• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

CS:GO ping sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DuMaN22
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

DuMaN22

Daimi Üye
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
4
Samsunda öğrenci evinde AKK dolmasına rağmen 60 ila 110 ping arası olurken Orduda evimde AKK boşken 120 ila 220 arası ping ile oynuyorum. Neden böyle bir farklılık var bilginiz var mı? İnternetin ikiside TTNET ve modemler de aynı hızlarımızda.

Ping sorunu uzun zaman önce kısa bir süreçte bana da olmuştu.
Belli bir süre aradığım halde teknik kullanıcı bu konu hakkında bir şey yapamadığı halde ısrarla tekrar arayıp daha önce sorunsuz oynayıp, şuan oynayamadığımı bildirmeme rağmen her hangi bir sonuç çıkmadı.
Kota ile bir alakası yok pingin 3 yada 8 fark etmiyor. Muhtemelen atadığı sunucular uzak olduğu için olabilir.
Eskiden kötüydü şimdi biraz daha iyi, hatta yan pc de youtube ekstra telefonlar bağlı olduğu halde ping 120 iken önceden 70 civarındaydı, geçici bir sorun biraz bekle olmazsa bir ara arayıp reset attırıp dene.

ilginç bir sorun gerçekten. sadece cs go açık kalıyor ona rağmen 100+ ping :/ . kendim modeme reset attım ama durum aynı. durum devam ederse ararım artık :/

oyun içerisinde cmd rate yi değiştirerek bu sorunu birazda olsa çözüm getirebilirsiniz.ping olur ancak oyunda takılma olmaz tabi türkiye ye yakın sunuculara düşmekte önemli oyun içinde ping seçeneğini 80 getirirseniz bu soruna bi nebze çözüm getirecektir diye düşünüyorum.

oyun içerisinde cmd rate yi değiştirerek bu sorunu birazda olsa çözüm getirebilirsiniz.ping olur ancak oyunda takılma olmaz tabi türkiye ye yakın sunuculara düşmekte önemli oyun içinde ping seçeneğini 80 getirirseniz bu soruna bi nebze çözüm getirecektir diye düşünüyorum.

Peki bu ayarları nasıl değiştirebilirim? Netten baktım fakat bir de sizin çözümünüzü denemek isterim.

Peki bu ayarları nasıl değiştirebilirim? Netten baktım fakat bir de sizin çözümünüzü denemek isterim.

Yapılması gerekenler şu şekilde

CS:GO rates (interp, cmdrate, etc) HELP D= - Steam Users' Forums

Ayrıca CS:GO girdiğinizde ayarlarda ping ayarı olacak genelde o 150 civarında oluyor bunu 80e indirip kayıt ederseniz rahatlar biraz uzak sunucuları seçmez maç bulma hızınız biraz düşer ama lagsız oyun oynarsınız bi denemenizi öneririm.Büyük olasılıkla çözüleceğini düşünüyorum.Gene düzelmezse hattınızda sorun olduğunu internet sağlayıcınız ile görüşerek çözebilirsiniz oyunlarad sıkıntı çekiyorum diyerek bu sorunu dile getirebilirsiniz.

Samsunda öğrenci evinde AKK dolmasına rağmen 60 ila 110 ping arası olurken Orduda evimde AKK boşken 120 ila 220 arası ping ile oynuyorum. Neden böyle bir farklılık var bilginiz var mı? İnternetin ikiside TTNET ve modemler de aynı hızlarımızda.

Öncelikle birşey açığa kavuşturalım : Ping ile internet hızı ters orantılı artıp azalmıyor. Ha bu demek değildir ki internet 1Gbps olursa ping yok olur...

Sen oyuna bağlandığın zaman cluster denilen sistem ile random bir sunucu ile bağlantı kurarsın. Biraz da şansa bağlı iyi sunucu ile ping düşük olur, kötü ise yüksek, mesafeye bağlı olarak.

Birkaç rate ile +-%20 'e kadar oynama yapabilirsin ping üzerinde. Çok iyi olan ayarları kendin bulman gerekiyor tabi. 1 - 50 ms arası çok fark edilmez fakat 50ms 'den sonra yavaş yavaş hissetirmeye başlatır kendini.

Herkese teşekkür ediyorum. Dediklerinizi dikkate alıcam. Uyguladıktan sonra sonuçları buraya yazarım. Kolay gelsin

Geri