları ile destekleyebilirsin.
Tamamdır belki bilgisayar mühendisi olan arkadaşlarımızdan biri görür onlarda güzel öneriler verir sağolasın bilgiler için.

Geri