• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayardaki Herhangi Bir Dosyayi Programa Tasimak vb.net

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DoNotDie
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DoNotDie

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
31 Mar 2011
Puanı
7
Merhaba arkadaslar. Vb.net te dosya depolama programi yapmak istiyorum. Mesela adam bilgisayarindaki resmi programa suruklicek ve surukledigi resim programa kaydolucak. Şöyle dusunuyorum; Programi indirdigi zaman system32 nin icerisinde program bir dosya olustursun ve adam programa surukledigi dosyalari program oraya kaydetsin ayni zamanda system32 deki dosyanin icindeki resimler programda gozuksun. Yalnizca resim degil dosya v.b seyler.

Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim ..

----------

Suruklemek sart degil button yardimi ilede olabilir yalnizca bana 2. Bir mantik lazim.

Dosyaları bir yere almak için (listbox, array[], vs) for döngüsü ile o dizinin taranması gerekir. Tam olarak istediğin şey nedir ? Sürükleme işlemi yanlış hatırlamıyorsam properties kısmından ayarlanıyor sanırım. Dosya yolu göstermek için ise FileDialog tanımlayabilirsin.

Bak simdi net olarak anlatmaya calisicam.
Programi indiren kullanici listbox v.b yardimi ile bilgisayarinda seçtiği herhangi bir dosyayi system32 nin icerisindeki bir klasore kopyalayacak. Klasoru programi ilk actiginda program olusturacak. Bu klasorun adi A Klasoru olsun. Buraya kadar sikinti yok. Programa bir adet groupbox koyucam. Bu groupbox ta kullanicinin program yardımı ile system32 deki A Klasorunun icerisine taşıdığı dosyalar gozukecek ve buradan dosyaya tikladiginda system32 deki dosya acilacak.
Yani bir cesit virtual pc mantigi.

Şimdi taşınan dosyaları göstermek istiyorsun, öncelikle yaptığın işlemleri bir .ini vs. dosyaya kaydeceksin yada XML ile de olabilir, tarihi, yolu hepsini kaydetmesi lazım ki veriyi çekesin.

Sürükle bırak için: Implementing Drag and Drop in Visual Basic .NET

XML kullanımı için: [VB.NET] Writing And Reading Xml Files (Vb.net) Part I - Visual Basic Tutorials - Codecall

Aklima daha kolay bir yol geldi.
Ornek olarak verecek olursam C:/Programfiles/a diye bir klasor var.
A nin icine B.exe yi koydum. Forma bir adet button koydum. Bu button un adi a klasorundeki 1. Dosya yani B.exe olcak. Ama ismi kendisi cekmesi lazim. Daha sonra bu button a bastigimda ise b.exe acilacak.

Aklima daha kolay bir yol geldi.
Ornek olarak verecek olursam C:/Programfiles/a diye bir klasor var.
A nin icine B.exe yi koydum. Forma bir adet button koydum. Bu button un adi a klasorundeki 1. Dosya yani B.exe olcak. Ama ismi kendisi cekmesi lazim. Daha sonra bu button a bastigimda ise b.exe acilacak.

Çok karışık yollardan iş yapıyorsun. :) Ne yapmak istediğini hala anlamış değilim, dosyalarla oynamak için My.Computer.FileSystem işini görecektir.

Geri