• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çiftlik Bank Patladı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Deepblue
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Deepblue

~More Than Blue~
Administrator
Aktiflik
K.Tarihi
18 Nis 2007
Puanı
3,756
Evet geldik zurnanın zırt dediği yere. Bugün itibari ile sosyal medya hesaplarını ve İstanbul ofislerini kapatıp sırra kadem basan Çiftlik Bank oyununun sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Mağdurlarına Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Kendi düşen ağlamaz ama değil mi? Bu kaçıncı benzeri sistem ve dolandırılma vakası, bu insanlar ne zaman öyle havadan para kazanılamayacağını öğrenecekler?

Haber: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...ciftlik-bank-ile-ilgili-flas-gelisme-40769414

Ekşi Sözlük: https://eksisozluk.com/ciftlik-bank--5241300

Benzer Ponzi veya Piramit Sistemler:

http://www.anadolufarm.com/

https://www.detaymaxinet.com/tr/

https://www.tubalife.com.tr/

Temizinden 511 Milyon TL.
Böyle para tuzağı sistemlere kanıp inan kişilere geçmiş olsun değilde geçirilmiş olsun demek daha doğru olur.

Yıllardır titancı sistemlerine insanlar bütün birikimlerini hatta kredi çekip borç altına girerek yatırım yapmaktadırlar.Bunun en büyük sebebi bizim toplumuzun tembel ve cahil olmasından kaynaklanıyor.Kolay yoldan para kazanma hırsı bizim insanımız da farklı bir boyutta.Acıyorum,her gün bir tane böyle sistemle karşılaşıyorum ama malesef yapacak bir şey yok.

Kısa yoldan parayı sadece bu sistemleri kuranlar kazanıyor.

Bizim arkadaşın 2bin tl si içerde kaldı 3bin felan kazanmışlıgı oldu ama 2bin tlsini alırsa düze çıkcak alamazsa 2bin tl zararda

2000 TL nin üzerinde soğuk su içsin kaçtı elemanlar.

Bir de arkadaşın yatıp kalkıp dua etsin 2000 TL çok büyük rakam değil 60-70 binleri yatıranları gördükten sonra.

O sistemi kim bulduysa paranın yarısını hak etmiş zaten, adamlar saadet zincirine biraz tuz, kara ve pul biber ekleyip afiyetle yedirmiş millete. O değil bundan sonra gelecek insanlara da ilham kaynağı olup ışık tuttular artık yeni mezunlar hangi sosu baharatı koyar orasını bilemem :D

Geçmiş olsun, Çiftlik Silkroad da patlamaz umarım. :D

Öncelikle buradan bir yansıtma yapılmış ve bu konuya bir açıklık getirmemiz doğru olacaktır die düşünüyorum.

1-) Çiftlik Silkroad; Bahsedilen o oyun gibi oyuncuların yatırım yapıp para kazanacakları bir platform değil.
2-) Çiftlik Silkroad da mandıracılık sisteminin getirilme nedeni sadece oyuncuların orjinal bir oyun oynayarak oyuncuları oyuna teşfik edici bir sistem olmasıdır.
3-) Ayrıca bu tutumunuz bir görevli olarak yakışmıyor sizin de açtığınız platformlar var ve bu tarz yazıların ne kadar can sıkıcı olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Yinede her insan gibi ifade özgürlüğüne sahipsiniz dilediğiniz yorumu yapabilirsiniz daha açılmamış bir proje hakkında sizinde dikkatinizi çektiyse ne mutlu.

Son olarak çiftlikbank denilen bu sistemi bize benzetilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum sizin için geçerli değildir bu yorum genel olarak söylüyorum , ve biz sadece oyun oynayarak insanların para kazanabileceği ve emeklerinin değerli olabileceği bir oyun hazırladık.

Saygılarımla teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle buradan bir yansıtma yapılmış ve bu konuya bir açıklık getirmemiz doğru olacaktır die düşünüyorum.

1-) Çiftlik Silkroad; Bahsedilen o oyun gibi oyuncuların yatırım yapıp para kazanacakları bir platform değil.
2-) Çiftlik Silkroad da mandıracılık sisteminin getirilme nedeni sadece oyuncuların orjinal bir oyun oynayarak oyuncuları oyuna teşfik edici bir sistem olmasıdır.
3-) Ayrıca bu tutumunuz bir görevli olarak yakışmıyor sizin de açtığınız platformlar var ve bu tarz yazıların ne kadar can sıkıcı olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Yinede her insan gibi ifade özgürlüğüne sahipsiniz dilediğiniz yorumu yapabilirsiniz daha açılmamış bir proje hakkında sizinde dikkatinizi çektiyse ne mutlu.

Son olarak çiftlikbank denilen bu sistemi bize benzetilmesini kesinlikle doğru bulmuyorum sizin için geçerli değildir bu yorum genel olarak söylüyorum , ve biz sadece oyun oynayarak insanların para kazanabileceği ve emeklerinin değerli olabileceği bir oyun hazırladık.

Saygılarımla teşekkür ederim.

Sakin dostum arkadaş sadece şaka yapmıştı :)

Cidden çok iyi olmuş. Sabah akşam savunan gerizekalılar oturup ağlasınlar şimdi dertlerine.

Bu kapanma olayı yaşanmadan önce ki gün YTpara'da, samimi söylüyorum bir savunuyorlar bir savunuyorlar yani hangi boyuta hangi dereceye gelmişlerse bir türlü kapanabilir ihtimaline inanmıyorlardı. Akşama doğru bu haber bir çıktı, ağlayanlar zırlayanlar gece boyu eksik olmadı :D :D Bende gülmekten kırıldım :)

Bu kapanma olayı yaşanmadan önce ki gün YTpara'da, samimi söylüyorum bir savunuyorlar bir savunuyorlar yani hangi boyuta hangi dereceye gelmişlerse bir türlü kapanabilir ihtimaline inanmıyorlardı. Akşama doğru bu haber bir çıktı, ağlayanlar zırlayanlar gece boyu eksik olmadı :D :D Bende gülmekten kırıldım :)

Aahahaha tam da zaten ytpara'da savunulacak bir sistem. Çomar yuvası... Ben de 2-3 ay önce twitter'da sallamıştım çiftlikbankı savunanlara. Birkaç çiftlikbankçıyla kavga etmiştim. Birkaç ay sonra ağlarken görücem ben sizi demiştim. Daha sonra küfürlü konuştuğum için silmiştim tweetleri. Pişmanım. Şimdi dursaydı da ulaşsaydım o saftiriklere :D

10 bin lira okul parası yatırmış arkadaşım var çok kötü bir durum ben ucundan kurtuldum zamanında yememişti iyi ki yememiş :)

Aziz Nesinin bir lafı var
Ülkenin %60'ı aptaldır :D bence çok güzel söylenen bir söz :D

Son düzenleme:
Çiftlik bankasında millet inek tavuk falan mı aldığını sanıyordu olay ne .
Dip not: Mağaradan yeni çıktım .

Buldum :D Eleman ben dolandırıcıyım diye bağırıyor bu videoda :D

Geri