• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarımı hızlandırmak istiyorum?

Eleven1993

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Ağu 2014
Puanı
1
Arkadaşlar elimde Home Premium'dan Ultimate'ye kadar 32bit ve 64bit versiyonları var. Benim amacım görsellik program vs. değil, sadece oyun oynarken ram'e baktığımda 4gb ramin 4'ünüde yememesi.. starter yükleyecektim fakat aklıma xp kurmak geldi. sizce ne yapmalıyım? Windows 7 ultimate şuan, 1gb minimum ram harcıyor. xp nasıl yapacağım? tavsiye edermisiniz?

pc özellikleri:
casper laptop
4gb ram
i7 intel core
nvidia geforce gt335m idi ama gt425m oldu niyeyse...
oyunlardan tam verim almak için ne yapabilirim?

1. Windows 8.1 Pro 64 Bit Kur.

2. Gereksiz hiç bir programı, toolbarı kurma.

3. Bilgisayarım sağ tık özellikler, Gelişmiş, Performans kısmından En iyi performans için ayarlayı seç.

4. Masaüstü sağ tık özellikler, Kişiselleştir, Ekran Koruyucu, Güç Ayarlarını Değiştir, Yüksek Performansı seç

5. CTRL + Shift + ESC ile Windows görev yöneticisini aç, Başlangıç sekmesine gel, oradan gerçekten hayati önemi olmayan bütün uygulama ve servisleri devre dışı bırak.

6. Bütün Windows güncelleştirmelerini yükle.

7. Advanced System Care Pro kur ve güzel bir bakım uygula.

Bilgisayarını bu şekilde kullanırsan maksimum verim alırsın. Sana şu kadar ram kullanır şu kadar boşta kalır gibi bir söz veremem ama bence ramin dolu veya boş olmasından ziyade sistemin genel performansı önemlidir. Ram komple boş olsada performans olmadıktan sonra o ram ne işe yarar ki.

XP yi kesinlikle tavsiye etmem. Çok çabuk çöken hatalar veren ve günümüz oyunları ile eski olduğu için uyumsuzlar yaşayan, Microsoft'un güncelleme desteğini çektiği ve yakın bir gelecekte açıklarla dolu olacak mezarı kazılmış bir sistem.

Windows 7 iyidir hoştur ama Windows 8 daha hızlı ve performanslıdır.

Oyunlarda maksimum performans istiyorsan çözünürlüğü en ideal seviyeye almalısın. RAM gayet ideal, işlemci zaten i7. Antialiasing, Anisotropic ayarlarını da düşür. Oyun hızının ram ile bir alakası yok, yani 1 gb ram ile Crysis açılmaz tabi o manada demedim de 4 GB ile 8 GB aynı işlevi görecektir mesela. Onun için RAM 'e pek takılma. ;)

Bios yazılımının izin verdiği ölçüde donanımların performansını artırabilirsin ancak dikkatli olmak zorundasın.

Geri