• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

C'de Floattan Rastgele 0 silme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bjlkl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bjlkl

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
15 Ocak 2011
Puanı
14
merhaba arkadaşlar,
float ya da double larda .f gösterimiyle sağdaki tüm basmaklardan kurtulabiliyoruz ama benim aradığım şey farklı.

mesela elimizde 6.000000 sayısı var bunu 6 diye çıktı vermeli
3.500000 sayısı 3.5 diye vermeli
4.989000 sayısını ise 4.989 diye vermeli.

bu tarz bir şeyi c'de yapabilme imkanım var mı? yani işlem sonucunda çıkan sayının sonundaki 0ları nasıl farkedebilir program?

edit...

Son düzenleme:
neyi editlediniz hocam sorunum hakkında bir bilginiz var mı

birşey buldum sonradan mantıksız olduğunu anladım :D ama biraz düşündüm de mesela sondaki sayıya göre işlem yapılarak gidilebilir.

Nasıl dersen sayıyı diziye tersten aktarırsın şöyle mesela 3.45000 burada normalde birinci terim 3 tür sonra . sonra 4 diye devam eder diziyi tersten okutursan yani birinci terim 0 ikinci terim 0 üçüncü terim 0 vs. Sonra bunları kontrol edersin dizinin birinci terimi sıfır ise alt döngüye girer orada da kontrol eder ikinci terim sıfır ise yine alta iner en son terim sıfır değil ise döngüden çıkar ve bu zamana kadar olan dizi terimlerini atar sonra bunu yazdırabilirsin. biraz karışık ve uzun :)

birşey buldum sonradan mantıksız olduğunu anladım :D ama biraz düşündüm de mesela sondaki sayıya göre işlem yapılarak gidilebilir.

Nasıl dersen sayıyı diziye tersten aktarırsın şöyle mesela 3.45000 burada normalde birinci terim 3 tür sonra . sonra 4 diye devam eder diziyi tersten okutursan yani birinci terim 0 ikinci terim 0 üçüncü terim 0 vs. Sonra bunları kontrol edersin dizinin birinci terimi sıfır ise alt döngüye girer orada da kontrol eder ikinci terim sıfır ise yine alta iner en son terim sıfır değil ise döngüden çıkar ve bu zamana kadar olan dizi terimlerini atar sonra bunu yazdırabilirsin. biraz karışık ve uzun :)
uzun bir yöntem baya. benim yapabileceğim bir şey değil şu an bunlar

Geri