• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Çok Saldırı Alıyorum Nasıl Kurtulurum?(x5)

Vas Happenin

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
20 Haz 2012
Puanı
6
Evet arkadaşlar..Çoğunuz oyun başında millet asker basarken nüfus kastınız..Gereksiz binalar diktiniz ne üretim kastınız ne asker..Böyle olunca da korumalar kaltığında yağma köyü oldunuz
redface.png
Şimdi vereceğim taktik sayesinde başkaları için yağma fabrikası olan köyünüzü nasıl kurtaracağınızı anlatacağım..

İlk olarak köyümüzde üretim ve sığınak basıyoruz sürekli..Köyümüz şu hale gelinceye kadar sığınak basıyoruz:

sgnak.png

Köyümüzü bu hale getirinceye kadar üretim de kastığımız için üretimlerimiz 2500+ olacaktır..

Bu noktadan sonra içimiz rahat bir şekilde köşkümüzü 10 yapıyoruz ve 3 göçmen basıyoruz..Ne kadar saldırı alsanız da sığınaklar sayesinde rahatça göçmen basabilirsiniz..Burada önemli olan 3 göçmen basıncaya kadar bastığımız 1-2 göçmeni nasıl koruyacağız?

Birinci seçenek;diyelim ki 2 göçmen bastınız ve saat geç oldu yatmanız gerekiyor veya bir işiniz çıktı acil çıkmanız gerekiyor..Kaç saat oyuna giremeyeceksek o kadar uzaklıkta 2 nüfuslu bir köye göçmenleri yağmaya atıyoruz..10 saat oyuna giremeyeceksek 5 saat uzaklıktaki bir köye atıyoruz 5 saat gidiyor 5 saat geliyor ve siz oyuna girdiğinizde 2 göçmen köyünüzde hazır..

İkinci seçenek;saldırı almayan bir arkadaşınıza göçmenleri destek atmak..

Son olarak 3 göçmen bastığımızda uzaklarda,çevresinde kimselerin olmadığı bir 15li buluyoruz ve bu 15linin dibinde 4-4-4-6 köy varsa buraya göçmenleri atıyoruz..Çünkü direkt olarak 15liyi alırsak gelişimimiz çok yavaşlayacak..Bunun için 4-4-4-6 köyü seçiyoruz ve göçmenleri atıyoruz..Sonrasında ilk köyden bu köye hammadde desteğiyle uzaktaki köyümüzü geliştiriyoruz..2 hafta içinde asker ve üretim geliştirerek sizi yağmalayanlardan daha güçlü hale gelebilirsiniz..Kolay gelsin
smile.png

-Alıntı-

Böyle bi durumda birlikten destek çekerim 1k kadar savunma askeri gelen saldırılarda geri dönemez ve birdaha saldırmazlar :D

nüfus kasmak kadar saçma birşey yok:) nüfus kasanlar yağmalanmayı hakediyor, yaşasın cermenler:P:D

güzel taktik, ama bence bunu yapıcağına yeni bir serverda başlamak daha iyi:)

Geri