• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CREATIVE 5.1 ses sistemi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kralme33
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kralme33

Üye
Aktiflik
K.Tarihi
4 Şub 2010
Puanı
0
Başlıkta belirtiğim gibi,CREATIVE 5.1 ses sitemi aldım onboard ses kartı desteklermi?(aldıgım yere sormuştum adam sorun olmaz dedi destekler dedi bende güvendim) Windowsxp kullanıyorum,ses sistemini kurdum RealtekHd Audio yoneticisinden 5.1'i seçtim sınadım hepsinden gayat iyi ses geliyor ama media player youtube'den müzik açtıgımda sadece 2 tanesi çalışıyor çok ugraştım bi türlü yapamadım yardımcı olursanız cok sevinirim..

not: Anakart p5s-mx se

Sistem:
Microsoft Windows XP
Professional
versiyon 2002
service Pack 3

Pentinum(R) Dual-Core CPU
E5200 @2.50GHz
3,00GB RAM

----------

Son düzenleme:
Bende Logitech Z506 var. Normalde 5+1'ler 1+2 Jack girişi destekliyor. Tabi bende SoundCard yok. Turuncu-Siyah-Yeşil.
Bende sadece yeşil jack bağlı. Bu da arka iki hoparlorden az sees gelmesine neden oluyor. OnBoard kullanıyorum bende.
Önceki iki hoparlor çalışıyor, arka ikiliden az ses geliyor. %100 performans alamıyorum, dahili ses kartı lazım.

onboard destekler demişlerdi,şimdi harici ses akrtı mı almak lazım yok mu başka çözüm

----------

Turuncu-Siyah-Yeşil. jak girişi baglı realtkten sınama yaptıgmmda hepsi çalışıyor ama müzik acınca sadece ikisi çalışıyor oysa onboard desteklemiyorsa sınama yapınca da calışmaz bildiğim

Realtek çalıştırır. Bende Logitech, sağ ön sol ön, sağ arka sol arka olarak 2 ye ayırıyor. Müziklerde Arkadakiler çok ses vermiyor, ama ses geliyor gene.
%100 performans'ını isitiyorsan, 5.1 PCI SoundCard lazım. Cızırtıları da keser. Yada daha profesyonel istiyorsan Amfiklator görevi gören ses kartlarıda var. 500 Tl felan. Anakart'a bağlanıyor. Özel ses ayarları felan var. PCI dan daha kaliteli olan PCIe ler var. Sana önerebileceğim soketler, ASUS Xonar DG PCI, Creative Sound Blaster. Yada Gaming Sound Card istiyorsan, Bf3, Cod, Crysis vb. ASUS Xonar D2X/XDT/A Pci-e sound card. Önceden araştırmıştım. Hiç zamanım olup alamadım bende. Ama ASUS'un creative'den kaliteli olduğunu unutmamalısın. Daha iyi ses verir. Aldıktan sonra hala varsa cızırtı felan, subwoofer'un içinde bir parçadan kaynaklı olmalı. İnternette okumuştum. Garantiye verilince o parça değşiyormuş. Cip soket gibi birşey. Logitech için konuşuyorum.Diğer sistemlerde nasıl bilemem. Bence almadan önce, onu aldığın yere geri götür, test felan yapsınlar. Onlarda öneri versin. İşini garantiye al. kartı aldıktan sonra sorun felan olursa kabul etmezler.

Geri