• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C++ Çok iyi bilen bir arkadaş lazım

Kaishakunin

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
9
Merhaba arkadaşlar öncelikle Godswar adında bir oyun oynuyorum oyunda şöyle birşey var (Marathon) adında 2 farklı haritada 10 tane npc var ve 1den başlayıp 10a kadar giderek tabi her npcde itemi ulaştırmak için bir matematik işlemi soruyorlar(her seferinde farklı) ve böylece 10 tur sonunda oyunda değerli bir para birimi kazanıyoruz (Silkroadta Silk gibi diyelim) uzun lafın kısası umarım anlatabilmişimdir bu işlerden hiç anlamadığım için birşey yapamıyorum ve oyunda bazı kişiler (C++ bilenler) bu bot sayesinde çok öne geçebiliyorlar bana bu iyiliği yapabilecek birisi varsa çok minnettar olurum teşekkürler.. umarım anlayabilmişsinizdir

Hesap makinası kullanıyor olabilirler mi Acaba sorudan örnek bile vermemişsiniz kim neyi nasıl yazsın...

C++ Diliyle yaptırabileceğiniz işlemler bellidir yani tabi geliştirirsinde tarih sorusunun cevabını bulamazsınız :)
Ama matematik veya fizik işin içindeyse gelişmiş bir hesap makinesi programlayarak çözebilirsiniz sorunu.

Hesap makinası kullanıyor olabilirler mi Acaba sorudan örnek bile vermemişsiniz kim neyi nasıl yazsın...
npcye birşey taşıyorsun sana rastgele matematik işlemi soruyo 23+55 örnek olarak hep toplama soruyo ve verdiği 2 sayı 1-99 aralıgında oluyo

----------

videodaki program işte oyundaki diğer adamların kullandığı, npcnin üstünden direk geçiyo gibi gözüküyo ama normalde elle yaparken npcye giriyorsunuz size işlem soruyor doğru cevabı verince bir sonraki npcye gidiyorsunuz

npcye birşey taşıyorsun sana rastgele matematik işlemi soruyo 23+55 örnek olarak hep toplama soruyo ve verdiği 2 sayı 1-99 aralıgında oluyo

----------

videodaki program işte oyundaki diğer adamların kullandığı, npcnin üstünden direk geçiyo gibi gözüküyo ama normalde elle yaparken npcye giriyorsunuz size işlem soruyor doğru cevabı verince bir sonraki npcye gidiyorsunuz
Toplama işlemi ise yapılabilir bir şey program biraz daha görsel olacağından Görsele yönelik birşey bilmiyorum fazla 2. dönem bu konu üzerinde geliştirmeyi düşünüyoruz kendimizi ama varsa geliştirici bir arkadaş çok rahat yardımcı olabilir.

[MENTION=71628]OrioN[/MENTION] la bi görüş derim oda uğraşıyo bu işlerle

Zamanında oynamıştım oyunu. :D Ayrıca her programlama dilinde yapılır sırf c++ a diretmenizi anlamadım.

----------

Ayrıca programı autoitde yazmışlar.

Zamanında oynamıştım oyunu. :D Ayrıca her programlama dilinde yapılır sırf c++ a diretmenizi anlamadım.

----------

Ayrıca programı autoitde yazmışlar.
dediğim gibi programlama konusunda hiçbir bilgim yok sadece milletin çatır çatır kasarken benim kasamamam zoruma gidiyor tek isteğim hangi programlama dilinde olursa olsun videodaki gibi bir program yapabilecek bir arkadaşın yardımına başvurmak :)

Geri