• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarım Isınıyor ve anormal sesler çıkartıyor.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Glavier
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Glavier

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Tem 2009
Puanı
2
Merhaba, Amd Fx6300 işlemcisi kullanmaktayım 1 yıl oldu bilisiyarı toplıyalı geçen gün temizliğini yaptım tozlarını aldım ancak bilgisiyarım aşırı ısınmaya ve ses çıkartmaya başladı bunu nasıl çözebilirim?

İşlemci fanı mağdurusun.Nette araştırma yaparsan kullanıcıların %90'ı işlemcilerini temizledikten sonra ısınma ve ses yüzünden şikayetçiler.Eğer işlemci sıcaklığı boştayken 70 dereceyi geçmiyorsa kullanmaya devam et, eğer geçiyorsa termal macun kullan ve fanı işlemciye doğru ve temas edicek şekilde yerleştir. Baktın olucak gibi değil mecbur bilgisayarcıya götürüceksin veya yeni fan alıcaksın.

eğer laptopsa hiç birşeye gerek yok %10 %15 hızını dusurucen tamamdır mesela ben 10 tane car acıyordum sroda bıraz ısnıyordu %70 e cekıyordum oyunda hıc fark etmıyorsun hızını felan aynı ama 1 gram ses yok ısınma yok yani laptopsa yaparız

eğer laptopsa hiç birşeye gerek yok %10 %15 hızını dusurucen tamamdır mesela ben 10 tane car acıyordum sroda bıraz ısnıyordu %70 e cekıyordum oyunda hıc fark etmıyorsun hızını felan aynı ama 1 gram ses yok ısınma yok yani laptopsa yaparız
Masaüstü hocam.

hocam bu sorunu benim arkadaşda yaşıyodu fx 8350 onun işlemci oyunlardan atıcak derecede ısınıyo diyodu 200 liraya fan aldı gene ısınıyo diyodu gittim baktım dengesiz işlemci fanını ters takmış :D sıcak havayı ızgaradan alıp dışarı üfleyeceğine direk dışarı hava basıyodu çevirince düzeldi sendede böyle bir sorun varsa fanın üzerinde üflediği yeri gösteren ok vardır ona dikkat et :D ayrica akasanın kasa fanları var 39 ila 49 tl arası sarı bir fan vantilatör gibi üflüyo kesinlikle almanı önerrim 10 liralk 15 liralık kasa fanları ile biyere varamassın ve ve ve işlemci fanının direk arka çıkışa bakmasıda çok önemli ordanda egzoz fan ile dışarı önden ve yandanda içeri hava aldıgında sorunun fazlasıyla çözülür sıcak havanın kasa içersinde dolaşmasına müsade etme ekran kartın zaten ısı üretiyodur bide işlemcinin ısısının kasada durması sıkıntı :D

http://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/akasa-viper-14cm-s-flow-yuksek-performansli-sessiz-fan-P12714120

dip not: anakart qfan sisteminin devrede oldugunuda kontrol et sürekli turboda çalışmasıda sıkıntı yaratır en azından fanların ömrü kısalır qfanı aktif et genelde asus anakartlarda kapalı oluyo

dip not2: oyun için sistem topladıysan bios güncellemelerini kesinlikle göz ardı etme oldukça sağlam stabile çalışmaları yapıyolar gta 5 benim pcde kasıyodu ki sistemim kascak bir sistem değil güncellemeden sonra ilik gibi aldım kasayı 0 kasma :D

dip not 3: bios güncellemeyi bilmiyosan kesinlikle kendin yapma sonra müdür anakartın anası s*_*ldi diye gelme (kendi sansürümüde koyarım hih):D

Son düzenleme:
Geri