• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu Sistem bu Oyunu Ultrada Kaldırırmı ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Dooo
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Dooo

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Ara 2013
Puanı
9
İndireceğim oyun Assassin'S Creed IV Black Flag

İstediği sistem :

En Düşük (minimum) Gereksinimler

İşletim Sistemi: Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8
İşlemci: Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz / AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
RAM: 2 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 30 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 260 ya da AMD Radeon HD 4870 (512MB VRAM ve Shader Model 4.0)
Direct X: Dx 10
NVIDIA-
Önerilen (maximum) Gereksinimler

İşletim Sistemi: Windows Vista SP, Windows 7 SP1 ya da Windows 8
İşlemci: Intel Core i5 2400S @ 2.5 GHz or AMD Phenom II x4 940 @ 3.0 GHz
RAM: 4 GB
Gerekli Boş Harddisk Alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 30 GB olarak belirtiliyor.
Ekran kartı: Nvidia GeForce GTX 470 ya da AMD Radeon HD 5850 veya daha iyisi
Direct X: Dx 10

Benim Sistem:

Asus X550VC-XO016D Özellikleri

İşlemci Türü: Intel Core i5, İşlemci Hızı: 2.6 GHz, Ekran Kartı: NVIDIA, Ekran Kartı Tipi: Harici, Ekran Kartı Hafızası: 2 GB, Ekran Boyutu: 15.6", Ekran Çözünürlüğü: 1366x768, Sabit Disk: 1 TB, Bellek: 8 GB, İşletim Sistemi: Win 8 NVIDIA-GeForce-GT-720M

Ultrada oynayabilirmiyim yada normal olarak ?

Arkadaşlar çok konu açıyorum yasakmı bilmiyorum :)

Son düzenleme:
Bir oyunu ultrada oynatacak olup olmamasını ekran kartı belirler Nvidia yazıp bırakmışsın lütfen modeliyle beraber yazarmısın ? bu şekilde yardım edemem.

Ekran kartı modeli ney ? Önemli olan o . Bu saydığın özellikler ortalama her laptopta var .

edit : bilgisayarın modeline göre baktım internetten gt720m miş ekran kartı orta ayarlarda anca oynatır

Son düzenleme:
Low ayarlarda yüksek fps alırsın mid ayarlarda ise fpsler bir çok oyunda düşecektir fakat high ve ultra oynanmaz.

Şu bilgisayar özelliklerini verirken yazacağınız şeyler Ram., Ekran karti modeli , Ekran kartının kaç gb ve kaç bit olduğu , işlemci özellikleridir. Geriye kalan ekran boyutu ekran çözünürlüğü gibi saçma sapan özellikler eklemeyin.

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Şu bilgisayar özelliklerini verirken yazacağınız şeyler Ram., Ekran karti modeli , Ekran kartının kaç gb ve kaç bit olduğu , işlemci özellikleridir. Geriye kalan ekran boyutu ekran çözünürlüğü gibi saçma sapan özellikler eklemeyin.

Aksine ekran çözünürlüğü eklenmelidir.

Ekran çözünürlüğü ne kadar artarsa ekran kartına binen yük o kadar fazla olacaktır yani bu demek oluyor ki 1920 x 1080 ayarlarda alınan fps 40 ise 1366 x 768 de alınan fps de 60 civarını bulacaktır. Buda ekran kartıyla birlikte monitörünün çözünürlüğünün de önemini gösterir. ( Ne kadar piksel o kadar yük )

Laptopun ekran kartı çok kötü değiştiremiyormuyuz ?

----------

Aksine ekran çözünürlüğü eklenmelidir.

Ekran çözünürlüğü ne kadar artarsa ekran kartına binen yük o kadar fazla olacaktır yani bu demek oluyor ki 1920 x 1080 ayarlarda alınan fps 40 ise 1366 x 768 de alınan fps de 60 civarını bulacaktır. Buda ekran kartıyla birlikte monitörünün çözünürlüğünün de önemini gösterir. ( Ne kadar piksel o kadar yük )

Netten kopyaladım ne var ona bile bakmadım pardon :D

Benim dediğim özellikler en başta eklensin ki ilk önce oyunu kaldırıp kaldırmayacağını anlayalim , fps işi sonra olsa da olur.

Laptopun ekran kartı çok kötü değiştiremiyormuyuz ?

----------

Netten kopyaladım ne var ona bile bakmadım pardon :D

Eğer ultra ayarda oyun oynamak istiyorum kasma olmadan diyorsan laptop değil senin işini masaüstü bilgisayar görecektir. GTX Modellerinde modellerin sonunda bulunan ( M ) harfi yonganın taşınır olup olmadığını yani ( Mobil ) olmayı temsil eder. Ve bir ekran kartı M özelliğini alıyorsa yarı yarıya performans düşüyor demektir. Yani sen eğer 1000 liralık bir ekran kartı alırsan masaüstüne tam verim alırsın fakat bunu laptop da denemeye kalkarsan sonuç hiç iç açıcı olmaz.

Yok ben öyle düşük oyunları ara sıra oynamak ıstıyorum oyun bağımlısı değilim zaten yurtta zaman geçmiyor. Lord of ringsi indiriyorum vazgeçtim assasian dan yorumları görünce :D gta vice city varken assasian kimmiş :D

Alalı 1 ay oldu bilgisayarı zaten :)

----------

Bütçem olsa daha iyi bi bilgisayar düşünebilirdim ama burada herşey pahalı bu bilgisayarı 1800 e aldım nette 1.500 Teknosaya baktım bu bilgisayar 2.5 bin tl ydi ne yapacagımı şaşırdım :D

----------

ben bu laptopun ekran kartını 740m le değiştiremem demi ?

Yok ben öyle düşük oyunları ara sıra oynamak ıstıyorum oyun bağımlısı değilim zaten yurtta zaman geçmiyor. Lord of ringsi indiriyorum vazgeçtim assasian dan yorumları görünce :D gta vice city varken assasian kimmiş :D

Umutsuzluğa kapılma hemen ACBF ( Black Flag ) bu oyun yeni bir oyun olduğu için böyle bir yorum yaptık fakat o kart orta bir laptopta olması gereken bir kart yani telaşeye gerek yok mid yada low ayarlarda oynarsın mi high ile ultra arasında dağlar kadar fps olmasına rağmen görüntü bakımından pek değişmiyor yani göz okadarını fazla algılamıyor. Low ayarlarda yeni oyunları oynayabilirsin

Umutsuzluğa kapılma hemen ACBF ( Black Flag ) bu oyun yeni bir oyun olduğu için böyle bir yorum yaptık fakat o kart orta bir laptopta olması gereken bir kart yani telaşeye gerek yok mid yada low ayarlarda oynarsın mi high ile ultra arasında dağlar kadar fps olmasına rağmen görüntü bakımından pek değişmiyor yani göz okadarını fazla algılamıyor. Low ayarlarda yeni oyunları oynayabilirsin

Peki bir şey sormak istiyorum düşük bütçeyle atıyorum 1500-2000 liraya oyunlarda yüksek performans gösteren bir dizüstü alamaz mıyız.

Peki bir şey sormak istiyorum düşük bütçeyle atıyorum 1500-2000 liraya oyunlarda yüksek performans gösteren bir dizüstü alamaz mıyız.

Ben 3 milyar vererek i7 4700Q haswell işlemcili Nvidia GTX 765M kartlı bir laptop aldım bu laptop şuan en iyi fiyat ürünlerinden. GTX 780m ekran kartı en yüksek mobil yongadır. fakat doların yükselmesiyle ve taksit in kaldırılmasıyla notebooklara fiyat farkı geldi benim 3 milyara aldığım laptop şuan 3.600tl

Alırsin zafer

Şimdi baktımda bulamadım Deniz. Benim kullandıgım cihaz bu lakin öyle yüksek oyunları denemedim sence nasıl bir problem çıkarır , zorlanır mı.
http://www.teknosa.com/urunler/125032219/toshiba-satellite-l755-1mc-krm-notebook

----------

Ben 3 milyar vererek i7 4700Q haswell işlemcili Nvidia GTX 765M kartlı bir laptop aldım bu laptop şuan en iyi fiyat ürünlerinden. GTX 780m ekran kartı en yüksek mobil yongadır. fakat doların yükselmesiyle ve taksit in kaldırılmasıyla notebooklara fiyat farkı geldi benim 3 milyara aldığım laptop şuan 3.600tl

Az önce dolaşırken gördüm MSI laptoplarda çok yüksek indirimler var , bakarmısın.Önerdiğin varmıdır diye ;
Monster Notebook

Benim samsung var oyunları üst düzeyde oynuyorum np550p5c serisi :)

----------

Bütçem olsa daha iyi bi bilgisayar düşünebilirdim ama burada herşey pahalı bu bilgisayarı 1800 e aldım nette 1.500 Teknosaya baktım bu bilgisayar 2.5 bin tl ydi ne yapacagımı şaşırdım :D

----------

ben bu laptopun ekran kartını 740m le değiştiremem demi ?

Malesef değiştiremezsiniz ekran kartınız bildiğim kadarıyla anakartınızla beraber (onboard) geliyor. ki değiştirseniz bile güzel performans ürünleri GTX 765m 350$ GTX 770M 450$ GTX 780M 750$ civarı fiyatlarda yani buda sizin aldıgınız laptop fiyatı gibi fiyatlara tekabul etmekte.

----------

Şimdi baktımda bulamadım Deniz. Benim kullandıgım cihaz bu lakin öyle yüksek oyunları denemedim sence nasıl bir problem çıkarır , zorlanır mı.
http://www.teknosa.com/urunler/125032219/toshiba-satellite-l755-1mc-krm-notebook

----------

Az önce dolaşırken gördüm MSI laptoplarda çok yüksek indirimler var , bakarmısın.Önerdiğin varmıdır diye ;
Monster Notebook

Monster teslimat süresi en geç firmadır 2-3 ay içinde gelebilir laptobunuz. MSI GE60 2oe x294tr kullanıcısıyım ssd si yoktu laptobumun fakat ben kendim 500 tl ye aldım ve şuan canavar denilecek laptop budur x293tr modeli ise ssdli olması gerekiyor buda alına bilir yani 3000 liraya alabileceğiniz güzel bir laptop msi fakat biraz ısı problemi var normal kullanımda sorun yok fakat yük altında hafif ısı hissediyorsunuz ben bundan başka eksi görmedim. Msi gtx 765m kullanırken 3000tl lik modellerinde monster gtx 750m kullanıyor çogu zaman gtx765m kullandıgı zaman fiyatını biraz daha yukarı çekiyor

Arkadaşlar Bende Far Cry 3 var indirdim oynuyorum 1 bölümde saving diye takılı kalıyor acaba kaldırmadıgındamı saving şeyi sürekli dönüyor oyunun ayarlarını nasıl düşürebilirim ?

Geri