• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bitcoin-Altcoin Yatırım (Uzun vade)

CaptainCoCo

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
15 Kas 2009
Puanı
348
Selamın aleyküm uzun zaman olmuş konu açmayalı :) Yeni girdiğim sektörde sizide bilgilendirmek istedim.Aynı youtube gibi ben kazanıyosam herkes kazansın muhabbeti birazda.Buranın yeri ayrı benim için o yüzden bu konuyu açıyorum.

Konu sadece rehber niteliğindedir kazancım yoktur.

Bitcoin nedir ?

Herkesin dilinde olan dijital para.Tek olayı kağıt olmaması aslında ülkemizde çok kullanmıyoruz bitcoini genellikle yurt dışında kullanılıyor neyse bizim işimiz bitcoin ile değil.

Peki Altcoin nedir ?

Aynı bitcoin gibi para birimleri örnek verecek olursam Ripple(xrp) Ethereum(etc) Litecoin (ltc) bu para birimleri belki +1000 tane vardır.Bazı coinler ciddi manada yatırım vaadi olan coinler.Ripple mesela akbank ile anlaşma yapan bir firma.

www.coinmarketcap.com

Coinleri buradan takip edeceğiz tüm coinleri listeletip market hacmi ve birim fiyatı en düşük olan coinleri alırsanız 2-3 sene içinde ciddi miktar da paralar kazanmanız mümkün.

Örnek veriyorum 1 BTC şuan 2.5k dolar gidip 5 bin dolar değerinde 2 BTC aldınız bitcoin 3 sene sonra 5 bin dolar oldu sizde ne var ? 2 BTC elde var ? 10 bin dolar.

Bizim yapacağımız bu değil altcoin almak.Elinizde 1000 dolar para var diyelim.

10 tane farklı coine 100 er dolar attık

ABCD Coin 100 dolara 1.000.000 tane ediyor mesela. bu coinlerin her biri 0.50 dolar bile olsa sizi zengin eder :D

Ama bu kadar umut bağlamayıp benim tercihim markette yer edinmiş coinlere 20-30 dolar atıp unutmanızdır.Ha yok ben al sat yapmak istiyorum diyorsanız ciddi manada piyasaya hakim olmanız gerek.

Peki bu Altcoinleri nasıl elde ederim ?

Bu markette ki her coin tek biryerde satılmıyor farklı borsalarda satılıyor.Benim kullandıklarım;

poloniex.com
cryptopia.co.nz

bu iki borsayı kullanıyorum aktif olarak.

Peki biz bu alt coinleri nasıl alacağız ?

Öncelikle bitcoin edinmeniz gerek.Bunun için farklı bitcoin siteleri var fazla detaya girmek istemiyorum.Google yazınca bulabilirsiniz zaten.

koinim.com
btcturk.com

En meşhuru bunlar.

Onun harici e-ticaret forumlarından satın alabilirsiniz.

Bu btc yi aldık tamam güzel nası altcoin yapıcaz ?

0.25 btc aldınız diyelim 640 dolarlık btc var elimizde

Bunun için "Exchange" yapmanız gerekiyor.Diyelim ki Ripple alacağız fakat hangi borsalarda var bilmiyoruz.Coinmarketcap a giriyoruz

1gPlpp.jpg

Poloniex,coinone,bithumb vs diye gidiyor bu siteler üzerinde var demektir.Son 24 saatde ki işlem hacmi vs hepsine ulaşabilirsiniz.

Burada çok önemli dikkat etmeniz gereken bir konu var.Diyelim ki poloniex üzerine bitcoin atacağız

Poloniex de cüzdanınıza girip

lWY6NJ.jpg

BTC cüzdanınızı seçip Deposit yapmanız gerek eğer bitcoin yükleyecekseniz buraya dikkat edin Ripple alıp bitcoin cüzdanına göndeririseniz paranız uçar gider.Her coinin cüzdanı farklıdır !

Peki nasıl alım yapıyoruz.

Aslında alım yapmıyoruz sadece "exchange" ediyoruz.Elimizde bir miktar bitcoin var biz XRP almak istiyoruz market bölümünde

XXWrG5.jpg

Üst tarafa tıkladığınız zaman elinizdeki BTC karşlığında ne kadar XRP veya başka coin alabileceğinizi gösterir.Alt bölümde ki SELL ORDERS-BUY ORDERS bölümü alanlar ve satanlardır.

Poloniex üzerinden hesabımda olan BTC ile XRP değiştirmek istedim örnek veriyorum. 0.013 btc karşlığı 126 adet XRP demek.Peki bunun dolar hesabını nasıl yaparız. ?

https://tr.investing.com/currencies/btc-usd-converter

126 xrp ne kadar ediyor peki ?Aynı şekilde Total btc :)

Alıp uzun vade yatırım yapacaksanız kağıt cüzdan da tutunuz coinlerinizi.Her coin firmasının kendi sitesinden indirip atıp adını unutabilirsiniz.

Burada alıp saklamayı gösterdim bir nevi benim gibi oynuyorsanız çok iyi hakim olup iyi takip etmelisiniz coin piyasasını.

Esenle kalın.

Dipnot: Lütfen sağdan soldan gördüğünüz şu coin iş yapar şu bu gece uçar şu bu gece kaçar diyenlere aldırış etmeyiniz eğer kazanmak istiyorsanız oturup tek tek coin firmalarını yapımcılarını face sayfalarını sitelerini twitter adreslerini yatırım vaatlerini herşeyi okuyup iyice gözden geçiriniz.Doğru cüzdan transferlerine dikkat ediniz.Attığınız parayı 2-3 sene unutun hatta mümkünse tümden unutun.
*Parayı yediniz olarak düşünüp yatırınız.
*Eğer coin borsasında sürekli oynayacağım diyorsanız dediğim gibi grafikleri iyi takip edin.
*1 coine paranın hepsini gömmeyin çok emin olmadığınız sürece dağıtın hepsinden mutlaka bulunsun cüzdanınızda.
*En önemlisi her birim fiyatı düşük dip olan altcoin iş yapmaz ! Gerçekten yatırım vaadi yüksek olanlar var tek tek araştırın hepsini.
*Kafanız karışmıştır belirteyim bu bir "BORSA"dır.Kripto para borsası her attığınız parayı bi günde 5-6 ya katlayamazsınız çok şans kader yoksa.Borsa mantığını anlayıp girmeniz tavsiyemdir.
*Tüm paranızı buraya yatırmayın sizi zora sokmayacak boşta olan paranız var ise girin sizi üzecek bir parayı yatırmanızı tavsiye etmem.

Son düzenleme:
Bu mesajı bana zorla editlettirdiler, bu forumda manipülasyon lobisi var.

Son düzenleme:
Geri