• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Desert Online BDO Kargo Sistemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Black Desert Online Kargo Sistemi

Black Desert Kargo İle malzemeleriniz güvenle diğer deponuza teslimat garantisi.

Oyunun çok güzel çok kullanışlı bir sistemi daha. Kargo Sistemi.

Oyun içerisinde depo sıkıntısı mı çekiyorsunuz ? Yoksa sürekli takıldığınız calpheon şehrindeki deponuz dolmak üzere mi ? Hiç endişelenmeyin. Bu ürünlerin hepsi bana lazım satsam satılmaz atsam atılmaz demeyin. Ya da malzemeleri tek tek üzerinize alıp diğer deponuza götürmeye de kalkışmayın. Black desert kargo sizin yerinize malzemelerinizi itinayla güvenli bir şekilde cüzzi bir miktara istediğiniz adrese ulaştırır.

İlk başta hangi şehirdeki deponuzu taşımak istiyorsunuz buna karar verin.Daha sonra warhouse npc sinin yanına gidin. Mesela ben Calpheon şehrindeki depomu rahatlatmak için Hidel City deki depoma malzeme aktaracağım.

vE94Pr.jpg

Depo tüccarı ile konuşuyoruz ve Transport butonuna basıyoruz.

rQr91P.jpg

Reflesh butonuna basarak sayfayı yenilersiniz.
Transport Statüs butonundan kargonuzu verdikten sonra malzemelerinizin durumunu görebilirsiniz.
Dispatch Butonuna basıyoruz ve Kargo kaydı yapıyoruz.

7kzvDl.jpg

Destination sekmesinden güzergahı seçiyoruz yani hangi şehirdeki deponuza teslimat yapılacağını seçiyorsunuz. Deponuzdaki ürünler sizin burada seçeceğiniz yere gidecek.

Pq9MD8.jpg

Transport method ise teslimatın neyle yapılacağı seçeneğidir. Gemi ve at arabası seçenekleri mevcuttur.

94yLa8.jpg

Örneğin ben gemi ile teslimat yapılsın dedim. Seçimimzii ayarlarımı tamamladık ve depomuzdaki ürünlere sağ tıklayarak hangisinden kaç adet göndereceğimizi seçiyoruz.

ME7JV9.jpg

2 adet slot doldurdum.Toplamda 40 slotluk kargo verme hakkımız var.Bu 2 ürünün hidel city e gemi ile gönderilmesinin maliyeti 1,766 silver.Haliyle ne kadar çok ürün koyarsanız o kadar fiyat artacaktır.Dispatch butonuna basıyoruz ve kargo işlemimizi onaylıyoruz.

XvA4MD.jpg

Kargonun teslim edileceği yere nod bağlantımızın olmadığını ve 3 kere ayrı ayrı gemilerle götüreceğinin uyarısını veriyor haliyle bu da malzemelerimiz bir hayli geç teslim olacak demektir.Yes butonuna basıyoruz ve onaylıyoruz.

5dJVad.jpg

Malzemelerimiz yola çıkıyor.

AmaJDq.jpg

15-20 dakika bekledikten sonra malzemelerimizi teslim almak için , hangi şehirin deposuna kargo gönderdiysek oraya gidiyoruz ve ordaki depo npc si ile görüşüyoruz.

0qdDRL.jpg

Transport Butonuna basıyoruz.

VVdE0r.jpg

Gördüğünüz gibi kargolarımız gelmiş. " Receive " Butonlarına basıp malzemelerimizi alıyoruz.

vE9Zb6.jpg

Sistem bu şekilde Calpheon şehrindeki depomuzda 2 slot yer açıldı orayı artık istediğimiz gibi kullanabiliriz.Hidel City deki depomuza da 2 slot daha ürün eklendi.

LarQyG.jpg

Geri