• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarın açılmadan kapanması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Xeon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Xeon

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
6 Şub 2013
Puanı
2
Power kablosunu fişe taktığım gibi bilgisayar açılmaya başlıyor sesinden oda da durulmuyor o derece ses çıkartıyor sonra 5 10 saniye bekleyip kendini kapatıyor. Biosa bile girmeye vakit kalmıyor.

işlemci fanını oturup oturmadığını kontrol ettin mi?
Isı dan kaynaklı olabilir, virüs kaynaklı da olabilir.
Öncelikle parçaların tam oturmuş olduğundan emin olursan ona göre tek tek eleyerek gideriz. :)
Mümkünse ve elinde mevcutsa format atmayı dene parça kontrolünden sonra eğer sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir diyebiliriz.

işlemci fanını oturup oturmadığını kontrol ettin mi?
Isı dan kaynaklı olabilir, virüs kaynaklı da olabilir.
Öncelikle parçaların tam oturmuş olduğundan emin olursan ona göre tek tek eleyerek gideriz. :)
Mümkünse ve elinde mevcutsa format atmayı dene parça kontrolünden sonra eğer sorun devam ediyorsa donanımsal olabilir diyebiliriz.

Hocam biosa bile giremeden kapanıyor nasıl format atayım :) Virüs bulaşmış olması imkansız çünkü kullandığım harddisk biçimlendirilmiş bir harddisk ve işlemci fanını çıkartıp deniyorum yine aynı şekilde 5 saniye sonra kapanıyor. (Windows hiç açılmıyor power tuşuna basıp 5 saniye bekleyince çok yüksek bir ses çıkıyor ve kapanıyor)

Bilgisayar açılırken bip bip diye bir ses gelir öyle bir şey geliyorsa miktarını söyler misin.
2. Olarak kasanın kapağını açıp sesin ne bölgeden geldiğini tespit edebilme imkanın var mı?

Bilgisayar açılırken bip bip diye bir ses gelir öyle bir şey geliyorsa miktarını söyler misin.
2. Olarak kasanın kapağını açıp sesin ne bölgeden geldiğini tespit edebilme imkanın var mı?
Kasanın fanı açık ama bip sesi gelmiyor. Ses işlemci fanından geliyor (öyle bir ses ki sanki uçak çalışıyor) fandan mı yapıyor acaba diye komple söktüm fanı öyle açmaya çalıştım yine aynı şekilde kapandı

----------

#Çözüldü.

İşlemci fanı yanlış takılmış demirleri anakartta bir yere değdiği için kendini resetliyormuştu. Başına gelen arkadaşlar buna dikkat etsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri