• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bilişim suçu nedir(Yardım)

HasanEfe

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
9 Tem 2009
Puanı
6
Arkadaşlar ben youtube işine girdim işte kısa geçiyorum 22 günde 3 kanal yaptım 200 abonesi vardı günlük 15-20 tl getiriyordu hesapta biriken 240tl ile birlikte parayı bekleyemeyeceğim için 300tl ye sattım adama 2 günde birsürü video yüklemiş kanallar kapanmış o içindeki parayı da alamamış bu arada anlaşmıştık adamdan 2 gün ses çıkmamıştı kullanmış hesapları tamamen kendi hatası ben risk almıyordum 15-20tl geliyodu 2 günde bir 5-6 video yüklüyodum o birden kazancı günde 40tl ye çıkarmış sanki biz bilmiyoruz zengin olmayı neyse şimdi benim bu satışım dolandırıcılığa girer mi avukata falan gidicem diyor sıkıntı olur mu

Senin yüklediğin videolarda telif hakları çıkmadıysa bir sorun olmaz. Sen kullanırken hesabın temiz idi fakat alıcı bu hesabı kendisi bozduysa suç alıcıdadır.

Türk Ceza Kanunu Burda araştırdım benim yaptığıma tek yakın madde karşı tarafın tecrübesizliğini kullanmak vb. ile ilgili onda da senet imzalatılırsa denmiş öyle bir durum da yok tamamdır o zaman
Hilal-i Ahmer
Teşekürler cevap için de

Hiç bir türde sıkıntı çıkmaz aynen böyle olduysa.Yani senin videoların yüzünden kapandıysa adamda suç duyurusunda bulunursa o iş yaş.

Kanal alışverişi adsense alışverişi resmi olarak yasaktır.Büyük birşey olmaz merak etme

Adam ağır bir ... miş. Bir şey olmaz giderse ikinizin de başı yanar problem yok. :D Hem kapanan kanalın parası ödeniyor müdür. :D Spamdan mı kapanmış acep?

havlayan köpek ısırmaz diye bi söz var ;)

bişey olmaz korkma elinden geleni ardına koyma de salla

YouTube'ye herhangi bir kanalı açıp para kazanmak için adsenseye bağladığınızda video içerikleriniz dahil bütün sorumluluklarıyla Amerikan yayın yasalarını kabul etmiş olursunuz. Türkiye'de resmi olarak bu şekilde yasalar bulunmuyor. Herhangi bir sonuç alamaz. Dolandırıcılık olarak bakarsak da ortada legal bir satış yok. Mahkemeye giderse kendisini de yakar.

Son düzenleme:
Yok yüklenmiş kanallara birsürü video yüklemiş önce uyarı geldi kanalları da silemedi sonra para kazanma gitti içindeki 250-300tl le beraber

Arkadaşlar ben youtube işine girdim işte kısa geçiyorum 22 günde 3 kanal yaptım 200 abonesi vardı günlük 15-20 tl getiriyordu hesapta biriken 240tl ile birlikte parayı bekleyemeyeceğim için 300tl ye sattım adama 2 günde birsürü video yüklemiş kanallar kapanmış o içindeki parayı da alamamış bu arada anlaşmıştık adamdan 2 gün ses çıkmamıştı kullanmış hesapları tamamen kendi hatası ben risk almıyordum 15-20tl geliyodu 2 günde bir 5-6 video yüklüyodum o birden kazancı günde 40tl ye çıkarmış sanki biz bilmiyoruz zengin olmayı neyse şimdi benim bu satışım dolandırıcılığa girer mi avukata falan gidicem diyor sıkıntı olur mu

Hiç birşey olmaz :) Olursa bana yolla o hakimi :D Ne diyebilir ki telif hakkı elimde olmayan videoları yükledim ve kanalım kapandımı diyecek? veya onun yüklemediğini var sayalım.Telif hakkı elinde olmayan birisinin atmış olduğu videoların bulunduğu kanalı para karşılığında aldım ve kapandı.En az senin kadar suçlu olur :) sakın verme parayı felan

adam şikayetçi olsa bile çok çok senin ifaden alınır dosyan savcılığa sevk olur mahkemeye gitmeden takipsizlik kararı alınır. Kafanı yorma . Böyle ufak tefek şeyler için takipsizlik kararı çıkar genelde

Kendin oyun videosu falan çekiyorsan problem olmaz ama gidip eminemin şarkısını paylaşıyorsan sıkıntı yaratır

Geri