• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Blade 9 Türkiye - Genel Rehber

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Marlock
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Marlock

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
21 Nis 2013
Puanı
78
2q0tzbq.png

Blade 9 yıllardan beri oynanan ve sevilen oyunlardan birisidir. Oyunu ark arana %100 türkçe şekilde açıyor. açık beta 20.09.2013'te yani bugün açıldı.
maxicon1.png

Blade 9 Web Sitesi - http://blade9.arkarena.com/
Blade 9 Üyelik Sitesi - http://www.arkarena.com/login/
maxicon1.png

Blade 9 - Karakter Yaratma Sayfası

svruq.jpg

35kjst2.jpg

Blade 9 - Kullanıcı Arayüzü
35kjst2.jpg

svt6g.jpg

1 - Karakterin bilgilerini gösteren bölüm
2 - Görevleri takip edebiliceğimiz bölüm
3 - Sohbet edebiliceğimiz bölüm
4 - Skilleri kullanabiliceğimiz bölüm
5 - System simgelerinin olduğu bölüm
6 - Mini Map

35kjst2.jpg

Blade 9 - Zindanlar
35kjst2.jpg

Kaos Kulesi

büyük bir savaş alanıdır, rakip taraflarlara ait oyuncular birbirlerinin isimlerini kırmızı renkte görürler. PK modunuzu değiştirmeden rakip taraf oyuncularına saldırabilirsiniz ve öldürdüğünüz oyuncular PK puanınızı yükseltmez. Bu nedenle hiç tereddüt etmeden diğer oyunculara saldırabilirsiniz.

Not : Bu zindana 30 veya daha fazla arkadaşınız ile girmenizi öneririz.

NPC koordinati Ejderha Şehri 53:150

zindan_kaos.jpg

Kaos Kulesi adını hak ediyor, çünkü:
1) Yaratıklar çok güçlüdürler
2) Değerli ekipmanlar elde edersiniz. (Bir çok ekipman materyali, 32-50. seviyeleri arası mükemmel ekipmanlar, Kanat parçaları ve formülleri elde edebilirsiniz.)

zindan_kaos1.jpg

svu3w.jpg

35kjst2.jpg

Blade 9 - Kadim Silahlar
35kjst2.jpg

• Oyunda toplam 9 adet kadim silah vardır. Her sınıf 1 Kadim Silah’a sahiptir.
  • Oyuncu bu silahlardan birisine sahip olursa vücudu diğerlerinden daha büyük hale gelir.
  • Kadim Silah donanıldığında karaktere bağlanır, fakat silahın dayanıklılığı zamanla düşmeye başlar. Eğer karakter silahın dayanıklılığının düşük olduğu bir zamanda başka bir karakter tarafından öldürülürse Kadim Silah büyük ihtimalle katilin eline geçer.
  • Kadim Silah’ın sahibi savaşta öldürüldüğü zaman silahın dayanıklılığı büyük ölçüde azalır.
  • Kadim Silahın dayanıklılığı 0 olduğunda silah kaybolur.
  • Özel ekipmanlar ile Kadim Silah’ın dayanıklılığını arttırmak mümkündür.
  • Her Kadim Silah sahibine özel bir yetenek bahşeder, bu yetenek karşı konulamazdır!
  • Kadim Silah elde etme yöntemleri;
    1) Ekipman geliştirmesi sırasında Kadim Silah ortaya çıkabilir 2) 30. Seviye üzeri yaratıkları öldürürken Kadim Silah ortaya çıkabilir.

Yakan Güneş

w9.png

Çevrenizdeki hedeflere %2000 fiziksel hasar verir.

Kadim Balta

w8.png

Çevrenizdeki hedeflere %1500 fiziksel hasar verir ve hedefi 5 saniyeliğine bayıltır.

Kadim Mızrak
w7.png

Deniz İğnesi: Çevrenizdeki hedeflere %1500 fiziksel hasar verir ve hedefi 8 saniyeliğine bayıltır.

Kadim Yelpaze
w6.png

Urağan: Çevrenizdeki hedeflere %1500 fiziksel hasar verir ve hedefin hem fiziksel hem büyü savunmasını 8 saniye boyunca %25 düşürür, aynı zamanda hedefin hareket hızı %75 azalır.

Kadim Pençe
w4.png

Inflammation: Çevrenizdeki hedeflere %1500 fiziksel hasar verir ve 15 saniye boyunca karakterinizin fiziksel gücünü %25 oranında artırır.

Kadim Yay

w5.png

Öfke Patlaması: Çevrenizdeki hedeflere %2000 fiziksel hasar verir.

Kadim Asa

w4.png

Kasırga Yumruğu: Çevrenizdeki hedeflere %2000 büyü hasarı verir.

Kadim Küre

w2.png

Coldarra: Çevrenizdeki hedeflere %1500 büyü hasarı verir ve karakterinizin HP’sini 15 saniyede %25 oranında tedavi eder.

Kadim Arp

w1.png

Aysız Nehir: Çevrenizdeki hedeflere %1500 büyü hasarı verir ve hedefin yeteneklerini 8 saniye boyunca bloklar.

35kjst2.jpg

Blade 9
- Sistem Greksinimleri
35kjst2.jpg

svv4b.jpg

35kjst2.jpg

Blade 9
- Tanıtım Videosu
35kjst2.jpg

Oyun grafik olarak kötü olsada içerik olarak cidden çok beğendiğim bir oyun..

Geri