• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Boks

oksford01

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Mar 2013
Puanı
7
Merhaba arkadaşlar;
- Öncelikle şunu belirteyim yaptırdığım check up sonucunda kafatasımdaki çatlakların kaynadığı ve boks yapmam için engel bir durum söz konusu olmadığı kesinlik kazandı. Ben ciddi olarak boks sporu ile ilgileniyorum bu yüzden makara yapacak arkadaşlar değilde bilgili arkadaşlar varsa yorum atmasını rica ediyorum. Sol kulağım tamamen duymuyordu bir sene sonra cihaz taktırmadığım taktide yine duymayacak ama boks yapabileceğim. Kısa ve öz durumum boks yapmayaa müsayit. Bu konuyu birçok forumda açacağım ancak sadece maxigame'de bu açıklamayı yapıyorum. İzninizle konuya gelelim;

- 1 ay sonra 17 yaşıma gireceğim. 1.76 boyundayım ve ilkokul 8'den 14 yaşımdan beri (1cm) bile uzamadım. Bu yaşıma kadar sabah kahvaltısı yapmaz, akşamları döner, lahmacun bazen pideli köfte gibi yiyeceklerle beslendim. Bazen süt içmeye sabah kahvaltısı yapmaya çalıştım ancak en fazla 1 hafta sürdürebildim. Şuan 55 - 65 kilo arasında olduğumu tahmin ediyorum. Ağır siklet olmasada orta siklette müsabakalara girebilirim. Orta siklette hem dünyanın en çok para kazanan sporcusu Floyd Mayweather diğer avantaj ise ağır siklet kadar zor rakiplerle karşılaşmamam olacaktır. Fazla uzatmadan soruma geçeyim;

1) 17 yaşımda başladığım taktirde 2 senelik bir çalışma süreci ile önce olimpiyatlarda sonra dünya çapında derece almam mümkün müdür? Yoksa geride bıraktığım 7 seneyi geri getirmem imkansız mı? ( Boks'a başlama yaşı 10 - 11 )

2) Yanında vücut geliştirme ve yüzme gibi sporlarada başlamayı düşünüyorum bunlar yapacağım sporu olumsuz etkiler mi?

3) Balık yağı hapı, tereyağı gibi boy uzatmaya yardımcı besinler bu yaştan sonra etki gösterir mi? ( Ek olarak günde azami ip atlamayı planlıyorum. )
Diyetisyen'e gidip doktor eşliğinde diyetlere gireceğim son sorum bunları yaptığım taktirde benden Floyd Mayweather çıkar mı? ( 43 maç 43 galibiyet 26 nakavt )

azimli sıçan betonu deler arkadaşın dediği gibi gerçekten istersen olmayacak bişey yok.

Şu flody benden çıkarmı demişsin ama şu sorunun cevabı bunda gizli ' 2.5 sene top oynasam benden Messi çıkarmı? '

1) 17 yaşımda başladığım taktirde 2 senelik bir çalışma süreci ile önce olimpiyatlarda sonra dünya çapında derece almam mümkün müdür? Yoksa geride bıraktığım 7 seneyi geri getirmem imkansız mı? ( Boks'a başlama yaşı 10 - 11 )

2) Yanında vücut geliştirme ve yüzme gibi sporlarada başlamayı düşünüyorum bunlar yapacağım sporu olumsuz etkiler mi?

3) Balık yağı hapı, tereyağı gibi boy uzatmaya yardımcı besinler bu yaştan sonra etki gösterir mi? ( Ek olarak günde azami ip atlamayı planlıyorum. )
Diyetisyen'e gidip doktor eşliğinde diyetlere gireceğim son sorum bunları yaptığım taktirde benden Floyd Mayweather çıkar mı? ( 43 maç 43 galibiyet 26 nakavt )

Sorularını cevaplayayım. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

1) 2 Senelik bir çalışma ile olimpiyat çapı değil kendi yaşadığın şehir içi turnuvalarda ancak derece alabilirsin. 17 yaşında olduğun için büyük ihtimal Yıldızlar Hafif siklet (Kilondan dolayı) turnuvalarına katılabilirsin. Acemilik dönemi sonrası (ilk 6 ay) 1.5 en fazla 2 sene sonra şehir için müsabakalara mutlak suretle hazır olursun ve yetenekli isen ilk 3 kaçınılmaz. Tabii ki tecrüben arttıkça Türkiye, Avrupa, Olimpiyat vb. turnuvalara katılıp derece yapabilirsin. Fakat bunlar arasında da zaman var mesela;

Türkiye turnuvasına katıldın ve 1. geldin ve Avrupa turnuvası için antremanlara başladın. Derece aldığın turnuvadan en az 2 sene sonra bir turnuvaya katılabilirsin ki zaten Avrupa Box turnuvaları 3 senede bir yapılıyor. Gayet ideal bir süre aralığı yeterince hazırlanırsın. Türkiye, Avrupa, Olimpiyat vb. Turnuvalara katılmak için bir alt turnuvadan ilk 10'a girmiş olman gerekli ve gidecek kontejyanı kaç kişi ise o kontejyanda olman gerekir. Mesela Türkiye 10. su aldın Avrupa turnuvasına 6 kişi gidecek. İlk 6 gider. Turnuvalarını büyütme yolu şu şekilde geçerli (Sadece resmi turnuvalar için.); Salonlar arası Turnuva (Semt içi.), Şehir Turnuvası (Tüm şehir dahili.), Bölgesel turnuva(Çok sık yapılmayan maçlardır. Bulunduğun şehrin bölgesi içerisinde yapılır. Örn: İç Anadolu, Akdeniz bölgesi vb.), Türkiye Turnuvası (Ülke içi maçlar.), Avrupa turnuvası (Avrupa ülkeleri ile maçlar.) ve Herkesin hayali Olimpiyat maçları.

Geçmen gereken sıralama şudur;

Salonlar arası-Şehir içi-Bölgesel maçlar(Nadiren yapılır)-Türkiye Turnuvası-Avrupa Şampiyonası-Olimpiyat.

2) Kesinlikle hiç bir olumsuz etkide bulunmaz aksine kat ve kat daha iyi bir sporcu olmanı sağlar. Özellikle yüzme çok yararlı olacaktır.

3) Boyun ideal kendiliğinden uzamıyorsa elleme. Çünkü tereyağ kalp damarlarını tıkar senin için büyük bir dezavantaj allah korusun kalp krizi geçirebilirsin. Balık yağını doktoruna danışmadan kullanma aksi takdirde b12 fazlalığı seni olumsuz etkileyebilir. Kilon düşük bunun karbon hidrat alman lazım. Örn: Patates kızartması, makarna, mantı... vb.

Herkesin içinde bir
Floyd Mayweather vardır. Resmi maçlarımı 27 sinden 23 ünü knock out ile kazandım diğer 4 ünü rakibim puanca üstün olduğu için kaybettim. (Taekwon-do)

Sen olayın mantıgını anlamamışsın dostum zaten olay futbol değil bunu ben Kobe'de oranlarım Tiger'da oranlarım sen mantıga bak.

ya bak futbolda 14 yaşına kadar kondüsyon eğitimini aldın aldın bir daha bırak messiyi top koşturmakta zorlanırsın. (Eğitim almadım)
golf yetenek ister teknik ister çok çalışmaya bakar. (Yeteneğim yok)
basketbol boy ister çalışma ister. (Bende boy yok)
boks güç ister güç gelişir, boy ister ama ağır siklette olmadığı için boya ihtiyaç yok. sadece kiloya ve güce bakıyor bu spor boks 1 kat zorsa futbol 17 yaşında biri için 10 - 15 kat daha zor bir messi olabilmek için.

Sorduğun sorularla alakasız olabilir demişsinki boksun yanında ne yapmamı önerirsiniz boks salonunda illaki fitness çalıcağınız bir bölüm vardır. Yani bunun için ayrı paraya gerek yok eğer zamanın varsa boksun yanında masa tenisini tavsiye ederim refleksi çok geliştiriyor ve ani karar verme yeteneğinde gelişiyor. Masatenisiyle ilgili yapılan testleri felan inceleyebilirsin. Banada salondaki hoca demişti gerçektende faydası var artı olarakda tüm vücud çalışıor.

ya bak futbolda 14 yaşına kadar kondüsyon eğitimini aldın aldın bir daha bırak messiyi top koşturmakta zorlanırsın. (Eğitim almadım)
golf yetenek ister teknik ister çok çalışmaya bakar. (Yeteneğim yok)
basketbol boy ister çalışma ister. (Bende boy yok)
boks güç ister güç gelişir, boy ister ama ağır siklette olmadığı için boya ihtiyaç yok. sadece kiloya ve güce bakıyor bu spor boks 1 kat zorsa futbol 17 yaşında biri için 10 - 15 kat daha zor bir messi olabilmek için.
kardeşim arkadaşın dediği şey 2 yılda dünya'nın en iyisi olamazsın onu diyor kim bilir dünyanın en iyisi olman için 10 yıl 20 yıl sürekli çalışman lazım.

kardeşim arkadaşın dediği şey 2 yılda dünya'nın en iyisi olamazsın onu diyor kim bilir dünyanın en iyisi olman için 10 yıl 20 yıl sürekli çalışman lazım.

jeton yeni düştü :D iyide bizde demedikki 2 senede floyd benden çıkarmı diye bunları yaptığım taktirde benden çıkarmı dedim yoksa 2 senede daha benim eğitimim yeni bitmiş olacak...

Son düzenleme: