• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Blog Kurarak Nasıl Para Kazanabilirim?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan HydrUK
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HydrUK

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Ağu 2012
Puanı
39
Merhaba arkadaşlar, blog kurup makele yazarak para kazanmayı birçok kişi gibi bende biliyorum. Fakat anlamadığım bazı noktalar var o konularda gerçekten bu işten para kazanan kişiler cevap versinler, saçma sapan gereksiz yorumlar almazsak çok memmun olurum.

Anlamadığım ve yardım istediğim noktalar şunlar;

-Blogu kurduk ve gerçekten kaliteli makaleler yazıyoruz diyelim, fakat parayı nerden ve nasıl alıyoruz?

-Makale başı nekadar gelirimiz oluyor?

Tıp Üniversitesinde okuyorum ve okulda kurmuş olduğum yazar ekibim var. Okul gazetesine ve dergisine makaleler ve bilgiler yazıyoruz. Gerçekten kaliteli yazılar geliyor. Bu eğlence tarzı şeylerde oluyor, örneğin tıpla ilgili bir hikaye diyelim, bilimsel makaleler diyelim.

Uzun lafın kısası, elimde zaten kendi çapında ama kaliteli şeyler yazan bir, yazar grubu olması. Blogu ben açacağım ve yazılarımızı blogta paylaşacağız ve bundan para kazanmak istiyoruz.

Bu işi gerçekten yapan ve ince ayrıntılarına kadar bilen bir kişi bana bu konuda yardımcı olabilirse minnettar kalırım.

Dip Not: Kimse, yorum yapıp, soru sorarak para kazanılan siteler önermesin. Sorum ve yardım almak istediğim konu açık ve net. Bu konuda ciddi biçimde yardımcı olacak, bizleri bilgilendirecek kişiler özel mesaj yollasınlar, gerekirse facebook adresinden de görüşebiliriz.

Son düzenleme:
Eğer yabanci diliniz iyiyse, sağlık ve tıp alanında İngilizce makaleler yazın ve Google Adsense'e başvurun.

Sağlık alanında özgün ve düzgün makaleler oluşturabilirseniz hayal edemeyeceğiniz kadar çok para kazanırsınız Google reklamlarından. Ama ne yazık ki Türkçe içerikli sitelerden doğru düzgün gelir elde edilmiyor Google reklamları ile.

Eğer yabanci diliniz iyiyse, sağlık ve tıp alanında İngilizce makaleler yazın ve Google Adsense'e başvurun.

Sağlık alanında özgün ve düzgün makaleler oluşturabilirseniz hayal edemeyeceğiniz kadar çok para kazanırsınız Google reklamlarından. Ama ne yazık ki Türkçe içerikli sitelerden doğru düzgün gelir elde edilmiyor Google reklamları ile.
Sağlık alanında özgün ve doğru yazı için sanırım doktor olmak lazım.

Tabikide makalelerimiz özgün ve takipçilerimiz tarafından sevilen tarzda, internet üzerinden de takip edecek kişilerin hoşnut kalacağını düşünüyorum. Fakat dil orta derecede ingilizce ve rusca mevcut, azericeyi türkçe olarak kabul ediyorum, fakat yazacağımız metinlerin tamamını ingilizce ve ruscaya tam çevirebileceğimi düşünmüyorum. hmmm

Fakat bu konuda okulumuzda, ingilizce dili okuyan bir kaç arkadaşımızdan yardım alabilirim.

Peki ingilizce olarak makaleleri yaptık diyelim, nereye baş vuru yaparak para kazanabiliriz, benim tam olarak öğrenmek istediğim nokta bu.

Dipnot: Bilgilendirme için teşekkür ederim Ümit abi, ingilizce olarak yaparsak daha çok bir kalite elde ederiz, bunu düşünmemiştim mesela.

Tabikide makalelerimiz özgün ve takipçilerimiz tarafından sevilen tarzda, internet üzerinden de takip edecek kişilerin hoşnut kalacağını düşünüyorum. Fakat dil orta derecede ingilizce ve rusca mevcut, azericeyi türkçe olarak kabul ediyorum, fakat yazacağımız metinlerin tamamını ingilizce ve ruscaya tam çevirebileceğimi düşünmüyorum. hmmm

Fakat bu konuda okulumuzda, ingilizce dili okuyan bir kaç arkadaşımızdan yardım alabilirim.

Peki ingilizce olarak makaleleri yaptık diyelim, nereye baş vuru yaparak para kazanabiliriz, benim tam olarak öğrenmek istediğim nokta bu.

Dipnot: Bilgilendirme için teşekkür ederim Ümit abi, ingilizce olarak yaparsak daha çok bir kalite elde ederiz, bunu düşünmemiştim mesela.

Bana Rusça kursu versene :D.

Bu arada diyelimki siteyi açtın İngilizce makaleler ekledin hit almaya başladı site.Google Adsenseye başvuruyorsun.

Bana Rusça kursu versene :D.

Bu arada diyelimki siteyi açtın İngilizce makaleler ekledin hit almaya başladı site.Google Adsenseye başvuruyorsun.

Bildiğim kadarıyla 1 takipçi 1 hit oluyor, peki kaç hite ulaştığımızda Adsenseye başvurabiliriz veyahut kaç hitten sonra başvuru yapmamızı tavsiye edersiniz?

Birde elimde 1yıllık webhost ve domain var. .com tarzında birşey açmamı tavsiye edermisiniz yoksa bedava olan blogspot mu ?

Eğer bu işten tamamen anlayan ve geçici olarak takıldığım, merak ettiğim yerlerde yardım edecek kişi varsa aramızda, bana özel mesaj yollayabilirmi lütfen. Aklımdaki soruları cevaplayacak bir babayiğit lazım :ent

Eğer siten çok tıklanırsa reklam anlaşmaları yaparsın (MaxiGame'nin yaptığı gibi)
Böylece para kazanabilirsin.Ama işin çok zor :)

Makaleler dediğin gibiyse gerçekten para kazanabilirsin fakat basite kaçma . Basite kaçma derken yani blogspot tarzı ücretsiz bloglar kullanma, 10 20 liraya akılda kalıcı güzel bir domain , ardında host al. Makaleleri böyle bir blogda yayınla . Makaleler özgünse zaten adsenseye başvur büyük ihtimal kabul edilirsin oradan sana hite bağlı düzenle para gelir . Sitene reklam bannerleri yerleştir bu alanlara ücretli reklam al burdanda gelir sağlayabilirsin. Sitende bulunan linkleride kısaltırsın tam bilmiyorum fakat 1000 tıklama 7 liraydı . Fakat ilk olarak blogunu kanıtlaman lazım bunun için blog tanıtım siteleri konu açabilirsin bu sayede blog takipcin artacaktır . Sağlıkla alakalı makaleler yazıcağız demişsin mesela sağlıkla alakalı forum sitelerine tanıtım konusu açarak blogunu tanıtabilirsin eğer böyle birşey mümkün değilsede siteye reklam verirsin.Eğer bunların hiçbirini yapamam diyorsan en kötü ihtimal elindeki makaleleri başka bloglara satarsın ortalama makale piyasası 300 kelimelik bir makale 3 tl.

Makaleler dediğin gibiyse gerçekten para kazanabilirsin fakat basite kaçma . Basite kaçma derken yani blogspot tarzı ücretsiz bloglar kullanma, 10 20 liraya akılda kalıcı güzel bir domain , ardında host al. Makaleleri böyle bir blogda yayınla . Makaleler özgünse zaten adsenseye başvur büyük ihtimal kabul edilirsin oradan sana hite bağlı düzenle para gelir . Sitene reklam bannerleri yerleştir bu alanlara ücretli reklam al burdanda gelir sağlayabilirsin. Sitende bulunan linkleride kısaltırsın tam bilmiyorum fakat 1000 tıklama 7 liraydı . Fakat ilk olarak blogunu kanıtlaman lazım bunun için blog tanıtım siteleri konu açabilirsin bu sayede blog takipcin artacaktır . Sağlıkla alakalı makaleler yazıcağız demişsin mesela sağlıkla alakalı forum sitelerine tanıtım konusu açarak blogunu tanıtabilirsin eğer böyle birşey mümkün değilsede siteye reklam verirsin.Eğer bunların hiçbirini yapamam diyorsan en kötü ihtimal elindeki makaleleri başka bloglara satarsın ortalama makale piyasası 300 kelimelik bir makale 3 tl.

Makale alan blog önerebilirmisin peki. Bildiğin, sürekli makale alan bloglar varmı?

Herkesin dediği gibi adsense den ufak ufak başlarsın çok büyürse reklam teklifleri kendiliğinden gelecektir .

Gerekli bilgileri aldığımı düşünüyorum, zahmet edipte sorularıma cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri