• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C# Masaüstü Fotoğraf Çekme

Aktiflik
K.Tarihi
12 Nis 2010
Puanı
1
Selamun Aleyküm...Hayırlı Cumalar..

Arkadaşlar bugün ki konumuz başlıktan anlaşıldığı gibi masaüstü fotoğraf çekip pictureboxda göstermek ve istediğimiz bir yere kaydetmek..

Uzatmadan başlıyorum hemen bir form oluşturalım ve içine 1 buton, 1 picturebox koyalım..

Kod:
using System.Drawing.Imaging;
using System.IO;                   //öncelikle formumuza eklememiz gerekiyor

namespace WindowsFormsApplication1
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

// resim çekme değişkenleri
        Bitmap resim;
        Graphics gr; // resim çekme değişkenleri

Butonumuzun click eventine gelip şu kodları oraya yapıştıralım...

Kod:
             resim = new Bitmap(Screen.PrimaryScreen.Bounds.Width, Screen.PrimaryScreen.Bounds.Height); //bitmap boyutu tam ekran ayarlandı                       
            gr = Graphics.FromImage(resim);          
            gr.CopyFromScreen(0, 0, 0, 0, new Size(resim.Width, resim.Height));  //tam ekran resim çektik
            pictureBox1.Image = resim;                                               //pictureboxda resmi gösterdik
            resim.Save(@"C:\\resimler", ImageFormat.Jpeg);           //çeklen resmi kaydettik.

Arkadaşlar anlamadığınız bir yer olursa Ö.M atarsanız daha açıklayıcı bir şekilde anlatabilirim...

hiç bişey analamdım yaw :D

Biraz ayrıntıya girerek anlattım anlamadısan,

9vpWXr.png

Geri