• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C.O.S. Yeni Oyuncuların Sıkça Karşılaştıkları Sorunlar

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
City of Steam Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları :

Soru
1: Unity3D Player'ı indirdim, oyun neden başlamadı?
Cevap: Lütfen tarayıcınız Unity3D Player eklentisini engelliyormu kontrol edin. Google Chrome kullanıyorsanız adres çubuğunu kontrol edin; yapboz işaretine benzer üzerinde kırmızı çarpı işareti olan bir simge varsa üzerine tıklayın.

Soru 2: City of Steam'in Sistem Gereksinimleri nelerdir? Hangi İşletim Sistemleri desteklidir? Mac OS desteklimidir?
Cevap: City o Steam winxp, win7,win8 ve Mac OS dahil tüm bu işletim sistemlerini desteklemektedir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

CPU Pentium 4 2.8 GHz
RAM 1 GB for Windows XP; 2 GB for Vista/Windows 7
Ekran Kartı NV 6800GT 256MB dahili
Sistem Windows XP with Service Pack 3, Vista or Windows 7:
Ses Kartı DirectX 9c compatible sound card

Tavsiye edilen Sistem Gereksinimleri:

CPU Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
RAM 2GB
Ekran Kartı GeForce GT 430

Soru 3: City of Steam'i nasıl oynayabilirim?
Cevap: City of Steam bir 3D MMORPG oyunudur. Klavye ve fare gerektiren bir oyun olan City of Steam'in genel çalışma düğmeleri aşağıda gösterildiği gibidir:

Oyun hakkında daha detaylı bilgileri en altta detaylı operasyon bilgileri içerisinde bulabilirsiniz:

20141120045749811.jpg

City of Steam'i kesinlikle tam ekran modunda oynamanızı ısrarla tavsiye ediyoruz. City of Steam bir Web-Based oyun olmasına rağmen tam ekran modunda ve yüksek görüntü kalitesi ayarında muhteşem görselleriyle sizleri kendisine aşık edecektir!

Soru 4: Neden oyundaki tüm tuşlara tıklamama rağmen hiçbirşey olmuyor?
Cevap: Bu durumun büyük ihtimalle sebebi oyunda yeni bir sistemin güncellenmiş olmasıdır. Bunlar; yetenekler, güçlendirilmiş oyun sistemi olabilir. Sizlere bir istemci kutusu belirecektir. Yeni sistem ve yenilikleri daha iyi anlamak için lütfen kutuya tıklayın ondan sonra hareket etmekte özgür olacaksınız.

Soru 5: Oyunda görevi nasıl bitirmem gerektiğini bilmiyorum, nereye gitmem gerektiğini bulamıyorum, ne yapmalıyım?
Cevap: Ekranın sağında görev bilgileri bulunur. Eğer gitmeniz gereken yeri bilmiyorsanız basitçe ilgili göreve tıklayın, karakteriniz otomatik olarak görev yerine intikal edecektir.

Soru 6: Kozmetik piyangosunda kozmetik kazandım nerede bulabilirim ödülümü?
Cevap: Çantanızı açın solda sekmelerden kozmetik sekmesini seçin, bütün kozmetik ürünlerinizi burada bulabilirsiniz! Denemek için sağ tıklamanız yeterli.

Soru 7: Oyunda yenemediğim bir BOSS olduğunda ne yapmalıyım?
Cevap: Oyunda yenmenin pekte kolay olmadığı BOSSlar vardır. Bunları yenememenizin sebebi karakterinizin gücü, yeteneklerinizin seviyesinin yeterli olmamasıdır. Güçlenmek için ekranın sağ alt köşesindeki ''Güçlenmek İstiyorum'' sekmesine tıklayarak karakterinizin tüm statlarını ve güçlendirebileceğiniz özellikleri görebilirsiniz.Oyunun başındaki oyunculara öncelikle yetenek, güç ve eşyalarını geliştirmelerini ve kozmetik ürünlerle karakterlerinin statlarını güçlendirmelerini öneriyoruz.

Oyun rehber sorgusu birçok bilgiyi içerir. Tıklayınız: Oyun bilgisi - City of Steam - Xcloudgame

Soru 8: Karakterim öldüğünde üzerindeki eşyalardan birinin düşme veya bir ceza alma ihtimali varmı?
Cevap: Karakteriniz öldüğünde herhangi bir eşyanız düşmez veya ceza almazsınız. Bunun yanında E-Para harcayarak dirilebilir ve kaldığınız yerden zindan görevine devam edebilirsiniz.

Soru 9: Oyunda klan tarzı birlikler varmı?
Cevap: Tabiki var! Oyun ekranında ekranın altındaki sekmelerden Birlik sekmesine tıklayarak tüm aktif Birlikleri görüntüleyebilir ve katılmak için başvurabilirsiniz. Tabiki, kendi birliğinizi de kurabilirsiniz!
Her zaman oyun içerisinde Birlik üyelerinin birlikte oynaması ve eğlenmesi en büyük temennimizdir; nihayetinde bu bir online oyun!

Soru 10: Oyun içerisinde başka bir oyuncunun aşağılama, küfür ve hakaretlerine maruz kalıyorum, dayanamıyorum; bende karşılık vermelimiyim?
Cevap: Böyle bir olayla karşılaştığınızda lütfen sakin kalın ve gerekli ScreenShot'ları alıp bu oyuncuyu müşteri temsilci ve GM takımımıza rapor edin. Biz gerekli araştırmayı yapıp eylemde bulunacağız. Oyun içinde yasak kelimeleri kullanmanın cezası ilk seferinde oyunda 3 gün süreyle engellenmektir, tekrarında ise bu süre uzayacak ve sonunda karakteri temelli silinecek ve hesabı engellenecektir.

Soru 11: Oyunda yükleme yaptım ve yükleme başarılı ekranını gördükten sonra hala E-Para miktarımda artış olmadı, ne yapmalıyım?
Cevap: Bu durum oldukça nadir yaşanmakla birlikte sebebi 3. parti ödeme firmasıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda panik yapmayın ve müşteri hizmet ekibimizle irtibata geçerek durumu bildirmeniz gerekmektedir. Teknik ve Müşteri Hizmet ekibimiz derhal sizinle irtibata geçecek ve ödemenin takibi yapılarak mağduriyetiniz engellenecektir.

Soru 12: Oyun içerisinde ''Otomatik Saldır'' özelliği kullanılamıyor. Oyunda bir hatamı var?
Cevap: Otomatik Saldırma özelliği kuşkusuz çok yararlı bir özellik olmasına rağmen bazı yerlerde kullanılamaz. Bunlar Paragon Zindanı, Meydan okuma sahası ve PvP haritası gibi yerlerdir.

Geri