• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarda mavi ekran sorunu?

Maxigamee

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
30 Haz 2014
Puanı
0
Arkadaşlar bende casper windows 7 leptop var.Dün gece kapattım bilgisayarı bugün açtığımda windows başlatılıyor yazısından sonra mavi bir ekran geliyor sonra tekrar başlatılıyor bilgisayar aynı şey sürekli devam ediyor açılmıyor.Güvenli modda açmayı denedim fakat yine aynı şey oldu açılmadı.Bilgisayarda 60 gb müzik arşivim var bir şekilde açmam lazım bilgisayarı.Bilgisi olan arkadaşlar acil yardımcı olursa çok sevinirim.

HDD sök ve başka makinaya tak bunun için dönüştürücü aparatlar var sata3 to usb vs öylece dosyalarını yedek alıp formatlata bilirsin. muhtemelen windows a ait bir sistem dosyası hasar gördüğü için açılmıyor tabi mavi ekran da hata kodu ve detay ne bilmiyorum
hdd damage yedi ise kurtarman için profesyonel data servisleri ile iletişime geçmen gerekli

HDD sök ve başka makinaya tak bunun için dönüştürücü aparatlar var sata3 to usb vs öylece dosyalarını yedek alıp formatlata bilirsin. muhtemelen windows a ait bir sistem dosyası hasar gördüğü için açılmıyor tabi mavi ekran da hata kodu ve detay ne bilmiyorum
hdd damage yedi ise kurtarman için profesyonel data servisleri ile iletişime geçmen gerekli

Bu hatayı daha önce hiç almamıştım fakat dün bilgisayar güncelleme falan yaptı kendiliğinden, pc yi kapatırken güncelleme falan bir seyler yükledi ondan sonra kapandı bugün açtığımda da bu sorunla karşılaştım. Yedek alabileceğim başka bir pc olsa alırım da başka bilgisayar yok.Bu bilgisayarı açabilsem ilk işim yedek almak olacak da bir türlü açılmıyor.

Bu hatayı daha önce hiç almamıştım fakat dün bilgisayar güncelleme falan yaptı kendiliğinden, pc yi kapatırken güncelleme falan bir seyler yükledi ondan sonra kapandı bugün açtığımda da bu sorunla karşılaştım. Yedek alabileceğim başka bir pc olsa alırım da başka bilgisayar yok.Bu bilgisayarı açabilsem ilk işim yedek almak olacak da bir türlü açılmıyor.
Hata kodu nedir ?

Bigisayar teknik servisi benzeri biryere gitmen gerekli ve üstüne basa basa söle önce müzikler yedeklencek sonra format vs bunu sölemezsen format çakar geçer unuttum der dikkatli ol.onlarda sata3 to usb aparatı olur genelde senin hdd sökecek aparat ile başka pcye takacak ve hdd içinden pc ye kopyalayacak sonra senin hdd notebook una geri takıp format atabilir. bide eski pclerde yada Win7 pc de deyim güncelleme yapmayı tavsiye etmiyorum framework ve exploreri güncellesen yeter.

Hata kodu neresinde yazıyo bilmiyorum ama sanırım bunlar

process1_initialization_failed
0x0000006B

Bir linüx vs boot ederek silebilirsin yada windows da boot edip consolu açıp silebilirsin.

Tesekkurler.Videodaki gibi bios a girdim gakat aynı seçenekler yok bende boot a grldiğimde benimki videodakinden farklı. Biosdan boot ekranına geldikten sonra ne yapmam gerekiyor onu anlamadım.

Arkadaşlar bende casper windows 7 leptop var.Dün gece kapattım bilgisayarı bugün açtığımda windows başlatılıyor yazısından sonra mavi bir ekran geliyor sonra tekrar başlatılıyor bilgisayar aynı şey sürekli devam ediyor açılmıyor.Güvenli modda açmayı denedim fakat yine aynı şey oldu açılmadı.Bilgisayarda 60 gb müzik arşivim var bir şekilde açmam lazım bilgisayarı.Bilgisi olan arkadaşlar acil yardımcı olursa çok sevinirim.

Windows crash verdiği zaman dump dosyası oluşturuyor zaten. Neyin crash verdiğini kendinde bakabilirsin. Anahtar kelime : BSOD

F8 deki güvenli modda da mavi ekran çıkıyor.Benim başka türlü başka bir yerden güvenli modda açma şansım var mı acaba?

- - - Güncellendi - - -

Bugün bilgisayarcıya götürdüm arkadaşlar.Müzikler klasörünü kurtarıp format atacak.Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri