• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar Programcılığı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan EveRSouL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

EveRSouL

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
27 Eki 2014
Puanı
22

Merhaba Arkadaşlar
Hadi Gelin Bilgisayar Programcılığı Nedir, Nasıl Çalışır Hep Birlikte Göz Atalım .

Bilgisayar Programcılığı

Aslında Günümüzde Baktığınızda Bilgisayar Programcılığı, Evimizde Kullandığımız Çamaşır Makinesinden Tutun, Buzdolabı, Bulaşık Makinesi Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Elektronik Eşyada Kullanılır.
Bilgisayar Dünyasının Sıkça Her Dakika Her Saniye Kullandığı Bir Diğer Terim Size Yazılım(Software) Kelimesidir.

Yazılım(Software) Program Dillerinden Tasarlanır, Sistem Yazılımları(Windows Vb.), Hizmet Yazılımlar Ve Uygulama Yazılımları(Excel,Word Vb.)

Örnek Vermek Gerekirse: Windows İşletim Sisteminin Birde Arka Yüzüne Bakalım, Milyonlarca Sayfadan Oluşmuş,Milyonlarca Kodlama Sonucu Ortaya Çıktığını, Bunların İnsanlar Tarafından Günler Neticesinde Her Bir Dokunuş İçin Farklı Bir Kodlama Kullanıldığı Binlerce Hataların Giderilip Bu Sistemin Oluşturulduğu Yazı ile Yazmak Kolay Olsa Bile Saatlerce Sandalyede Oturup Ekrana Bakıp İşi Tamamlayıp Bize Sunmaları Gerçekten Muazzam Bir Şey .

Program Dilleri

Programlama İçin Kullanılmakta Bulunan Diller Bilgisayarın,Yazılımın İşlemleri Nasıl Yapması Gerektiğini Komutlar Verir. Günümüzde Yaklaşık 2500 Den Fazla Programla Dili Mevcuttur .
Programlama Dilleri 3 Ayrı Seviyeden Oluşur Bunlar Şöyledir;

• Alt seviye programlama dilleri
  • Orta seviye programlama dilleri
  • Yüksek seviye programlama dilleri
​3 Ayrı Seviyede Bulunan Program Dillerinden Biraz Bahsetmek Gerekirse ;

Alt Seviye Programlama Dilleri : Assembly Programlama Dili Karmaşık Programların Yazmakta Kullanılan Düşük Seviyede Bulunan Dil Kategorisindedir. Artık İnsanların Çoğunlu Bu Dili Kullanmayı Tercih Etmiyorsa Bile
Karmaşık Makinelerin Düşük Bir Yazılım Kodlanmasında Rol Oynar.

Orta Seviye Programlama Dilleri : C programlama Dilleri Artık Günümüzde Her Yerde Karşımıza Çıkan Bu İşle Uğraşan İnsanların Artık Kendi Ana Dilleri Gibi Kullanmakta Olduğu Program Dillidir. Microsoft Windows Gibi Benzeri Programların Yapılmasında C Programlama Dilleri Kullanılmıştır. Çoğunlukla Bu Diller ANSI C Standardına Göre Uygun Yazılmıştır.

Yüksek Seviye Program Dilleri : Basic Programlama Dilleri Üst Seviye Olan Bir Dildir. ABD Geliştirilmiştir. Diğer Programlama Dillerine Göre Daha Basit Ve Kolay Öğrenilir, Yeni Başlayan Arkadaşlar Diğer Programlama Dilleri Yerine Basic Program Dillerini Kullanmasını Tavsiye Ediyorum. Windows'un Belirli Olan Bölümleri Visual Basic ile Yazılmıştır.

[ACIKLAMA]Bu Güne Kadar Okuduğum Makalelerden,Kitaplarımdan Aklımda Kalanları Sizler İle Paylaşmak İstedim[/ACIKLAMA]

[BILGI]Bir Sonraki Konumuz Yarın "Bir bilgisayar programı nasıl yazılır ?" Olarak Devam Edeceğiz Her Gün Bir Konu :up:[/BILGI]

Bilgisayar programcılığı mezunu bir marketçi diyor ki bu bölümü okumayın. :D

Haha :D Ben Torno Tesviye Mezunuyum, 7 Yıl Piyanistlik Yaptım , Evde Boş Zamanlarımda Bu Dilleri Öğrenmek İçin Çaba Gösterdim Hobi Niyetine Böyle Hobi'mi Olur Diyeceksiniz Ama Yararını Gördüm :fire:beer

EDİT: Sende Markette Tezgah Altından Kodlama Yapmıyorsun Sanki [MENTION=207644]pureLove[/MENTION] :roll:

Geri