• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Biraz kaygılarım var.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Thaxe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Thaxe

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
14 Nis 2013
Puanı
17
Seneye Üniversite Sınavına gireceğim. Anadolu Lisesinde okuyorum, sayısal öğrencisiyim. Matematik-Geometri-Biyoloji bu derslerden sıkıntılarım yok ama Fizik-Kimya şu iki dersten hele Fizikten gram anlamıyorum. Ne acayiptir ki makine müh. istiyorum. YGS düzeyinde pek bir sıkıntım yok açıkçası ama LYS beni korkutuyor. YGS çalışmaya başladım önce matematik sonra fizik sonra geometri çalışıyorum. Ege Ünv. Makine Mühendisliği istiyorum ama bunu kazanamamak benı korkutuyor. Ailevi baskım yok ama babam kaptan yani ne bir büfemiz var ne bir şirketimiz. Biliyorum ki geleceğimi sağlama almam lazım. Ama sınavı düşündükçe kaygılarım artıyor. Ben birşeyi kafaya koyunca yapan biriyimdir bu yüzden sıkıntı cekiyorum bazen. Çok cabuk sinirleniyorum o işi yarıda bırakıyorum bazen kolay kolay pes etmiyorum ama bazı şeyler üst üste geliyor. Ne yapıcağımı pek kestiremiyorum şu sıralar. Önerileriniz nedir sizce nedir benim durumum ? He bu arada Türkçe-Sosyal falan bunları sözelci düzeyinde yapabilen biriyim. Fizik 0 kitabına sahibim.

önce kafandaki düşünceden kurtulmalısın ki seni bitirebilir :) ha nasıl bitiririm diyorsan o konuda bilgim yok rehber öğretmenlerine bu durumu anlatıp çözümünü bulabilirsin :)

önce kafandaki düşünceden kurtulmalısın ki seni bitirebilir :) ha nasıl bitiririm diyorsan o konuda bilgim yok rehber öğretmenlerine bu durumu anlatıp çözümünü bulabilirsin :)
Konuşsamda tatmin edici gelmiyorlar sanki. Onlarda beni sınava yonlendirmiş durumda.

Bende seneye giricem sınava tam böyle olumsuz düşüncelerimi kafamdan atmışken senin konunu gördüm benimde içime bir olumsuzluk bir kaygısızlık düşürdün

yapak şeyin yok çalışcan şey yapabilirsin ekol hoca gibi siteler ordan derslere çalış ama bunları ciddiye alarak çalış ne bileyim adamın anlattıklarını yaz anla iyice onra orda örnek soru çözümleri olur onları aç ilk önce kendin dene çözmeyi sonra çözsende çözmesende izle videoyu tüm bunlar geçtikten sonra test çözcen benim önerim budur bende işe yaramıştı

---------------------------------------

Son düzenleme:
Seneye bende sınava gireceğim bende Anadolu Lisesinde okuyorum ve sadece Türkçe korkutuyor beni vallahi çok sağol sayısalım içimi rahatlattın bir rakip azaldı birde anıl strese girmiş kafadan 2 kişi gitti 1 milyonda her sene giren tayfayı say 500 binde hiç çalışmayan liseliler 250 de çalışsalarda yapamayacaklar kaldı geriye 200 bin civarı rakip eksilmek isteyen var mı? bunlar kafana takacağın şeyler değil sınava hazırlan kazanamassan başka bir şey olursun hayatın iyi bir meslek kazanmak ve bundan ibaret olmayacağını biliyorsundur zaten.
neden şimdi gecenin bu saatinde benim moralimi bozuyorsun :D ayrıca 45 gün stajım var 45 gün boyuncada ne yaparsan kardır :D

---------------------------------------

Son düzenleme:
Abi kural belli adam gibi düzenli çalışarakta son sene bir yere girersin önceden insanlar çalışırdı ama şimdi şu popüler kültür etkisiyle gençlerde ben çalıştım diyemem bana inek demesinler olayı var hemen her şeyden çabuk kopuyorlar ve 2 ,5milyon kişiden 70 bininden sonrası kbkmayın ama hiç bir işe yaramıyor kendini geliştirmedikçe o 70 binde kendini geliştirmezse arkasındakiler onun önüne geçiyor kısaca her zaman çok çalışıcaksın ünide liseden daha fazla falan filan uzar gider böyle.
film izleyecektim 3 cümleyle beni benden aldın teşekkürler..

---------------------------------------:d

Son düzenleme:
Geri