• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Cd rom

Multipower

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 May 2015
Puanı
3
Beyler şimdi ben yeni bir oyun indirdim. Daemon Tools Lite var aynı zamanda. Ama bağlanmasına rağmen okunmuyor. CD ROM silinmiş. Yani okumuyor bağlanmasına rağmen. Torrent ile indirdim. Driverı silinmiş işte. Nerden anladın derseniz driver kontröl programı vardı. Orda yazıyor.

Bilgisayarım > Sağ Tıkla > Yönet Gir > Ayğıt Yöneticisi > Ordan CD ROm Bul Güncelle

2. adım : 2.Sorun ile ilgili olarak masaüstünü görüntüleyip klavyenizdeki Windows tuşuyla beraner R tuşuna basarak Çalıştır kısmını açınız. Bu bölüme regedit yazıp tamamı tıkladığınızda açılan Kayıt Defteri Düzenleyicisinde aşağıdaki değer mevcut mu kontrol ediniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Yukarıdaki registry anahtarı mevcutsa bulup sağ tarafta Upper Filter yada Lower Filter değerlerini siliniz.

2.Eğer bu değerler mevcut değilse Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatıp C:\Windows\System32 klasörünün içerisinde CMD dosyasını bularak sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi bölümüne aşağıdaki komutları yazıp ENTER tuşuna basınız.

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000002

Kayıtlar eklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunu kontrol ediniz.

Bunun dışında Toshiba marka bilgisayar sahibiyseniz Toshiba CD/DVD Creator yada Toshiba Media Creator programlarını kaldırarak kontrol ediniz.

Bilgisayarım > Sağ Tıkla > Yönet Gir > Ayğıt Yöneticisi > Ordan CD ROm Bul Güncelle

2. adım : 2.Sorun ile ilgili olarak masaüstünü görüntüleyip klavyenizdeki Windows tuşuyla beraner R tuşuna basarak Çalıştır kısmını açınız. Bu bölüme regedit yazıp tamamı tıkladığınızda açılan Kayıt Defteri Düzenleyicisinde aşağıdaki değer mevcut mu kontrol ediniz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Yukarıdaki registry anahtarı mevcutsa bulup sağ tarafta Upper Filter yada Lower Filter değerlerini siliniz.

2.Eğer bu değerler mevcut değilse Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatıp C:\Windows\System32 klasörünün içerisinde CMD dosyasını bularak sağ tıklayıp Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi bölümüne aşağıdaki komutları yazıp ENTER tuşuna basınız.

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000002

Kayıtlar eklendikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak sorunu kontrol ediniz.

Bunun dışında Toshiba marka bilgisayar sahibiyseniz Toshiba CD/DVD Creator yada Toshiba Media Creator programlarını kaldırarak kontrol ediniz.

Yazmıştın. {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} bu isimde tahminen 30 a yakın dosya var. Hangisini seçeceğimi bilemedim.

2. De de söylediğiniz gibi system32 de bulun felan demiştiniz. Ben system dosyalarından pek anlamıyorum. Başka bir sitede veya windows sitesinde systemlerden anlamıyorsanız sakıncalı olabilir. Bilgisayarınız çökebilir yazıyordu. Yine de teşekkür ederim. Sizce de yapmalımıyım ?

Geri