• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayar topladım yardımcı olurmusunuz

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AdeLLe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AdeLLe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2009
Puanı
0
1.500 1.600 tl arası bütcem ile bilgisayar topladım oyun icin sizce nasıl ve önerilerinizi bekliyorum. Bu parcalar arası uyumsuzluk olurmu yardımcı olurmusunuz

Anakart : 970A-G43 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
İşlemci : FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm İşlemci
Ram : 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
Harddisk: 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
Kasa : CMP-350 500W MidT ATX SİYAH KASA
Ekran kartı : R9 270X DUAL-X OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

Oyun için topluyorsan HDD yanında birde SSD almanın öneririm. SSD, yükleme ekranında iken HDD'ye göre daha hızlı dolduruyor okuma hızından dolayı. HDD'ye programları, sistemi, vb. kurarken SSD'ye oyunları kurarsın.

Oyun için topluyorsan HDD yanında birde SSD almanın öneririm. SSD, yükleme ekranında iken HDD'ye göre daha hızlı dolduruyor okuma hızından dolayı. HDD'ye programları, sistemi, vb. kurarken SSD'ye oyunları kurarsın.
Bu sisteme göre önerebileceğiniz SSD var mı acaba

Bileşenler çok güzel seçilmiş , bütçeyi az arttırabilirsek kasayı Corsair 200R 500W yapın.Daha kalitelidir.
Yaklaşık aynı sisteme sahibim.Ekran kartım HD6850 birçok oyunu high düzeyde oynuyorum.270X Fullhd high/ultra rahatlıkla oynatacaktır.

Oyun sisteminde SSD kesinlikle gerek yoktur ekran kartına abanın.2-3sn loading ekranı için 200-250tl vermeye gerek yok.
Kaldı ki seçilen HDD saniyede 120mb/sn varan hızlarda okuma yapabilmektedir.

Son düzenleme:
Bileşenler çok güzel seçilmiş , bütçeyi az arttırabilirsek kasayı Corsair 200R 500W yapın.Daha kalitelidir.
Yaklaşık aynı sisteme sahibim.Ekran kartım HD6850 birçok oyunu high düzeyde oynuyorum.270X Fullhd high/ultra rahatlıkla oynatacaktır.

Arkadaşa bir de SSD önerisi yapabilir misin acaba? Siz daha iyi anlıyorsunuz bu işlerden hocam. :D

SSD para ayrıldıysa bence alınmamalı , ekran kartını R9 280'e çıkarın.Sapphire dual-x indirimde şuan.
İşlemciye soğutucu alınabilir.O.C. ile işlem performansını da arttırabiliriz.(Oyunlarda da iyi performans alınır.)

SSD para ayrıldıysa bence alınmamalı , ekran kartını R9 280'e çıkarın.Sapphire dual-x indirimde şuan.
İşlemciye soğutucu alınabilir.O.C. ile işlem performansını da arttırabiliriz.(Oyunlarda da iyi performans alınır.)
hocam inan anlamıyorum ben böyle işlerden. R9 280 baktım ama fiyatı 800TL küsürdü sanırım. Ben alıp oyun oynayanlardanım. O.C işlemi nedir bilmiyorum yapmadım da daha önce. Bilgilendirme şansın var mı peki araştırdım ben daha iyi performans alıyorlar öyle ama hiç bilmiyorum

hocam inan anlamıyorum ben böyle işlerden. R9 280 baktım ama fiyatı 800TL küsürdü sanırım. Ben alıp oyun oynayanlardanım. O.C işlemi nedir bilmiyorum yapmadım da daha önce. Bilgilendirme şansın var mı peki araştırdım ben daha iyi performans alıyorlar öyle ama hiç bilmiyorum

Bahsettiğim kart ;
R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

270X ile aynı fiyat bandında.

o.c. ile işlemci ve ekran kartının çalışma frekansını arttırırız bu sayede daha iyi performans veriyor.o.c. yapmazsanız da olur .AMD işlemci fanları biraz gürültülü çalışıyor fanı ister alın ister almayın.

Bahsettiğim kart ;
R9 280 DUAL-X GDDR5 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

270X ile aynı fiyat bandında.

o.c. ile işlemci ve ekran kartının çalışma frekansını arttırırız bu sayede daha iyi performans veriyor.o.c. yapmazsanız da olur .AMD işlemci fanları biraz gürültülü çalışıyor fanı ister alın ister almayın.

hocam öncelikle teşekkür ederim. Önerdiğin Kasa ve ekran kartını alıcak bütçem yok aralarında pek fark yok ama Bütçem yetmiyor. ama düşünücem olursa onları almayı çalışıcam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri