• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Casper Nirvana Notebook Sorun

Zenginefe

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
7 Tem 2009
Puanı
92
Arkadaşlar bilgisayarda tuşlar çalışmıyor "Q" tuşuna basıyorum "Q2" yazıyor. "Y" tuşuna basıyorum "MY" yazıyor.(Bunun gibi birçok örnek var.) Shift & Alt & Ctrl tuşlarından birine bastığımda ise hata verir gibi dıt dıt ötemeye başlıyor sorun sizce nerde nasıl çözebilirim bunu ? :angry:

Yapışkan tuşlar açık mı? Açıksa böyle tuhaflıklar olabiliyor bazen. :)

Yapışkan tuşlar açık mı? Açıksa böyle tuhaflıklar olabiliyor bazen. :)

Yok tüm tuşları kapattım erişim kolaylığından ama hala aynı şey devam ediyor yav. :(

----------

Hakan bildiğim kadarıyla Casper bilgisayar kullanan sendin bi yardımcı oluver kafayı yiyicem yoksa :saw:

Son düzenleme:

Yok tüm tuşları kapattım erişim kolaylığından ama hala aynı şey devam ediyor yav. :(

----------

Hakan bildiğim kadarıyla Casper bilgisayar kullanan sendin bi yardımcı oluver kafayı yiyicem yoksa :saw:

Bende casper kullanıyorum bendede L ye basınça Ç tuşu olarak yazıyordu format attım düzeldi, ekran klavyesinde böyle bi sorun yoktu sanırım bi bakarmısın sende.

Driver sorunu olabilir,driver güncellemesi yap.
Baktım internetten adam usb klavye kullanıyormuş aynı sorun ondada olmuş çözümü bulamamış... Sen driver güncelle olmazsa başka yol ararız.

Bakıp hemen cevabını yazıyorum bende de "L" tuşuna basınca ESC işliyor sanırım :)

Ben kendime geçici bi çözüm bulmuştum bi program sayesinden geçici olarak halletmiştim formatı atma sebebim tuş bozukluğu değildi ama arada oda düzeldi :) format kesin çözüm olarak bakabilirsin.

Ben kendime geçici bi çözüm bulmuştum bi program sayesinden geçici olarak halletmiştim formatı atma sebebim tuş bozukluğu değildi ama arada oda düzeldi :) format kesin çözüm olarak bakabilirsin.
Denedim.Dediğin gibi ekran klavyesinde hiçbir sorun yok çalışıyor gayet.

Driver sorunu olabilir,driver güncellemesi yap.
Baktım internetten adam usb klavye kullanıyormuş aynı sorun ondada olmuş çözümü bulamamış... Sen driver güncelle olmazsa başka yol ararız.

Birde bunu deneyeyim olmazsa burdayım sağolun arkadaşlar :)

Denedim.Dediğin gibi ekran klavyesinde hiçbir sorun yok çalışıyor gayet.

Sanırım bende sorunun aynısı işin garibi kendi kendine birden oluşan bir sorun virüs ten kaynaklı desem neden sadece casper acaba sadece casper a mı özel farklı markalarda aynı durumla karşılaşan arkadaşlar yazabilir ben ilk başta virüsten kaynaklı olduğunu düşünmüştüm çünkü formatla düzeldi.

Sanırım bende sorunun aynısı işin garibi kendi kendine birden oluşan bir sorun virüs ten kaynaklı desem neden sadece casper acaba sadece casper a mı özel farklı markalarda aynı durumla karşılaşan arkadaşlar yazabilir ben ilk başta virüsten kaynaklı olduğunu düşünmüştüm çünkü formatla düzeldi.

Bence virüs değildir ya çünkü sabah format attım ve harddiski biçimlendirdim filan dosya yok yani şuan üzerinde hiç.
Şuan driverlarını indiriyorum iki üç dosya kaldı onlarda indiğinde deniyecem olmadı format atıcam.3-5 kez format atmaya razıyım yeter ki formatla düzelsin. :)

Evet Casperlarda oluyor genelde ama böyle bir virüs te var. Klavye tuşlarını değiştiriyor otomatik olarak.Format atınca düzelir.

Geri