• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C# program soru..

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan XiaTech
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

XiaTech

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
1 Haz 2009
Puanı
0
Öncelikle S.a ben üni 1 öğrencisiyim ve finalde çıkacak 3 soru var elimde bunları yapmamda yardımcı olabilir misiniz?
3 ü demek 60 puan demek ve sınıfı geçmem demek :) Şimdiden çok çok teşekkür ederim.

soru 1:

1 ile 1000 arasında 3ün katı olan sayıları aralarında 1 tab bırakarak yan yana ekrana yazdıran programın akış şemasını ve C# kodunu yazınız.

soru 2:

K.g N sayısının en büyük tam bölenini bulan program akış şeması

soru 3:

wMl90Q.jpg

yukarıdaki denklemi klavyeden girilen N sayısına göre çözen programın akış şemasını çiziniz.

İkinci soruyu anlamadım.

İlk soru için:

Kod

wLopoa.png

Çıktı

KnGAG5.png

Son düzenleme:
Eyv dostum sağolasın 2.soruda basit ama orda ne demek istiyor onu tam çözemedim bende tam bölenini derken neyden kastediyorsa sonuçta sayıyı kendine böldürürsem en yüksek o olur :)

Abi 2. soruda KgN ile ne anlatmaya çalışmış anlamadım. Onu eğer sen anladıysan ben kodlamaya çevirebilirim. :)

Ebob bulmak için basit bir for döngüsü ile sayıları bölerek en büyüğünü bulabiliriz. Ekok için ise çarpımlarını Ebob'a bölmek gerekiyor.

KqmXPB.png

dostum 2 sayı olsa bende yapacam ama adam benden girilen N sayısı diyor yani tek sayı olucak 2 olsa zaten hemen yapayım :)

Ya ben anlamadım, ya da sen anlatamadın. :D Tek sayının EBOB'u nasıl alınabilir ?

işte öyle bir soru sordu hoca onu bende anlamadım ya :) anlayanda yok sanırsam forumda nasıl yapacam bulamıyorum :)

Geri