• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu adamı dinlemenizi tavsiye ederim..

Gloomy Woods

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
28 Ağu 2011
Puanı
13
Beyler en beğendiğim rapçilerden olan Dilkeş Kardar'ı sizinde dinlemenizi isterim ve dinlemenizi tavsiye ederim bu adamı. :)
Gerçekten çok başarılı ama hak ettiği yerde değil sizlerle de paylaşmak istedim. :)
Eğer Türkçe Rap diyorsanız bu ve bu adam gibilerini dinlemeniz lazım ki Türkiye'de Türkçe Rap gelişsin..

En son çıkarmış olduğu ''Hibe'' adlı parça.

Bu kadar yeter sanırım.Bunlar sadece birkaç parçası.;)

Son düzenleme:
Adam evet hakkettiği yerde değil, lirikleri çok sağlam ama nedense ben pek sevemedim bu adamı, sesi pek hoşuma gitmiyor.Ama lirikleri olsun beat'leri olsun her şeyi çok sağlam.

Türkiye'de Rap dinleyen az değil ama maalesef ''Rap''den anlayan çok az.

Çok doğru.Rap dinleyen kitle az değil Türkiye'de fakat o Rap dinleyicilerinin çoğu arabesk Rap saçmalığına daha çok saygı duyuyor.Burda bu adamlar o kadar Türkçe Rap'i temsil ediyor ama maalesef anlayan çok az işte..

Türkiye'de Rap dinleyen az değil ama maalesef ''Rap''den anlayan çok az.
İşte burada sonuna kadar haklısın.Sansar Salvo, Norm Ender, Mode XL T-Rap'in en usta isimlerinden bunlar çok tanınıyor.Rap dinleyen kişiye sorsan mutlaka bilirler ama PMC ekibinden hiç birini bilmezler Saian'ın sözlerinin ne kadar anlamlı olduğunu, Hayki'nin 15 yıldır bu işi kovaladığını, Da Poet'in en iyi beatmakerlardan biri olduğunu gerçek rap dinliyicileri bilir.

Saian'ın en çok izlenen şarkısı 300bin civarı olup Anıl Piyancı'nın 2-3 milyon izlenmesi söylediğin cümlenin bir kanıtıdır. Anıl'ı küçümsemek için söylemiyorum ama gerçekten Saian Anıl'dan kat kat üstün

İşte burada sonuna kadar haklısın.Sansar Salvo, Norm Ender, Mode XL T-Rap'in en usta isimlerinden bunlar çok tanınıyor.Rap dinleyen kişiye sorsan mutlaka bilirler ama PMC ekibinden hiç birini bilmezler Saian'ın sözlerinin ne kadar anlamlı olduğunu, Hayki'nin 15 yıldır bu işi kovaladığını, Da Poet'in en iyi beatmakerlardan biri olduğunu gerçek rap dinliyicileri bilir.

Saian'ın en çok izlenen şarkısı 300bin civarı olup Anıl Piyancı'nın 2-3 milyon izlenmesi söylediğin cümlenin bir kanıtıdır. Anıl'ı küçümsemek için söylemiyorum ama gerçekten Saian Anıl'dan kat kat üstün

Saian,Karaçalı bunlar üstad Hayki yıllardır çalışıp çabalıyor ama dediğin gibi Anıl Piyancı mesela kötü değil ama 2-3 milyon izlenmesi Saian,Karaçalı gibi adamlara saygısızlık oluyor.Katılıyorum yorumuna.

Joker'in bir sözü var belki bilirsin:

Ve şunu da bilin Türkçe Rap'te Karaçalı,Saian,Hayki,Şehinşah gibi usta kalemler bir daha doğmayacak.!

Bu söz her şeyi anlatıyor sanırım.Ve bir usta kalem daha var ki o da Joker.Ama oda maalesef hak ettiği noktada değil çok daha fazlasını hak ediyor ki Joker Anıl Piyancı'dan çok çok daha iyi bence ama yapcak bir şey
yok.Hakkı yeniyor bu insanların.

Joker'in bir sözü var belki bilirsin:

Ve şunu da bilin Türkçe Rap'te Karaçalı,Saian,Hayki,Şehinşah gibi usta kalemler bir daha doğmayacak.!

Bu söz her şeyi anlatıyor sanırım.Ve bir usta kalem daha var ki o da Joker.Ama oda maalesef hak ettiği noktada değil çok daha fazlasını hak ediyor ki Joker Anıl Piyancı'dan çok çok daha iyi bence ama yapcak bir şey
yok.Hakkı yeniyor bu insanların.
Jokzilla Part 2'nin bir özeti sayılacak bir cümledir.

Şu an T-Rap piyasasına bakılırsa hiç biri hak ettiği yerde değil.Youtube'de Ajdar'ın 22 milyon gangnam style'nin 1.5 milyar izlenmesi, Arsız Bela'nın 10 milyon izlenmesine bakılırsa hiç biri hakettiği yerde değil. Bunun başlıda sebeplerinden biri rapi yanlış tanıyor olmalarıdır.Sokağa çıksan insanlara sorsan rap nedir diye %90ın vereceği cevap "Hızlıca söylenen ve söyledikleri zor anlaşılanan müzik türü" der. Hepsi serseri, tiner çeken tipler sanılıyor ama öyle değil işte. Jokerin başka bir şarkısındaki sözü her şeyi anlatıyor "Anlattıklarım duymak istediklerin değil duymaktan nefret ettiklerindir" belki de rapçilerinin tanınmama sebebi budur.

İkisi arasında pek bir fark yok.Sagopa'dan bıksan İntizam dinlersin, beatlerl, lirikleri, sesi Tip haricindeki her şeyi benziyor

Sagopa Kajmerin sözlerindeki o anlamı intizam dediginiz özenti adam yazabiliyor mu ? Sagopa Kajmer cümle mühendisi şu an piyasada olan hiçbir Rapper ile kıyaslanamaz.

Sagopa Kajmerin sözlerindeki o anlamı intizam dediginiz özenti adam yazabiliyor mu ? Sagopa Kajmer cümle mühendisi şu an piyasada olan hiçbir Rapper ile kıyaslanamaz.
Ben ikisi aynı demedim, karşılaştırılamaz zaten.Sadece ikisini benzettim, lirikleri benziyor ama o kadar kaliteli değil

bencede şuan sagoyla kıyaslanabilecek biri yok piyasada eskiden ceza ile rekabet icindeydiler bu aralar cezada kalmadı nedense :D

Geri