• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Blockchain ve Kripto Paralar Medipol Üniversitesi’nde Ders Oluyor

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Başlarda şaşırtıcı gelen, hiç beklemediğiniz insanlardan Bitcoin hakkında sorular duymak sizin için sıradanlaşmaya başladıysa size ilginizi çekebilecek bir haberimiz var: Blockchain ve kripto paralar ülkemizde üniversitelerde ders oluyor.

Medipol Üniversitesi “Blockchain Teknolojisi, Bitcoin ve Kripto Paralar “adlı seçmeli ders vermeye başlıyor. Dersin içeriğinde Blockchain’in ne olduğundan başlayarak, Bitcoin, madencilik, cüzdanlar, icolar ve genel olarak kripto para ekosisteminden bahsediliyor.
Ders sonrası dersi alan öğrencinin edineceği bilgiler olarak Blockchain teknolojisi hakkında genel olarak bilgi sahibi olacağı ve kripto paralar konusunda genel anlamda bilgi birikimi edineceği ön görülüyor.
Blockchain ve kripto paraların ders olarak üniversitelerde verilmeye başlanması bu alanda yetişecek olan bilinçli gençler sayesinde teknolojinin ülkemiz tarafında daha hızlı benimsenmesi ve projeler üretilmesi için güzel bir fırsat.
Dersin içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi için müfredatı içeren görseli inceleyebilirsiniz:

medipol-universitesi-blockchain-kripto-para-ders-programi.png

BONUS : Boğaziçi Üniversitesi'nde de Blockchain Programlama dersi verilmekte.

DWJibAaWsAAvBl_.jpg:large
Kaynak : https://koinbulteni.com/blockchain-kripto-paralar-medipol-universitesinde-ders-oluyor-8244.html

Son düzenleme:
Popüler şeyleri ders olarak anlatarak ve alttan reklamını yaparak insanları kapitalizmin oyununa getiren üniversite. :D

Burssuz ise, $5K verip okuduğunuz bölümde, göreceğiniz şeyler toplamı teknik açıdan bu olacak tabii detaya inerlerse ; https://bitcoin.org/bitcoin.pdf ve güzel bir döküman : https://bravenewcoin.com/assets/Ref...Introduction-To-Blockchain-Technology-WEB.pdf

Fakat Üniversite bir eğitimin yanında kültür öğretir, orada öğrenilen şeyler, internetteki veya bir kurstaki eğitimler gibi olmaz ki Medipol de tam bunun üzerine basıyor. Fakat "öğrenme çıktıları" eksik yazılmış, şu madde eklenmesi gerekliydi : "Öğrenci dersin sonunda, öğrendiği bilgiler ile kendi kripto madenciliğini kurup, blokzinciri teknolojisini, elinizdeki bir oyuncak gibi kullanarak, nasıl kumar gibi oynayabileceği hakkında fikir sahibi olur, technically."

Son düzenleme:
Popüler şeyleri ders olarak anlatarak ve alttan reklamını yaparak insanları kapitalizmin oyununa getiren üniversite. :D

Burssuz ise, $5K verip okuduğunuz bölümde, göreceğiniz şeyler toplamı teknik açıdan bu olacak tabii detaya inerlerse ; https://bitcoin.org/bitcoin.pdf ve güzel bir döküman : https://bravenewcoin.com/assets/Ref...Introduction-To-Blockchain-Technology-WEB.pdf

Fakat Üniversite bir eğitimin yanında kültür öğretir, orada öğrenilen şeyler, internetteki veya bir kurstaki eğitimler gibi olmaz ki Medipol de tam bunun üzerine basıyor. Fakat "öğrenme çıktıları" eksik yazılmış, şu madde eklenmesi gerekliydi : "Öğrenci dersin sonunda, öğrendiği bilgiler ile kendi kripto madenciliğini kurup, blokzinciri teknolojisini, elinizdeki bir oyuncak gibi kullanarak, nasıl kumar gibi oynayabileceği hakkında fikir sahibi olur, technically."

Yazına katılıyorum da son cümle fazla olmuş gibi. Sonuçta bir sistem öğretiliyor. Fizik dersinde nükleer enerji işlenirken de katil olmuyoruz sonuçta ^^
Ben şahsen işin algoritma, işleyiş kısmını merak ediyorum mesela. Yarın öbür gün BlockChain teknolojisi ile başka birşey de tasarlanabilir.

Yazına katılıyorum da son cümle fazla olmuş gibi. Sonuçta bir sistem öğretiliyor. Fizik dersinde nükleer enerji işlenirken de katil olmuyoruz sonuçta ^^
Ben şahsen işin algoritma, işleyiş kısmını merak ediyorum mesela. Yarın öbür gün BlockChain teknolojisi ile başka birşey de tasarlanabilir.

Tabii ki sistem öğretiliyor, bunu tartışmıyoruz. Tartıştığımız kısım "ekmek yiyeceğimiz" kısım yani uygulama kısmı.

Emek yiyeceğin kısma gelince aslında teorik-katil oluyorsun. Bu durumda, nükleer tesis patlamalarını hatırlatabilirim. :)

Tabii ki sistem öğretiliyor, bunu tartışmıyoruz. Tartıştığımız kısım "ekmek yiyeceğimiz" kısım yani uygulama kısmı.

Emek yiyeceğin kısma gelince aslında teorik-katil oluyorsun. Bu durumda, nükleer tesis patlamalarını hatırlatabilirim. :)

işte o düşünce yapısıyla gidersek patlarız hocam :D Kimyada zehir Fizikte atom bombası vs.

işte o düşünce yapısıyla gidersek patlarız hocam :D Kimyada zehir Fizikte atom bombası vs.
Işin sonunda her türlü patlıyoruz zaten, hayatta bundan ibaret değil mi ? :) Yeter ki düşünce olsun da patlayıp patlamamamiz önemli değil. :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Geri