• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cabal 2 Force Blader Stat Dağılımı Buildleri Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Merhaba arkadaşlar bu rehberimde size Force blader classı için stat dağılımı seçenekleri sunmaya çalışacağım.

Öncelikle stat değerlerinin ne işe yaradıklarına bakalım;

All Attack types; Bu stat karakterinizin genel saldırı gücünü arttırır. DPS sınıfları (Archer, Blader, Wizard) için en gerekli stattır.

Healing power; Bu stat priest skillerinin yenilediği can miktarını arttır. Diğer classlarda can doldurma skilli olmadığı için sadece priest'de kullanılır.

Accuracy; Bu stat rakiplere karşı Miss,Block,Evade geçme şansımızı düşürür. Oyunda bu gibi şeylerin fazla dahil olduğunu düşünürsek gerçekten önemli bir stat

Critical accuracy; Karakterimizin kritik vurma şansını arttırır. En temel statlardan biridir DPS karakterleri tarafından tercih edilir

Max HP; Karakterimizin toplam can puanını arttırır. Priest ve tank karakterler için önemlidir.

Max MP; Karakterimizin mana puanını arttırır.

HP Regen; Karakterimizin saniye başına yenilediği can değerini arttırır.

MP Regen; Karakterimizin saniye başına yenilediği mana değerini arttırır.

PVP Attack; Karakterimizin diğer playerlarla yaptığı dövüşlerde daha fazla hasar vermesini sağlar.

PVP Defence; Karakterimizin diğer playerlarla yaptığı dövüşlerde daha az hasar almasını sağlar

PVP değerleri hakkında fazla bir bilgim yok ancak verdiğiniz puanların % olarak etki ettiğini söyleyebilirim.

Biz Force Blader olarak temelde 3 stat kullanacağız. Bunlar; Attack, Critical Accuracy ve HP.

Neden Accuracy kullanmıyoruz sorusuna gelirsek size pratikten bir cevap vereyim

Pratikte kullanmamamızın sebebi saldırı hızımızdır. Diyelim ki saniyede bir rakibe 10 vuruş yapıyoruz ve her vuruş 100 hasar vuruyor eğer bizim bu 10 vuruştan 2 vuruşumuz miss geçecek olursa 10 vuruşta 200 zarara uğramış oluruz ancak burdaki durumda accuracy yerine Critical Accuracy'e verirsek 10 vuruşumuzun 4 tanesi kritik yani +%150 hasar vuracaktır bu durumda Critical accuracy stat'ı ile kazandığımız kritik vuruşlardan 600 hasar kar etmiş olacağız ve böylece totale vurulduğunda 10 vuruşta 400 hasar ekstradan vurmuş olduk. Bu sebeplede Force Blader oynuyorsanız accuracy yerne crit daha mantıklı olacaktır.

Şimdi gelelim buildlere benim mantıksal olarak kafamda kurduğum 4 çeşit build vardır

Bunlar şöyle;

1. Stabil full Attack - HP Buildi
Bu buildimizde full Attack ve hp gideceğiz. Seviye başına +2 Attack ve +1 HP veriyoruz buda bize 40. Levelde şöyle bir istatistik sağlıyor;
80 Attack - Yani +160 Ekstra saldırı gücü
40 HP - Yani extra +2000 can puanı

Bu buildin artı yanı stabil olmasıdır, çıkaracağınız hasar bellidir ve diğer melez buildlere göre maksimum can değerine sahip olduğu için hasar vermek için daha fazla süreniz olacaktır.

2. Full Attack - Crit DPS buildi
Bu buildde ise tamamen Attack crit gideceğiz. Seviye başına +2 Attack ve +1 Crit veriyoruz buda bize 40. Levelde şöyle böyle istatistik sağlıyor;
80 Attack - Yani +160 ekstra saldırı gücü
40 Critical accuracy - Yani +1200 kritik vuruş şansı

Bu build ise tamamen dps üzerine oynamak isteyenler içindir ancak can değeriniz düşük olacaktır. Bu buildi kullanacak arkadaşlara tavsiyem Burst Damage üzerine oynamaları yani rakipe patlayıcı bir hasar vererek kısa sürede öldürmeye çalışmaları zira uzun süreli dövüşlerde fazla verimli olamayacaksınız.

3.Denge üzerine kurulu Attack - Crit - HP Buildi
Bu buildimizde ise 3 ana stata eşit olarak dağıtım yapıyoruz. Seviye başına +1 Attack +1 Crit +1 HP 40. Levelde ise şöyle bir istatistik sağlıyor;
40 Attack - Yani +80 ekstra saldırı gücü
40 Crit - Yani +1200 ekstra kritik vuruş şansı
40 HP - Yani +2000 ekstra can puanı

Bu build ise Attack haricinde iki statın normal değerlerden yüksek olması üzerine kurulu. Bu buildde önemli olan itemlerinizdir eğer itemleriniz statlardan açık kalan Attack puanını karşılıyorsa sizin için ideal builddir.

4. Attack - Critical Accuracy - HP melez buildi
Bu buildde yine 3 stata yöneliyoruz ancak Attack puanını kısmayacağız. Seviye başına +2 Attack +1 HP ve sonraki Levelde +2 Attack ve +1 Crit buda bize 40. Levelde şöyle bir istatistik sağlıyor;
80 Attack - Yani +160 ekstra saldırı gücü
20 Critical accuracy - Yani +600 ekstra kritik vuruş şansı
20 HP - Yani ekstra +1000 can puanı

Bu build benim kullandığım builddir ve verim aldığımı düşünüyorum. Hem Attack sıkıntısı çekmiyorum Hemde can değerimden memnunum. Tek eksisi Crit yeterli gelmiyor bana kişisel olarak bu yüzden itemleri her zaman kritik özellikli olanlarını giymeye dikkat ediyorum.

Arkadaşlar ismim Emirhan, THRONES Guildinin lideriyim, 30 level Force Blader oynuyorum. Buradaki yazılı buildlerin hiçbirini denemedim tamamen mantıksal olarak yazdım. Oyundaki nickim Regulus istediğiniz zaman mesaj atabilirsiniz oyunda turkler birbirine destek olmalı diye düşünüyorum.

Alıntıdır.

Geri