• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bulgaristan'da öğrenci olmak

SoulFresh

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
29 Ağu 2013
Puanı
6
Merhabalar,

Bu yıl özel bir üniversite de Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği okuyorum.Ama okul ve Türkiye şartları beni çok tatmin etmiyor ve bende buna dayanarak yurt dışında ki üniversitelere göz attım.Bulgaristan Varna Teknik Üniversitesi ni buldum ama okul ile ilgili çok fikrim yok.Daha önce orada okumuş veya okuyan birini tanıyan yahut orada yaşan bir arkadaşımız biraz bilgi verme şansı varmıdır?

Bulgaristan,Makedonya,Romanya gibi ülkelerin eğitim seviyeleri Türkiye'den bile düşüktür. Yurtdışında okumak istiyorsanız Amerika,Almanya,İngiltere,İsviçre,Hollanda,Avusturya gibi ülkeleri tercih etmelisiniz.
Bundan 2 yıl önce Avusturya'da okuyacaktım ilk üniversiteye başlarken, hem yurtdışında okuyacaktım hem de Almancam çok çok iyi olacaktı fakat okula ait bir yurt bulduk fakat belli sebeplerden olmadı. ( maddi durum değil )

Yani sözün kısası yukarıda saydığım ülkelerde oku yurtdışı istiyorsan.

Bulgaristan,Makedonya,Romanya gibi ülkelerin eğitim seviyeleri Türkiye'den bile düşüktür. Yurtdışında okumak istiyorsanız Amerika,Almanya,İngiltere,İsviçre,Hollanda,Avusturya gibi ülkeleri tercih etmelisiniz.
Bundan 2 yıl önce Avusturya'da okuyacaktım ilk üniversiteye başlarken, hem yurtdışında okuyacaktım hem de Almancam çok çok iyi olacaktı fakat okula ait bir yurt bulduk fakat belli sebeplerden olmadı. ( maddi durum değil )

Yani sözün kısası yukarıda saydığım ülkelerde oku yurtdışı istiyorsan.

+ Rusya'da Moskova ve St.Petersburg Üniversiteleride çok iyi eğitim verir fakat yaşam koşulları pahalı.

Kökende macırlık varsa doğum yerin yabancı ise Türkiye'deki üniversitelere yabancı uyruklu olarak sınavsız direk başvurabilirsin.Arkadaşım bu şekilde okuyor.

Türkiye'de özel üniversite de okuyorum.Sadece burada ki şartlardan çok memnum değilim.Eğitim kalitesi üniversite ye göre değişmektedir.Varna Teknik Üniversitesi 150 yıllık bir okul.Şan okuduğum okuldan daha fazla uluslar arası geçerliliği olduğundan eminim.

Geri