• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CMD (MS-Dos) ile USB 'ye Format Atma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan OrioN
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

OrioN

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
9 Ara 2009
Puanı
251
İyi günler MaxiGame ahalisi ve ziyaretçi dostlar,

CMD yani komut istemi ile format atmak isteyenler için hazırlanmış bir konudur. Anlatım windows 8 single language 64 bit üzerinden gerçekleştirilmiştir, işletim sistemleri arasında farklar olabilir.

USB 'yi taktıktan sonra sürücü numarasını bilgisayarımdan kontrol edin. Benim ki F: olarak gelmiş.

pPbONm.jpg

CMD yani komut istemcisini çalıştırmamız gerek bunun için ister aramadan cmd, komut istemi diye aratır ister başlat -> çalıştır yapıp ( kısayol Windows + R ) cmd yazıp tamam dersiniz.

Ben kendi sürücü harfime göre yaptım siz kendi harfinize göre değiştirirsiniz. Komut istemcisini açtıktan sonra,

normal format için
Kod:
format F:
hızlı format için;
Kod:
format F: /Q

yazıp enterlıyoruz. (F harfini kendi usb sürücünüzün harfiyle değiştirin.) "Insert new disk for drive F:" çıktısını gördükten sonra tekrar enterlıyoruz.

gorQ1N.jpg

Bir süre bekletecek, x percent completed ilerleme yüzdesi.

MJVjr9.jpg

En son olarak usbmize isim vereceğiz, ben "MaxiGame" ismini verdim.

DJYaZo.jpg

"Format complete." yazısını görürseniz format tamamlanmıştır.

2Z6bXE.jpg

Videolu Anlatım:

Son düzenleme:
neden olmadı

ben bunu yaptım ancak hata veriyor. resim ekleyemedim bi türlü.
Aşağıda yazdığım gibi hata veriyor.

dosya sistemi türü RAW
Yeni dosya sistemi FAT
0 M doğrulanıyor.
Belirtilen küme boyutu FAT için çok büyük.

Ne yapmam gerekiyor?

ben bunu yaptım ancak hata veriyor. resim ekleyemedim bi türlü.
Aşağıda yazdığım gibi hata veriyor.

dosya sistemi türü RAW
Yeni dosya sistemi FAT
0 M doğrulanıyor.
Belirtilen küme boyutu FAT için çok büyük.

Ne yapmam gerekiyor?
USB 'nizi takıp bilgisayarım klasörünü açın usb sürücünüze sağ tıklayıp biçimlendir 'e tıklayın başlat deyin bu yöntem ilede format atabilirsiniz, tekrar hata verirse konuya yazabilirsiniz.

Sa kardeş ben atım %100 oldu biti ama sonra baktım olmamış biçimlendir yaptım sağ tık ile oda olmadı sonra tekrar cmd ile yaptım bu birim yazmaya karşı koruması var. Dedi bende yazmaya karşı program var indirdim kaldırdım flaş çıkarıp taktım olmadı kur sonra tekrar kaldır yaptım çıkardım yine olmadı bi yardım etsen flaş kingston

Son düzenleme:
Boşuna bu kadar uğraşmanıza gerek yok ki windows usb dvd tools zaten bu işi görüyor

İyi günler MaxiGame ahalisi,

Neden usbye cmd ile format atmalıyım ?

USB 'ye en iyi format atma CMD ile yapılır, cmd ile format attığınızda usb belleğinin adı dahi resetlenir.

73053824.jpg

1- İlk olarak Bilgisayarım 'dan format atmak istediğimiz belleği temsil eden sürücü harfini öğrenelim, benimki G: gözüküyor bundan dolayı sonraki işlemlerde G: sürücüsü üzerinden yapacağım siz kendi belleğinizin sürücü numarasınını kullanın.

52716565.jpg

2- Başlat>Çalıştır yapalım, karşımıza çıkan ekrana "cmd" yazıp tamam 'a tıklayalım.

21710109.jpg

3- Karşımıza ms-dos ekranı çıkacak, "format G:" yazıp enterlıyalım. Siz G: yerine format atmak istediğiniz usb belleğinin sürücüsünü seçin.

37902782.jpg

4- Resimdeki uyarıyı verince enterlıyalım.

66169399.jpg

5- İşlem % 'si dolduktan sonra resimdeki gibi bir uyarı alınca enterlıyalım.

14301348.jpg

Gördüğünüz gibi usb belleğimiz formatlandı.

Müsait olduğunda konuyu güncelleyebilirsen güzel olur, resimler uçmuş.

Geri