• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

çok zor durumdayım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Grogia
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Grogia

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
24 Ağu 2013
Puanı
3
arkadaşımdan ders notlarını yazmak için ödünç olarak aldığım bilgisayarı kardeşim kurcalarken oturuma şifre koymuş şimdi açamıyoruz nasıl kaldırabibilirim şifreyi :( bilgisayarcıya gittim 20 tl dediler hafta sonu paramda kalmadı yarın geri vermem gerek bilgisayari yardim lütfen :(

Güvenli kipte aç ? Açılışta nasılsa kullanıcıları getircektir sana. Admin olarak oturum aç, şifreyi değiştir.

Bilgisiyari güc kaynagindan ayir bios pilini cikarip taktiginda sorun ortadan kalkıcaktır. Bios pilini bilmiyosan tarif edeyim pcyi actiginda saat pili gibi yuvarlak olur üstündeki tırnağı kaldırdıgında pil yerinden cıkar ve pc deki girili bütün sifreler sifirlanir gecmis olsun

sorunda orda zaten denedim ama güvenli modu sectiğimde reset atıyor normal moda geçiyor bilgisayar bios pilini deneyim bide :(

İlk olarak bilgisayarı yeniden başlat ve sürekli f8'e bas karşına güvenli modu seçeneği tıkla ve bilgisayarı aç daha sonra sana administrator ve senin varolan hesabını soracan sen administrator'u seçiceksin ve devam ediceksin Daha sonra sırasıyla Başlat/Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları ndan şifreyi değiştirebilir veya yeni hesap açabilirsin.

----------

Bilgisiyari güc kaynagindan ayir bios pilini cikarip taktiginda sorun ortadan kalkıcaktır. Bios pilini bilmiyosan tarif edeyim pcyi actiginda saat pili gibi yuvarlak olur üstündeki tırnağı kaldırdıgında pil yerinden cıkar ve pc deki girili bütün sifreler sifirlanir gecmis olsun
Eğer bilgisayardan anlıyorsan bunu yapmalısın hemde bu yöntem masaüstü bilgisayarlar içindir.

ya odesa kardeş pili çıkardım taktım ama olmadı :( başka bi yolu yokmu ?

Olmamasina imkan yok pili cıkarirken anakarta gelen akimi kestinmi ? pcnin komple fisini cikar sonra sok tak

Son düzenleme:
boos onuda denedim olmuyo :( fişi çıkarmadım demin pili çıkartırken bekleyin deniyorum

----------

tamam ohhhh sağolun gerçekten oldu ya :) yardımcı olan arkadaşlara çok ama teşekkür ederim

Adam Window şifresi diyor Bios şifresi değil. Windows şifresini biosu sıfırlayarak kaldıramazsınız.

Adam yapmış ama:zzz:

Adam önce bios ve Windows'u ayırt etsin :) Sonra yapıp yapmadığına rahatlıkla karar verebilir ;)

Bios bilgileri ve şifreleri Anakart üzerinde saklanır, Windows Şifresi HDD içinde Windows klasöründe bir yerlerde saklanır. Anakartın pilini çıkarıp biosu sıfırlamak HDD de saklanan bir şifreyi sıfırlamaz, birbiri ile uzaktan yakından alakası olmayan şeyler.

Geri