• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cabal Online Topluluk Sistemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan xLoss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

xLoss

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
25 Nis 2009
Puanı
123
2mmvd68.png

Party Oluşturmak

PartySystem_01_01.gif
PartySystem_01_02.gif
PartySystem_01_03.gif

Bir karakter seçin ve Social Action Komutlari arasindan [Invite to Party] seçin.
Character Menu’sunu açin ve [Invite to Party] özelligini tiklayin.
Party penceresini açmak için P tusuna basin, [Invite Party Member] menusunu tiklayin, belirlenmis bir karakterin ismini girin ve [OK]’e basin. (Bir partinin kapasitesi 2 ile 4 kisi arasindadir)
Partideyken, party üyelerinin isimlerini ve HP’lerini görebilirsiniz.
Bir karaktere sol tus ile tiklayarak üst kisimda character menusunun açilmasini saglayin. Menuden [Invite to Party] özelligini tiklayarak karakterinizi partiye davet edin

Party Özellikleri

PartySystem_02_01.gif
PartySystem_02_02.gif
PartySystem_02_03.gif

Sadece Party Lideri esya-paylasimi çesidi, bir üyeyi ihraç etme veya party lideri özelliklerine birine emanet etme gibi özellikleri degistirip ayarlayabilir. Party Lideri, party organize edildikten sonra bile esya-paylasim çesidini degistirebilir. Party penceresinde yer alan [Change] özelligine tiklayarak [Share by Contribution], [Share by Order] veya [Free for All] ’dan biriniseçmek esya-paylasim çesidini degistirir. Party penceresinden bir üyeyi seçerek onu ihraç edebilir ya da ona Party Lideri özelliklerini emanet edebilir.

Eşya Paylaşım Çeşitleri

1- Katkiya göre Paylasim: Bir yaratiga en çok hasar (damage) veren üye, yaratiktan çikan esyayi almak konusunda önceliklidir.

2- Siraya göre Paylasim: Esya Party Liderinden baslamak üzere, party’ye girenlerin sirasina göre dagitilir.

3- Serbest Paylasim: Hiçbir kisitlama olmaksizin esyalar party üyeleri arasinda paylasilir.

Party Üyesi Nasıl Seçilir?

(Sayi tuslarinin kisayol tuslari olarak kullanildigi durumlarda) Ekranin üst sol kösesinde belirli bir siraya göre listelenmis olan party üyelerini F5 ile F8 aralasindaki tuslari kullanarak kolayca seçebilirsiniz.

Party Özellikleri

PartySystem_03_01.gif
PartySystem_03_02.gif

PartySystem_03_03.gif
PartySystem_03_04.gif

Kisayol Tuşları

P tusuna basarak Party penceresini açin ve [Leave Party] özelligine basin.​

Bu yalnız baya eski sürümlerdeki party sistemi artık party sistemi daha farklı :) Yinede emeğine sağlık

Son düzenleme:

Konu bana ait değil zaten kardeşim :) Eski global moderatörün Guest hesabındaki konuyu bana aktardık teşekkürler.

Konuyu günceller özel mesajdan atarım Burak :) Sende burda güncellersin.(Buda benim konum :ASDAS)

Edit ; Kendi sitesindede bir değişiklik göremedim.Şuan en güncel konu ^^

Son düzenleme:
Karmaşık bişey değil zaten ya güncellemeye gerek yok adama tıklayıp menüden Invite party diyecek :D

Geri