• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar Programcılığı mı Basım ve Yayın mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xLoss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xLoss

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
25 Nis 2009
Puanı
123
Arkadaşlar bu sene meslek yüksekokuluna başlamaya karar verdim. 2 sene okuyup ardından açıktan 2 sene daha tamamlayabilirim(İleride karar vereceğim). Daha önce mezun olduğumda ilk aklımdaki bölüm Bilgisayar Programcılığıydı fakat internette o kadar kötü yorum okudum ki vazgeçtim diyebilirim. Basım yayın şu an ilk tercihim ama ikisinide okuyan kişilerden öğrenmek daha iyi olur diye düşündüm. Bir fikri olan, okuyan tanıdığı olan ve ya kendisi okuyan birileri yardımcı olabilir mi?

2+2 4 sene diye bi mantık yok .D 2 farklı bölüm okumuş olursun 2 sene okuyup dikey gecis sınavı ile 4 seneye yükseltirsin benim bilgim bu belki yanlışım vardır.

2+2 4 sene diye bi mantık yok .D 2 farklı bölüm okumuş olursun 2 sene okuyup dikey gecis sınavı ile 4 seneye yükseltirsin benim bilgim bu belki yanlışım vardır.

DGS ilede farklı bölüme geçersin seçenek çok. Açıktan okursam farklı bi bölümde okurum. Elimde 2 yıllık Bilgisayar ve 4 yıllık bir başka diploma olur

Hocam bilgisayar programcılığı hakkında ne gibi kötü şeyler okudun ki şahsen ben ilk 15 sıraya bilgisayar programcılığı yazdım ve verilen dersler eğer öğrendiğim gibiyse ki öyle olduğuna eminim belki de işssizlik ihtimali en zor olan mesleklerden bir tanesi :)

Gerçekten okuduğunuz kötü yorumları merak ettim paylaşabilir misiniz?

Hocam bilgisayar programcılığı hakkında ne gibi kötü şeyler okudun ki şahsen ben ilk 15 sıraya bilgisayar programcılığı yazdım ve verilen dersler eğer öğrendiğim gibiyse ki öyle olduğuna eminim belki de işssizlik ihtimali en zor olan mesleklerden bir tanesi :)

Gerçekten okuduğunuz kötü yorumları merak ettim paylaşabilir misiniz?

Ekşi sözlük oku istersen kardeşim oraya baktım ben

Ekşi sözlük oku istersen kardeşim oraya baktım ben

Şahsen ben uzun zamandır bu işin içindeyim yani dışardan görme bilgiler değilde kendim yaşayarak gördüm bu meslekte nelerin olduğunu. Bu meslekte en azından php öğrensen çook sağlam ekmeğini yersin. Ben 30 tane tercihten en az 20 tanesini bilgisayar programcılığı yazdım ve hiç pişman değilim inşallah tutar diyorum. Tabii yine her şey sende biter. Adam senin diplomana değil tecrübene bakar. Adama gidersin ben burdan mezunum dersin ama 2 kod yazmaya gelince yazamaz çuvallarsın sonra gider mesleği kötülersin. Öyle adam çok gördüm ben...

Neyse hayırlısı olsun ya ama bence istiyorsan bilgisayar programcılığı yazmalıydın kesinlikle.

ben 3. sınıf basın yayın öğrencisiyim kesinlikle tafsiye ediyorum saat 7 ile 8 arası tvlerin önüne geçip durum raporu yapıyoruz favori kanalım fox :D

Bilgisayar programcılığı yorumlarla olacak birşey değil. Bu konu hakkında iyi bir deneyimin varsa mesela düşük seviyeli programlama dillerinde çok deneyimli olman gerekir. (Konuşma diline çok uzak) C++ bilir sen her işe alırlar. Özellikle oyun şirketlerinden teklif bile gelir. Üniversite ile olacak birşey olduğunu da sanmıyorum çünkü olay sende bitiyor. Hoca anlatır geçer parasını alır. Mesela ben web tabanlı ve c++ hariç neredeyse hepsini biliyorum. Ezberinde çok iyi değildir mantık tabanlı çalışırlar programlar yani bir insandan daha çok mantık yuruturler. Yani çalışırsan tek başına bile parayı kaparsin. Bknz: Markus Persson Kısacası diyorum ki kimin ne dediği umrumda değil belkide hocalar bile. Yanlış anlaşılmasın burda birilerini küçük düşürme gibi oldu hemen toparlayayim kendi içinden gelen sesi dinle. ;)

Geri