• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ciddi uyku problemim var

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Arzen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Arzen

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
10 Ara 2014
Puanı
11
Merhabalar hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Cümlelerime başlamadan önce bu yazıyı buraya neden yazmaya karar verdigimi açıklayayım;

Sonuç olarak hepimiz gerek yaz tatillerinde, gerek yıl içerisindeki her zamanda, vaktimizin neredeyse %70ini ya bilgisayar başında yada telefonla ugrasarak geciriyoruz. Buna bağlı olarakta geceleri uyku uyumuyoruz. (Forumlarda, online oyunlarda ve benzeri yerlerde takılan insanlar)

Ben 2 yıl boyunca gece 4 iş başı, öğlen 13:00 paydos çalıştım. İlk 2 3 ay fazlasıyla sıkıntı çektim. Bana hiç zaman kalmıyordu yani en geç aksam 9da yatmam gerekiyordu ki uykumu alıp verimli çalışabileyim. Benim yaşım şuan 19. İlk basladıgım zaman 17ydim. Genç adamım ne arkadaslarımla aksam disari cikabiliyodum, ne de oglen disarida vakit gecirebiliyodum. Öglen yorgun gelip disari cikamiyodum, aksamda uyumak zorundaydım. Bunu büyük sıkıntı haline getirdim kendime çünkü sosyal hayatım 0'dı ve aynı zamanda paraya ihtiyacım oldugundan çalışmak zorundaydım. 2 3 ay sonrasında hic umursamamaya başladım öglen geldim disarida ciktim, aksam oldu disarida ciktim ve her gün en erken gece 00:30 yada 01:00 arası uyumaya basladım. Yani gece 4de kalķip hic uyumadan ertesi güne kadar. Yani 19 saat uyumayıp hergün 3 4 saatlik uykuyla ise gidiyordum. İşin kötüsü benim tatilimde yoktu ve olsa bile 3 haftada bi kere anca denk geliyordu. Sektör bu arada ekmek sektörü. Fırıncılıkda diyebilirsiniz ama ben dagıtımdaydım. Hatta sürekli yaptigim biseydir hic uyumadan sirf zaman gecirebilmek icin ise gittigim zamanlarda oluyordu. Uyumadan calisma rekorum 39 saat :) uykuya hasret kaldigim surekli oluyordu ama nedense bünyem o kadar alismistiki uykusuzluga genede uyumuyordum.

İsi yaklasik 3 4 hafta once biraktim. Suan ne gece kalkmak zorundayım, ne de sabah. Serbestim yani bana kalmis hersey. Ama oyle bi hal aldım ki artık gercekten uyku uyuyamıyorum. Sabah 7 de 8 de zar zor 2 saat yatakta saga sola döne döne uyuyorum ondada 4 5 saat sonra geri uyanıyorum ve ertesi gün sabah 7 ye 8 e kadar gene uyuyamıyorum. Uykusuzluktan gebersemde başım catlasada yok, gene uyuyamıyorum..

Aynı durumu yasayan arkadaslar varmı? (Uykusuzluk sorunu) yasadıysanız doktordan yardım aldınızmı ve hangi bölüme gittiniz? Yada bana önerebileceginiz seyler varmı? Gerek dogal bitkiler vs. Gerek şu bolume git bunu yap gibisinden? İnternette arastırdım fakat beni tatmin edecek cevaplar bulamadım. Bu yüzden buraya yazmaya karar verdim. Zaman ayırıpta cevap verirseniz cok sevinirim..

Bu arada saat 04:49 sabah 9:30 da sınavım var ve hala uyuyamıyorum.. Sınava girecek arkadaslara basarılar, tekrardan iyi forumlar arkadaslar

Merhabalar hepinize iyi forumlar arkadaşlar. Cümlelerime başlamadan önce bu yazıyı buraya neden yazmaya karar verdigimi açıklayayım;

Sonuç olarak hepimiz gerek yaz tatillerinde, gerek yıl içerisindeki her zamanda, vaktimizin neredeyse %70ini ya bilgisayar başında yada telefonla ugrasarak geciriyoruz. Buna bağlı olarakta geceleri uyku uyumuyoruz. (Forumlarda, online oyunlarda ve benzeri yerlerde takılan insanlar)

Ben 2 yıl boyunca gece 4 iş başı, öğlen 13:00 paydos çalıştım. İlk 2 3 ay fazlasıyla sıkıntı çektim. Bana hiç zaman kalmıyordu yani en geç aksam 9da yatmam gerekiyordu ki uykumu alıp verimli çalışabileyim. Benim yaşım şuan 19. İlk basladıgım zaman 17ydim. Genç adamım ne arkadaslarımla aksam disari cikabiliyodum, ne de oglen disarida vakit gecirebiliyodum. Öglen yorgun gelip disari cikamiyodum, aksamda uyumak zorundaydım. Bunu büyük sıkıntı haline getirdim kendime çünkü sosyal hayatım 0'dı ve aynı zamanda paraya ihtiyacım oldugundan çalışmak zorundaydım. 2 3 ay sonrasında hic umursamamaya başladım öglen geldim disarida ciktim, aksam oldu disarida ciktim ve her gün en erken gece 00:30 yada 01:00 arası uyumaya basladım. Yani gece 4de kalÄ·ip hic uyumadan ertesi güne kadar. Yani 19 saat uyumayıp hergün 3 4 saatlik uykuyla ise gidiyordum. İşin kötüsü benim tatilimde yoktu ve olsa bile 3 haftada bi kere anca denk geliyordu. Sektör bu arada ekmek sektörü. Fırıncılıkda diyebilirsiniz ama ben dagıtımdaydım. Hatta sürekli yaptigim biseydir hic uyumadan sirf zaman gecirebilmek icin ise gittigim zamanlarda oluyordu. Uyumadan calisma rekorum 39 saat :) uykuya hasret kaldigim surekli oluyordu ama nedense bünyem o kadar alismistiki uykusuzluga genede uyumuyordum.

İsi yaklasik 3 4 hafta once biraktim. Suan ne gece kalkmak zorundayım, ne de sabah. Serbestim yani bana kalmis hersey. Ama oyle bi hal aldım ki artık gercekten uyku uyuyamıyorum. Sabah 7 de 8 de zar zor 2 saat yatakta saga sola döne döne uyuyorum ondada 4 5 saat sonra geri uyanıyorum ve ertesi gün sabah 7 ye 8 e kadar gene uyuyamıyorum. Uykusuzluktan gebersemde başım catlasada yok, gene uyuyamıyorum..

Aynı durumu yasayan arkadaslar varmı? (Uykusuzluk sorunu) yasadıysanız doktordan yardım aldınızmı ve hangi bölüme gittiniz? Yada bana önerebileceginiz seyler varmı? Gerek dogal bitkiler vs. Gerek şu bolume git bunu yap gibisinden? İnternette arastırdım fakat beni tatmin edecek cevaplar bulamadım. Bu yüzden buraya yazmaya karar verdim. Zaman ayırıpta cevap verirseniz cok sevinirim..

Bu arada saat 04:49 sabah 9:30 da sınavım var ve hala uyuyamıyorum.. Sınava girecek arkadaslara basarılar, tekrardan iyi forumlar arkadaslar

ben de bundan yaklaşık 2-3 yıl önce senin gibi sıkıntılar yaşadım sektör gereği gece çalışıyordum bende işimde otelde barmenlik yapıyordum bende işe akşam 4 te gidip sabaha karşı 4-5 artık işin bitme durumuna göre lojmana dönüyordum ve geldikten sonra hiç uyuyamıyordum öğlen 12 1 gibi yatpı 2.30 3 arası kalkardım ki 4 te iş başı yapa bileyim hatta bi ara arkadaşlarla içki muhabbetini abartınca hiç uyumadan işe gitmek zorunda kaldım işten geldim bitmişim adeta pil boşalmış ama dediğin gibi yatakta bir oraya bir oraya uyuamıyordum ve 48 saat uykusuz kaldığım oldu bu şekilde ama sonra işi bırakıp sektörden tamamen uzaklaşınca yavaş yavaş toplamaya başladım yani işi bıraktıktan 5 ay sonra normla uyku düzenime döndüm bunu da ne doktora giderek nede herhangi bir ilaç içerek tamamen kendimi zorlayarak yaptım yani nasıl bünyeyi uyuması gerektiği halde ayakta tutmayı başardıysam tam tersine uyumak için de kendimi zorladım ve her gün bir önceki günden 1 saat önce yatağa geçmeye başladım böyle yaparak uyku düzenime tekrardan kavuştum senin de böyle yapmanı tavsiye ederim yani beynini şartla o saatte uyuyacağına yavaş yavaş alışır o saatte uyuması gerektiğine ve sende normal uyku düzenine dönersin :'(

seni en iyi ben anlarım. uykuya dalamıyorsan benim gibi agzın ile burnunu hafif bir sekilde bir ötü ile kapat 10 dk sağa sola dönmeden bekle obdan sonrası malum iyi uykular
yılardır uyku sorunu yasarım 3 vardiya usulü calışıyorum bende işe yaradı

ben de bundan yaklaşık 2-3 yıl önce senin gibi sıkıntılar yaşadım sektör gereği gece çalışıyordum bende işimde otelde barmenlik yapıyordum bende işe akşam 4 te gidip sabaha karşı 4-5 artık işin bitme durumuna göre lojmana dönüyordum ve geldikten sonra hiç uyuyamıyordum öğlen 12 1 gibi yatpı 2.30 3 arası kalkardım ki 4 te iş başı yapa bileyim hatta bi ara arkadaşlarla içki muhabbetini abartınca hiç uyumadan işe gitmek zorunda kaldım işten geldim bitmişim adeta pil boşalmış ama dediğin gibi yatakta bir oraya bir oraya uyuamıyordum ve 48 saat uykusuz kaldığım oldu bu şekilde ama sonra işi bırakıp sektörden tamamen uzaklaşınca yavaş yavaş toplamaya başladım yani işi bıraktıktan 5 ay sonra normla uyku düzenime döndüm bunu da ne doktora giderek nede herhangi bir ilaç içerek tamamen kendimi zorlayarak yaptım yani nasıl bünyeyi uyuması gerektiği halde ayakta tutmayı başardıysam tam tersine uyumak için de kendimi zorladım ve her gün bir önceki günden 1 saat önce yatağa geçmeye başladım böyle yaparak uyku düzenime tekrardan kavuştum senin de böyle yapmanı tavsiye ederim yani beynini şartla o saatte uyuyacağına yavaş yavaş alışır o saatte uyuması gerektiğine ve sende normal uyku düzenine dönersin :'(

tavsiyen için ve anlattıkların için çok teşekkürler bunu kesinlikle yapacagım..

----------

seni en iyi ben anlarım. uykuya dalamıyorsan benim gibi agzın ile burnunu hafif bir sekilde bir ötü ile kapat 10 dk sağa sola dönmeden bekle obdan sonrası malum iyi uykular
yılardır uyku sorunu yasarım 3 vardiya usulü calışıyorum bende işe yaradı

Tavsiyen için çok teşekkürler abi. Yalnız ''agzın ile burnunu hafif bir sekilde bir ötü ile kapat'' şu kısmı tam olarak anlayamadım biraz daha açabilirmisin?

Pikeyi yada yorganı çek demek istemiş yada gece neyle yatıyosan.Nefes alabileceğin şekilde tabii :D

Vucut hareketsiz kalinca bir sire sonra kendini kapiyor :) Mantik o.Ucaklarda dagitilan uyku gozlugu(kumastan oluyor) bulup alirsan daha rahat olur semin icin.Benim kendi fikrimse uyku ilaci alarak duzen uydurabilirsin(doktora danisarak al) Birde onternette insomnia diye aratirsan belki bir sonuc bulursun.

tavsiyen için ve anlattıkların için çok teşekkürler bunu kesinlikle yapacagım..

----------

Tavsiyen için çok teşekkürler abi. Yalnız ''agzın ile burnunu hafif bir sekilde bir ötü ile kapat'' şu kısmı tam olarak anlayamadım biraz daha açabilirmisin?

kendini çok rahatsız etmeyecek bir şekilde soluk alış verişini yavaşlatmak amaç. ne kadar hızlı nefes alırsan o kadar zor uyursun.

Pikeyi yada yorganı çek demek istemiş yada gece neyle yatıyosan.Nefes alabileceğin şekilde tabii :D

aynen . bu yöntem ile nabız azda olsa yavaşlar. vücut 15 dk hareketsiz kalınca zaten kendini kapıyor. bende ciddi anlamda etgi gösterdi bu yol. 33 saat calışıp köpek gibi uykum oldugu halde 7 saat yatakta uyukuya dalamayıp tekrar işe gittiğimi bilirim.

Kendine bir uyku düzeni benimse, bu düzen içerisinde uykuya dalabilme şeklini kendin seç. Misal örtü ile ağzı, burnu kapatmak gibi. Daha sonra vücut o saatler gelince otomatik olarak uyku moduna alacak kendini, bir süre sonra her şeyin yoluna girdiğini göreceksin. Uyku ilacı almanı tavsiye etmiyorum, ilaçlarla bir süre sonra hayal mi gerçek mi ayırt edemiyorsun.

Yıllarını zehir ettin ekmek sanayisinde be Mete..

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Senin yapacağın iş şu. Şuan senin durumunu Psikiyatri ilgilendiriyor. Yapacağın iş bir Psikiyatri'ye randevu alıp gidip bu söylediklerini hatta daha ayrıntılı anlatman. O sana belirli bir randevu defreri verebilir. Yani kontrol için. Sende uyku bozukluğu olduğu için uyku hapları ve muhtemelen de kas gevşetici verecektir. Geçmiş olsun tekrar. :)

Geri