• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu Cihazın Ederi ve Performansı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ZACA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ZACA

Aganigi Naganigi
Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
2 Eyl 2011
Puanı
440
Merhabalar ,
Bir sitede ilanı gördüm almak istiyorum aşağıdaki toplama cihazdan alacağım performan nasıl olacaktır , 0 dan bu sistemi toplasak bana maliyeti ne olacaktır.
Teşekkür ederim şimdiden.

Kod:
[FONT=verdana]AMD FX X8 8150 SOKET AM3+ 3.6GHZ 16MB CACHE 32NM İŞLEMCI
ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 ANAKART
CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ 2 Adet
THERMALTAKE NIC C4 LGA775 Soğutucu
SEAGATE 3.5" 500 gb BARRACUDA SATA 3.0 64MB CACHE 7200RPM HARDDISK​
ZOTAC GT630 GDDR3 4GB 128BIT NVIDIA GEFORCE DX11 EKRAN KARTI
XILENCE XP1200 GAMING EDITION 1200W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
EVEREST K2 MIDT ATX SİYAH KASA[/FONT]

Zafer kesinlikle öneririm almanı performansı canavar gibi olucak ki anakartında O.C destekli zaten günümüzdeki tüm oyunları ultrada rahat rahat oynarsın.

Tüm bileşenlerin tektek fiyatlarını TeknoFiyat dan araştırabilirsin bu arada söylemek istiyorum çok şık bir kasa seçmişsin
:'(

525540.jpg

Rami 8x2 şeklinde 16 ya çıkarmanı tavsiye ederim Zafer güzel sistem yaparsın öyle : )

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o ekran kartı sana yetmez

EDİT: Güç kaynağı gerektiğinden fazla varmış o ekran kartını değişmen gerekir onun haricinde bir sorunu yok gt 630 u inceledim crysis 3 low-medium karışık ayarlarda 30 fps veriyor yeter ama ultrada oyun oynayacaksan o ekran kartının değişmen gerekiyor

Zafer kesinlikle öneririm almanı performansı canavar gibi olucak ki anakartında O.C destekli zaten günümüzdeki tüm oyunları ultrada rahat rahat oynarsın.

Tüm bileşenlerin tektek fiyatlarını TeknoFiyat dan araştırabilirsin bu arada söylemek istiyorum çok şık bir kasa seçmişsin
:'(

525540.jpg

Teşekkür ederim kardeşim yardımın için. :shm:

----------

Rami 8x2 şeklinde 16 ya çıkarmanı tavsiye ederim Zafer güzel sistem yaparsın öyle : )

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim yardımın için Deniz ama adamdaki sistem böyle değiştirme şansım yok uygun fiyata satıyor :)

----------

o ekran kartı sana yetmez

EDİT: Güç kaynağı gerektiğinden fazla varmış o ekran kartını değişmen gerekir onun haricinde bir sorunu yok gt 630 u inceledim crysis 3 low-medium karışık ayarlarda 30 fps veriyor yeter ama ultrada oyun oynayacaksan o ekran kartının değişmen gerekiyor

Sistem hazır arkadaş böyle satıyor yani ben haricen almazsam değiştirme şansım yok teşekkür ederim yardımın için :)

Güzel makina Zafer fakat paran fazla ise 2 tane tavsiyede bulunucam. 1.hdd 7200rpm ama 500 gb PC ye sadece oyun yuklemekle kalmazsın. O yüzden 250 GB bir SSD almani tavsiye ederim. Oyunlarda etkisi fazla olur. 2. Ramini 16 GB yukseltmelisin. Ya hep ya hiç bence Zafer :D

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel makina Zafer fakat paran fazla ise 2 tane tavsiyede bulunucam. 1.hdd 7200rpm ama 500 gb PC ye sadece oyun yuklemekle kalmazsın. O yüzden 250 GB bir SSD almani tavsiye ederim. Oyunlarda etkisi fazla olur. 2. Ramini 16 GB yukseltmelisin. Ya hep ya hiç bence Zafer :D

CORSAIR 8GB VENGEANCE DDR3 1600MHZ 2 Adet

Yazıyor aslında :D

Zafer ilandaki fiyatı ne kadar ?

1.5 bin ne kadar doğrudur bilmiyorum görüşcem.

----------

Ozan RAM 16 sanırım 2 adet 8 olması lazımdı bu arada adam sistemi böyle satıyor kendi almış kullanmamış pek satıyor fiyatıda ne kadar doğru bilmiyorumda 1.5 bin sence uygunmu , 3.300 almış adam :)

Seagate bi harddisk sana pişmanlık yaratır ve 500gb yetmez emin ol öyle bi pc en az 1TB idealde 2TB ve SSD alırsan o zaman iyi bi pc yapmış olursun.

Seagate bi harddisk sana pişmanlık yaratır ve 500gb yetmez emin ol öyle bi pc en az 1TB idealde 2TB ve SSD alırsan o zaman iyi bi pc yapmış olursun.

Arkadaş bu şekilde satıyor kendisi almış lakin pek kullanmamış sizce 1.5bin uygunmudur yukarda yazdıgım cihaz için. Faturası duruyor dedi sanırım 3.300 liraya gelmiş kendisine.

Arkadaş bu şekilde satıyor kendisi almış lakin pek kullanmamış sizce 1.5bin uygunmudur yukarda yazdıgım cihaz için. Faturası duruyor dedi sanırım 3.300 liraya gelmiş kendisine.
o ekran kartı 200 lira falan yanlış hatırlamıyorsam ileride 400 lira falan verip kendine 256 bit ekran kartı alırsın güç kaynağı ömürlük var zaten o.c desteği olduğu için power ı fazla almış ama o.c yi senin kullanacağını sanmıyorum onlar pc de farklı işlerle uğraşanlara lazım

o bilgisayara o ekran kartı cidden çöp sayılır 400 liralık falan yetmez 500-600 TL lik bir kart almalısın yoksa ekran kartı oyunlarda sıkıntı çıkarır

o kartla ultrada açarsın diyenler olmuş düşük-orta ayalarda 30fps görürsen öp başına koy :)

şöyle örnek vereyim 27 Mayısta watch dogs çıkacak oyun minimum gtx 460 istiyor

Zafer 1.500TL ise cihaz kaçırma derim şu haliyle beni idare eder diyorsa şimdilik ekleme çıkarma masraf yapma ama ben oyun amaçlı kullanıcam dersen biraz güncelleme yapman gerekicek daha doğrusu yaparsan daha iyi olur.

1500TL gözden çıkardıysan aynı sistemin parçalarını topla 8150 yerine FX6300 koy ekran kartını 270 / 270X yap.
GT630 la performansmı alacaksınız ? 1500TL haketmiyor.

o sisteme 1200W güç kaynağı insaf adam dolandırıcı olma ihtimali yüksek
8 çekirdek , 3Çikolayt ekran kartı 16gb REM.

Geri