• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

bir film vardı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Aykiri
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Aykiri

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
2 Haz 2017
Puanı
4
savaşçı bir robot üretiliyordu geleni geçeni öldürüyordu polisler falan engel olamıyordu çete savaşları vardı robot kendini imha edecekti patlarsa şehri yok edebilirdi iyi adamlar(iyi çete) robotla savaşıyordu galiba honkongta geçiyordu çünkü japon çetelerdi robotu arabaya iple bağlayıp patlamasına saniyeler kala denize attılar patlamanın etkisiyle havaya yükselen sular yere düşerken bu iyi adamları ıslattı iyi adamlardan biri lanet olsun bu takıma iki yüz dolar ödemiştim dedi bunu diyen japon değildi

japon olmayabilirler ama çekik gözlü filmiydi işte. aksiyon bol kavga dövüş bol, komedi de vardı içinde
ve de kötü çetelerden biri arap zengindi sanırım robotu satın almış-mıydı almak mı istiyordu bilmiyorum bu iyi adamlardan biriyle anlaşma yapmaya çalışıyordu iyi olan adam(galiba bu iyi olan adam kötü çetedendi) ters düşünce silahlı çatışmaya girdiler

ikincisi bir korku filmiydi binada geçiyordu karakterler bir oyunun içine hapsolmuştu ölmemeye çalışıyorlardı ama ölüyorlardı sona bir kişi kalmıştı gerisini hatırlamıyorum son sahnesinde bilgisayar oyunu oynnayan bir adam gösteriliyordu yani filmin bir oyunun içinde geç.tiği mesajı veriliyordu oyunu oynayan adam oyunun ikinci kasedini takıp ikinci oyuna geçelim dedi yanlış hatırlamıyorsam ve film bitti

izeyeli 10 seneden fazla oluyor eski yapımlar

Filmi buldum adı Gen-X Cops

Son düzenleme:
Nu ji xie ren (1991), olabilir belki.

Robot nasıl görünüyordu, detaylandırırsan daha rahat yardımcı olabilirim. O dönemlerde 3-5 böyle film vardı.

benziyor ama malesef değil. robot daha bir teknolojik görünüyordu. insan canlandırmıyordu robotu cgi idi.

Robotun bayağı bir silah donanımı vardı. Bir elinden mitralyöz, omzundan füze gibi bir polis arabasını patlatacak güçte silah, taramalı silah vs. çıkarabiliyordu. Robota mermi işlemiyordu hatta bir sahne hatırlıyorum polis ekipleri etrafını sarmıştı mermi sıkıyorlardı işlemiyordu. bu robot da hepsine ateş ediyordu. boyutu büyük değildi insan boyundan biraz uzundu

görüntüsü az çok buna benziyordu ama rengi koyu değil metal rengiydi ve de vücut hatları resimdeki insanımsı değildi(kol kasları, bacak kasları vs.) sanırım

7fb05883a1cc055868b717bfa89ee45f--character-reference-character-design.jpg

bu biraz daha benziyor

1200x630bb.jpg

komedi içeriği jackie chan filmleri gibiydi yani aslında aksiyon üzerine bir filmdi absürt değildi mumya filmi var ya hani dayı karakteri şapşal tipli bir adam işte onun gibi bir karakter vardı filmde iyilerin tarafında. Robot çalınıyordu bu arada yeni hatırladım. robot özel üretimdi ve kötü adamlardan biri robotu çalıyordu ve de çaldığı yerden kaçmak için de robotu kullanıyordu. kumandayla falan değildi sanırım komut vermesi yetiyordu robot öldürüyordu kendisini durdurmaya gelen polisleri. yanlış hatırlamıyorsam robot filmin sonuna kadar kendisine komut veren kişinin talimatlarına göre hareket ediyordu ama filmin sonlarında kendi başına hareket etmeye başlıyordu. ondan sonra kendini imha için geri sayım başlıyordu.

robotu yönlendiren telsiz gibi bir cihaza konuşarak komut veriyordu da olabilir

ve filmin sonunda iyi adamlar robotu arabanın arkasına iple bağlayıp yerde sürükleyerek denize attıktan sonra. ha bir saniye. bu robot ağırlığından ötürü ip kopma noktasına gelince arabadaki adamlardan biri(bu şapşal tiplemeli adam) kopan ipi eliyle tutmuştu. tutmakta zorlanıyordu ve robotun imha süresine saniyeler kalmıştı artık dayanamayacağım hadi hadi diye bağırıyordu arabayı süren adam denizin olduğu yere gelip drift yaparak kamyonetin arkasını denize doğru döndürerek robotu denize fırlattılar.

filmin sonunda bunlar üzerlerine battaniye sarıp ambulans aracına biniyorlardı etrafta polis otoları ekipleri vardı gülüşüyorlardı mutlu sonla bitiyordu ve de galiba bu sahnede duygusal bir olay oluyordu bir adam mı geliyordu çocuk mu geliyordu kadın mı geliyordu hatırlamıyorum sarılıyorlardı bu iyi adamlardan birisiyle öyle güzel bir şekilde bitiyordu film.

bu filmi 7-8 yaşlarındayken izlerdim her çıktığında. gene yaşım kadar da izlemişimdir herhalde. ama şimdi adını hatırlamıyorum.

- - - Güncellendi - - -

Ne idi bu film yaa!

Son düzenleme:
Aradığın film bu yazdıklarımın içinde olabilir,iyi seyirler.
Evolver – 1995
Death Machine
RoboCop 2
Bicentennial Man – Robot Adam – 1999
Transformers – 2007
RoboCop – 1987
Forbidden Planet – Yasak Gezegen
The Iron Giant – Demir Dev – 1999
Wall-E – VOL•İ – 2008

Aradığın film bu yazdıklarımın içinde olabilir,iyi seyirler.
Evolver – 1995
Death Machine
RoboCop 2
Bicentennial Man – Robot Adam – 1999
Transformers – 2007
RoboCop – 1987
Forbidden Planet – Yasak Gezegen
The Iron Giant – Demir Dev – 1999
Wall-E – VOL•İ – 2008
Değil. Filmi hatırlıyorum ama ismini hatırlayamadım hala.

Aynen, malesef değil. Emre, aynı filmden bahsediyorsak biraz rahatlarım. Elle gelen düğün bayram. Sen de aklında kalanları yazar mısın biraz?

- - - Güncellendi - - -

Bilen yok muuu

- - - Güncellendi - - -

HAAAAAAA Bir sahnede de bir adam ofiste kahve hazırlarken köpüklü olması istenen kahvelerin içine tükürüyordu kafasındaki kepekleri serpiyordu...

- - - Güncellendi - - -

AHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BULDUM

FİLMİN ADI "GEN X COPS" buyurun bu da o robot :)

https://youtu.be/Ze9u_JjqJGg?t=19

Yukarıda o kadar spoiler verdikten sonra izlecek olan var mı hâlâ ? :)

Geri