• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu Korku Nedir ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shi-Gin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shi-Gin

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Ağu 2011
Puanı
491
Hayatımda arkadaşlarımda, ailemde, arkadaşlarımda, genel olarak yakın çevremde ve hiç bir yerde duymadığım anlattığım herkesin garip karşıladığı bir korkum var. Aslında bu korkunun adını tam olarak da koyamıyorum ama çok farklı bir durum. Ben çocukluğumdan beri rüzgar biraz olsun sert estiği zaman o rüzgarı yüzümde hissettiğim andan itibaren panik yapıyorum ve nefes almakta güçlük çekiyorum. Küçükken herhalde ileride geçer diye düşünmüştüm ama hala devam ediyor ve rüzgarın ne zaman nerede olacağı belli olmadığı için bu durum beni günlük hayatımda çok rahatsız ediyor. Mesela şöyle düşünün üstü açık bir arabaya ve ya motosiklette kendim kullanmadığımda bir başkasının arkasına bu korku yüzünden binemiyorum.

evde kendi imkanlarınla çözüm bulmaya çalış örneğin vantilatör varsa evinizde karşısına geç bakalım aynı etkiyi verecekmi eğer aynı etkiyi veriyorsa günde 1 -2 defa karşısında durmaya çalış belki faydası olur

Vantilatörde de aynısı oluyor fakat ben bununla yüzleşmeyi defalarca denedim bir faydası olmuyor.

Psikolojikte olabilir ama vantilatör karşısında yüzleşmek faydalı olmuyorsa bi solunum yolu hastalığın olabilir bir doktora görün derim :rbk:

Psikiyatriye degil Psikologa gitmen gerekir. Sahsen benimde zaman zaman psikologdan yardim aldigim oldu. Boyle sorunlar hayatinin akisini bozmaya basladiginda mutlaka yardim almalisin.

Anemofobi: Anemofobi; rüzgâr, fırtına ve şiddetli hava akımıyla karşılaşmaktan korkmak anlamına gelen anormal korkudur.Çaresi bir psikiyatrist.

Tek başına atlatamazsın. Psikiyatra gideceksin o sana ilaç verecek. İlaçla birlikte psikoterapiye başlayıp zamanla atlatacaksın

Geri