• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çiftcilik Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Shiukou
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Shiukou

Banlanmış Üye
Aktiflik
K.Tarihi
19 Haz 2012
Puanı
7
Tarım yaparak yemek veya hayvan elde edebilirsiniz.Tabii yemek sıkıntısı olana cok iyi gelecektir.Hayvan elde edebilmede ise WHEAT ile çiftleştirebilirsiniz.Çiftleşen hayvanin kucuk bir mobu cikar.O mobu keserseniz hiç bir item dusmez.

TARIM

Tarımın temeli "Hoe" idir.Altta Hoe yapmayi gostericem.

Görünüş
Hoe_Anim.gif

Yapılış
2qjdv.png

Tahta kisma, "Diamond Gem, Gold Ingot, Iron Ingot" koyabilirsiniz.

Tarım da ekilecek tohumlardan bahsetmiştik, şimdide biraz daha ayrıntıya girmeliyiz.
TOHUMLAR

Seeds
Melon Seeds
Grid_Melon_Seeds.png

Pumpkin Seeds
Grid_Pumpkin_Seeds.png

Sugar Canes
Grid_Sugar_Cane.png

Nether Wart
Grid_Nether_Wart_Seeds.png

Seeds:
Görünümü yeşildir ektiğiniz de tamamen büyüdüğünde saman haline gelir. Otları keserek rahatça toplanabilir.
Melon Seeds:
Rengi siyah ile kahverengi tarzındadır tamemen büyüdüğün de karpuz şeklini alır, tam büyük hali karedir.
Pumpkin Seeds:
Rengi sarıdır tamamen büyüdüğünde balkabağı halini alır. Cadılay Bayramında kullanılan dekor süsleridir.
Sugar Canes:
Görünümü yeşildir, ekildiğin de uzun uzun büyür. Ne kadar büyürse o kadar kârdır. Sugar Cane'den kitaplık, ve pasta yapımında kullanılan şeker elde edilebilir.
Nether Wart:
Aslında bu tam tarıma girmiyor, simya ile ilgili ama ekip biçildiği için tohum listesine koydum. Sadece nether'da yetişir ve rengi kırmızıdır. Simya'da kullanılır.
Tohumların resimleri, sırası ile: seeds, wheat(saman) sugar cane, pumpkin seeds, melon seeds ve nether wart'dır.
2qjv2.png

Tohumları öğrendik, şimdi bunları nerede ekip biçeceğimizi öğreneceğiz.
Öncelikle susuz netherwart harici hiçbir şey büyümüyor. Tarla yapıyorsak hesaplıyarak ve düşünerek yapmalıyız.
İki adet meşhur tarla tipi vardır. Birincisi tarla yapıcağımız alanın altını 2 block kazmak ve su doldurmak, üstünü dirth ile kapatmak ve tohumları ekmek. İkincisi ise, su yerlerini seçip tarım yapmak. Resimler de gördüğümüz tarla tipleri şöyledir, birincisi tek tek ayırarak yapmak ikincisi ise 2 block kazıp su ile doldurmak.

Hoe ile dirtlere sağ tıklayarak seçtiğimiz alanları tarıma uygun hâle getirebiliriz.
2qk53.png

[NOT=Özel Mesaj]Yardım almak için bana özel mesaj atabilirsiniz hiç çekinmeyin[/NOT]
[NOT=Alıntıdır]Alıntıdır[/NOT]

Geri