• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Blade And Soul Oyun Arayüzü Rehberi (User Interface)

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Blade&Soul EU'da çıkana kadar bu bilgiler bizlere lazım olur diye derledim sizlere sunuyorum.

Bildiginiz gibi her oyunda olduğu gibi BladeandSouldada ekranda Hp barımız mini map skill bar, exp varı level göstergesi vb. şeyler var.Bunların detaylı açıklamasını sizlere sunuyorum.

Blade&Soul Arayüz Göstergeleri

Blade and Soulda mini map ''M'' harfine bastığımızda tam ekran olarak açılıyor ve ''N'' harfi ilede şeffaf hale getirebiliyoruz. Map üzerinde diğer oyunlardada olduğu gibi göevi yapmamız gerek bölge işaretli görevi teslim edeceğimiz yerler teleport olunan noktalar ve köylerde bulunan NPCleri Mapa bakarak kolaylıkla bulabiliriz.

Blade&Soul'da skill bar işleyişi şöyle genel olarak tüm classlar klavyeden Tab, 1-4, R, F, Z, X, C ve V. tuşlarını attack skilleri olarak kullanarak combo yaparlar.Bu tuşların 1-4 numaralı olanlar ile R,Z, X, C ve V tuşu sürekli ekranda dururken Tab, F tuşu bazı skillerden sonra aktif hale gelir.bunu yanı sıra 5-8 kadar olan skill bar tuşlarınada Pot,yiyecek ve sc koyabilirsiniz.Bu skill sıralamalarını beğenmediyseniz ayarlar kısmından farklı klavye tuşu atayabilirsiniz.

MMO oyunlarına yeni değilseniz bunların çoğunun işleyişini biliyorsunuz zaten.

Aşağıdaki resimlerde Blade&Soul Map,invertory,Skill penceresi ve görev penceresine göz atabilirsiniz.

Geri