• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Combofix nedir yardım lazım.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan KaoZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KaoZ

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
14 Tem 2009
Puanı
152
Bugün bilgisayarcıya sordum benim internet kendi kendine sayfayı yeniliyor dedim virüs bulaşmıştır dedi, klasik cevap... Dedim tarattım iki kez bir şey çıkmadı dedi ki programlar explorera veya tarayıcılara bulaşan virüsleri algılamaz. Dedim ne yapiyim combofix dedi ama nedir ne değildir bilmiyorum. Birisi bana detaylı açıklayabilir mi !? Win8 kullanıyorum ve bütün suçu buna atıyorum su aralar...

Win8 ile ilgili problem olmaz merak etme, ben de win8 kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım. Combofix dediği bir virüs silme programıdır, combofix ile bilgisayarını taratırsan büyük ölçüde virüslerden kurtulursun. Buyur bu da indirme linki;

ComboFix Download

Zararlı yazılımları yani virüsleri bulup silen bir uygulamadır Combofix. Ama tehlikeli olduğunu duymuştum :)

Tamamdır deniyicem. Peki mesela diyelim explorer virüs bulaştı, bunu silip tekrar yükselem düzelmez mi !? =((
explorer'i silemezsin :D virüs bir bulaşırsa türüne göre her yere yayılabilir silip tekrar yüklemek bir işe yaramaz.

Bilgisayarın ana kartında bulunan chipset lerin çalışmasını sağlayan .dll dosyalarınıda sile biliyor buda pc için ölümcüldür

örnek olarak Nvidia Cuda lı bir ekran kartın var ise ComboFix pc yi temizler ama ekran kartın birdaha çalışmaz ve format ile yeniden kurulum yapman gerekir

----------

Bilgisayarın ana kartında bulunan chipset lerin çalışmasını sağlayan .dll dosyalarınıda sile biliyor buda pc için ölümcüldür

örnek olarak Nvidia Cuda lı bir ekran kartın var ise ComboFix pc yi temizler ama ekran kartın birdaha çalışmaz ve format ile yeniden kurulum yapman gerekir

Eğer çok şüpelendin ise virüs muhabbetine Kis veya Norton la bir tarat ama dosya yedekleri almayı unutma sıkıntı çıkabilir :gf:

Şimdi beyler sonuç olarak combofix ile taratalım mı taratmayalım mı ya? Kararsız kaldık :)

Win8 için combofix çalışmıyor :( En son 1 hafta önce denedim hata veriyordu.Trıjan temizlemede birebirdir antivirüsleri bile geçer yani ben win7 de iken hep kullandım hiç zararını görmedim

Bir Malware temizleme aracı. Bilgisayardaki sorunları onarır. Ayrıca neden taratmayacaksın ki ? Full Format at. Ondan sonra tarat. Format eksik veya yanlış atılmıştır, kendini kopyalayan virüs vardır vs. vs. Dediğim gibi Full Format lazım.

Güvenle kullanabilirsiniz combofix'i, bilgisayarınızdaki kötü yazılımları yok eder.

Şimdi indirmedim daha dediler NVIDIA ile sorun yaratır, sonrada win8 çalışmıyor. Bende ikiside var... Altarnatif önerebiliceğiniz bir şey var mı !?

Ya format önermeyin PC 2 hafta önce geldi ne formatı ya...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri