• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Desert Online BDO Enchanting (+ Basma) Sistemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Black Desert Online - Kore Serveri Eğitim Dökümanları - Enchanting Sistemi

Her mmorpg de olduğu gibi black desert onlinede de enchanting sistemi var. Fakat diğer oyunlara nazaran biraz daha zor bir sistemi var. Yükseltim taşı olan black stoneyi kolay kolay bulamıyoruz. Yaratıkların da elitlerinden düşme ihtimali olduğu için bu taşı elde etmek bir hali zor. Marketten satın almak isterseniz 185.000 Gümüşten başlıyor 1 tanesinin fiyatı. Bu yüzden , bu zor elde edilen taşları çok dikkatli ve kullnacağımız eşyaya kullanmamız gerekiyor.

Yükseltim taşları 2 ye ayrılıyor.

94bo2O.jpg

İlk başta daha önceden de öğrendiğimiz gibi yardımcımızı çağırıyoruz. ( Siyah ruhu çağırıyoruz )

mPR6GY.jpg

EY28Vv.jpg

j5A349.jpg

Silahımızı ve blackstone mizi koyduktan sonra enchanting butonuna basıyoruz ve işlem gerçekleşiyor. Ben o taşı o iteme harcamadım arkadaşlar sadece göstermek amaçlı ss lerini çektim sizinle paylaştım.

Örneğin biz zırhı yükseltelim...

a5AjAd.jpg

PqVpJv.jpg

Eğer iteminizi bastığınız zaman başarısız olursa İteminiz durability kaybeder. Durability düştüğü zaman iteminizi satamazsınız. Tekrar yükseltmek için ya o itemin aynısından alıp 10 puan 10 puan yükseltmeniz lazım ya da oyun marketinden reel para ile item alarak iteminizin durabilitysini fulleyebilirsiniz.

Eğer çok değerli bir iteminiz varsa zırh veya silah haliyle bunun durabilitysini düşürme gibi risk alamazsınız.Bu durumda black desertin biraz maliyetli bir sistemi devreye giriyor. Silahlarınızı +7 den sonra Zırhlarınızı ise +5 den sonra % 100 yükseltme oranıyla yükseltebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi maliyetli bir işlem ve istenilenler şunlar;

Zırhlar İçin

+5 den +6 ya basarken 4 Black Stone
+6 dan +7 ye basarken 8 Black Stone
+7 den +8 e basarken 12 Black Stone
+8 den +9 a basarken 20 Black Stone
+9 dan +10 a basarken 30 Black Stone
+10 dan +11 e basarken 45 Black Stone
+11 den +12 ye basarken 60 Black Stone
+12 den +13 e basarken 80 Black Stone
+13 den +14 e basarken 100 Black Stone
+14 den +15 e basarken 150 Black Stone

Silahlar İçin

+7 den +8 e 5 Black Stone
+8 den +9 a 10 Black stone
+9 dan +10 a 15 Black stone
+10 dan +11 a 20 Black stone
+11 den +12 a 40 Black stone
+12 den +13 a 80 Black stone
+13 den +14 a 130 Black stone
+14 den +15 a 200 Black stone

Hocam konu dışı yeni üyeyim , BDO ' yu aktif olarak oynamaktayım oyun içi Türk arkadaşlarla tanışmak istiyorum ?

Çok güzel olmuş

- - - Güncellendi - - -

Eline dağlık

Geri