• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Black Desert Online BDO Node Sistemi Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152

Black Desert Online - Kore Serveri Eğitim Dökümanları - Node Sistemi

İlk olarak en başta belirtmek istiyorum.Ticaret sistemi node sistemine bağlı olarak gerçekleşir.Node Sistemi de özetle haritalar içerisinde şehirleri , köyleri , kasabaları , kampları birbirine bağlayan bir sistemdir.Ticaret yapmadan önce node bağlantılarınızı kontrol edin.Ticarete karar verdiğiniz 2 tüccar arası node ile bağlı mı? Bağlı değilse yaptığınız ticarette size sadece alacağınız paranın % 30 unu verir.% 70 ini vermez.Örnek veriyorum 583 gümüşe ürün alırsınız.593 gümüşe satmak için götürürsünüz. Eğer node bağlantısı yapmadıysanız size node bağlantısı yok şeklinde uyarı verir ve 174 gümüş para alırsınız.Kısacası tam bir felaket. Zaman kaybı , zarar , can sıkıntısı bunların hepsini bir anda hissedebilirsiniz.Bu yüzden ticarete başlamadan önce gidin ve node bağlantılarınızı kurun.

Hemen yola çıkıyoruz ve ticaret yapacağımız şehirler arasındaki tüm kamplardaki node npc lerini buluyoruz.

g5O8jb.jpg

Her kampta bir node merchant olması lazım arkadaşlar.Dikkatlice arıyoruz ve buluyoruz.Node merchantları bulduktan sonra yanlarına gidip konuşuyoruz arkadaşlar.

LabX21.png

Konuşma penceresinde check node ( bağı kontrol et ) butonuna basıyoruz.

PqlApQ.png

Sol taraftaki menüde açılan sekmede invest ( araştır butonuna basıyoruz )

g5ODn2.png

ve bölge nodeye eklenmiş oluyor.

vEj5dm.jpg

1yJvmY.jpg

Geri