• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Char Banlamak!

onurgs59

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2009
Puanı
504
Öncelikle SMC'yi açıyoruz...

5583.png

1. Kısımda banlayacağımız kişinin UserID yani oyuna girişte kullandığı isimi yazıyoruz ve ok ile gösterdiğim Query butonuna tıklıyoruz.

55lt.png

1. Query butonuna bastıktan sonra New butonu aktif hale geliyor ve tıklıyoruz.
2. Punishment Type (Banlama Tipi) kısmından resimde gördüğünüz gibi block login seçeneğini seçiyoruz.
3. Punish End Time (Banlanma Bitiş Zamanı) buradan çarın banlanma bitiş tarihini seçebilirsiniz.
4. Register butonuna tıklayınca evet-hayır şeklinde bir onay butonu çıkacak Evet diyoruz.
Not: Tabi bu yetmiyor oyuna girip Gm panelinden /ban Charİsmi şeklinde yazmamız gerekiyor.
Sonuç: Banladığımız kişi belirttiğimiz tarihe kadar oyuna giremeyecek
smile.png

Alıntıdır.

bu smc ile db ye etki eden bişey yaptığımda db quer error alıyorum ne yaptıysam çözümünü bulamadım.

edit:çözdüm.

Son düzenleme:
depolanmış prosedürlerden birinde bazı yerleri değiştirmeniz gerekiyor punisment mi ne öyle bir ismi var

"nofity punishmemt job[register] is failed : db error " bu Hatayi Aliyorum Register'a basinca cozumu bilen var mi ? :angry:

burda anlatılan id biliyorsak.. diyelimki oyundaki nicki aliveli.. bu kişinin hangi id ye ait olduğunu nerden öğrenebiliriz ?

Smc Ban Prosedürlerini eklerseniz SRO_VT_ACCOUNT'a zaten gerisi kolay ister smc den ister EvaTools daha basit bence unban ve ban bölümleri var banlamak için ordaki başlangıç ve bitiş tarihini değiştirmeniz gerekmekte

Geri