• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu sistemde bilgisayarım oyunlarda neden kasıyor. ?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan _Mypka_
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

_Mypka_

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
18 Eyl 2011
Puanı
0
herkeze iyi günler arkadaşlar..bilgisayarım neredeyse bütün oyunlarda kasıyor belirli bi bütçeyle sistem topladım ama yetmedi acaba hangi parçasını geliştirmeliyim.Bir çok arkadaşım ekran kartımın onboard oldugunu ve sadece onu değiştirmem gerektigini söylüyor.Oynayacak oyunlarım bf4 gibi oyunlar değil ve low ve middede oynayabilirim ona göre önerilerinizi bekliyorum

Şuanki sistemim:

20jppnn.png

a5ydg.png

oncelikle rahat oyun oynamak için günümüzde artık 8 GB Ram ve üzeri olmasi gerekir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ekran kartı alman lazım oyun oynamak istiyorsan. 8 Gb ram gereksiz eğer ram'i yükseltmeye çalışacaksan. Keşke sistemi almadan önce açsaydın konuyu da FX 4100 yerine güzel bir apu önerseydik.

Neyse.. Olan olmuş. Bütçeni söyle de ekran kartı önerelim.

Asus Gt640 Gddr3 2Gb 128Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar
sistemi arkadaş topladı malesef fx 4100 cokmu kötüki..Birde o önerdigin ekran kartını aldıktan sonra bf4 oynayabilirmiyim.

sistemi arkadaş topladı malesef fx 4100 cokmu kötüki..Birde o önerdigin ekran kartını aldıktan sonra bf4 oynayabilirmiyim.

med-high ayarlarda 40+ fps alırsın. Fx 4100 kötü değil tabi ki ancak aynı fiyatlara alacağın apu ile oyun oynayabilirdin en azından :) Neyse... Önerdiğim ekran kartı seni mutlu eder diye düşünüyorum.

Tabi fps monitörünün çözünürlüğüne göre biraz değişir. çözünürlüğünü söyler misin? (1920x1080 ise çözünürlüğü düşürüp oynaman gerekir mesela.)

Son düzenleme:
med-high ayarlarda 40+ fps alırsın. Fx 4100 kötü değil tabi ki ancak aynı fiyatlara alacağın apu ile oyun oynayabilirdin en azından :) Neyse... Önerdiğim ekran kartı seni mutlu eder diye düşünüyorum.

Tabi fps monitörünün çözünürlüğüne göre biraz değişir. çözünürlüğünü söyler misin? (1920x1080 ise çözünürlüğü düşürüp oynaman gerekir mesela.)
1368x762 çözünürlügüm.

Anakartınızdaki onboard grafik kartını kullanıyorsunuz.FX4100 günümüz oyunlarında yeterli bir işlemci.
HD7700 alın o sisteme birde 500W güç kaynağı.

Geri