• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C# (DECAPTCHA) OCR sistemi hk. yardım gerekli

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Huzrec
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Huzrec

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Eyl 2017
Puanı
27
Merhabalar,

Bir online tarayıcı oyunu için bot yazmak için uğraşıyorum ama bu botu yazmama mani olan bir güvenlik sistemi mevcut. 4 haneli sayıdan oluşan ve resim üzerinde yer alan sayıları her seferinde girip öyle devam etmem gerektiğini söylüyor.

byOVNN.jpg

Güvenlik sistemi bu tarz. soldaki kısımda yer alan sayılar resim'dir. OCR sistemleri ile çok rahat okunuyor. (resmin adreside sürekli değişiyor ...59-12-64.png gibi)
benim bu güvenlik sistemini aşmam için C# üzerinde (veya başka dillerde daha kolay ise java, c++, autoit...) hangi yolları izlemem gerekiyor. Hangi kaynaklardan bilgi edinebilirim yardımcı olabilecek olan varsa lütfen yazsın.

"c# captcha solver" veya "c# decaptcha" şeklinde araştırma yapabilirsin. Bu şekilde 100'lerce örnek bulunuyor. Mesela;

https://code.msdn.microsoft.com/windowsdesktop/Solving-Captcha-with-C-dadf37cd

Yorumun için teşekkür ederim ancak yazdıklarımın arasında şunu anlamadınız sanırım. Benim derdim resimdeki kodu çözmek değil, resimdeki kodu otomatik çözüp o aşamayı tamamlaması. Yani tam otomatik bir sistem yapmam gerekiyor. Manuel el ile resmi indir, tekrar aç kapat filan bu benim ihtiyacım olan bir şey değil. Çünkü bunu inanıyorum ki c# konusunda orta bilgisi olan birileri çok rahat yapabilir ama nedense kimsede yardımcı olmuyor ne hikmetse :)

Yorumun için teşekkür ederim ancak yazdıklarımın arasında şunu anlamadınız sanırım. Benim derdim resimdeki kodu çözmek değil, resimdeki kodu otomatik çözüp o aşamayı tamamlaması. Yani tam otomatik bir sistem yapmam gerekiyor. Manuel el ile resmi indir, tekrar aç kapat filan bu benim ihtiyacım olan bir şey değil. Çünkü bunu inanıyorum ki c# konusunda orta bilgisi olan birileri çok rahat yapabilir ama nedense kimsede yardımcı olmuyor ne hikmetse :)

Tabii ki bunun içinde C#'de WebClient ve WebRequest & WebResponse sınıfları mevcut.

Örnek bir başlangıç olması açısından şu linki verebilirim: https://stackoverflow.com/questions/3615800/download-image-from-the-site-in-net-c

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri