• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C'de Break komutum çalışmıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
merhaba arkadalar,
c de bir hesap makinesi yapıyorum ödev olarak. ama biraz gelişmiş bir makine olacak. bazı kodları yazdım ve deneme amaçlı basit bir kod yazdım fakat bir sorunum var. while içinde if kullanıyorum ve ifin içindeki break; ya da continue; komutu işe yaramıyor.

koldarım:

Kod:
#include <stdio.h>
int type(void){
	int y;
	printf("Choose the calculation type:\n1- Addition\n2- Substraction\n3- Multipication\n4- Division: ");
	scanf("%d",&y);
	return y;
}
int main(void){
	double a,b;int x,z=1;
	while(z=1){
		printf("Please enter two number:\n");
		scanf("%lf%lf",&a,&b);
		x=type();
		if(x=0){
			continue;
		}
		printf("asd");
	}
	getch();
	return 0;
}

if in içerisi 0 olduğunda ife girmiyor yani ifin değeri sağlanmıyor bu yüzden ife girmeden devam ediyor yani x=9 yap dene giriyor

C# da bu olsa string değer gibi ekrana yansıt derdim int değerli sayıları yazdırırken stringe yada chara çevirmen gerekir

Geri