• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Css konumlandırma sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Odessa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Odessa

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
11 Eyl 2013
Puanı
34
beyler boş zamanlarda uğraşacağım siteye başladım css de pek iyi değilim araştıra araştıra iş yapıyorum şöyle bir arama butonu yaptım

html

<input type="text" class="text" name="search-box" id="search-box" placeholder="Search Query..."/>

css

#search-box
{
height:20px;
width:250px;
}

şimdi boyutları ayarladım arka plan rengini borderi falan en son ayarlarım diyorum konumlandırma işini tamamladıktan sonra ama konumlandırmayı yapamadım bir türlü

#search-box
{
height:20px;
width:250px;
position: relative;
right:250px; ----- yapıp objeyi sağ kaydırmaya çalışıyorum fakat sola kayıyo left yapıyorum sağ kayıyo ters orantı var konumlandırma komutları aşağıdakiler değil mi ben mi yanlış bilgi aldım :D

}

position: relative;
left: sol
right: sağ bendeki sorun ters orantı olayı top yazıyom aşağı gidiyo bottom yazıyom yukarı gidiyo left yazıyom sağ gidiyo bunun olayı ne :D
top: üst
bottom: alt

Komutlar doğru, left yaptığınızda soldan sağa 250px, right yaptığınızda sağdan sola 250px anlamına geliyor. Herhangi bir ters orantı yok, herşey doğru hocam :)
http://fatihhayrioglu.com/css-ile-konumlandirmapositioning/
Burada çok detaylı bilgi bulabilirsin. :)

gerçekten çok enterasan usta bende diyorum şimdi o kadar uraşıcam konumları ayarlicam dosyaları hosta yüklediğinde kaycak falan bide yakalamışken bişey daha sorayım bu atıyorum bir objeyi konumlandırdın float:left şeklinde bu obje sola kayıyo fakat internet explorer da ortada sol tarafta dururken google chrome da yukarı solda kalıyo yada firefoxda bu farklı tarayıcılardaki uyumsuzluk neden oluyo :)

Daha bunun responsive tasarımı ve konumlandırması var. Yani atıyorum sen şuan kendi bilgisayarına göre işlem yapıyorsun ve monitörünün ekranı 15.6inc. Fakat 17inc monitöre sahip bilgisayarda ekranda kaymalar olacaktır. En güzeli Bootstrap kütüphanesi ile çalışmandır. Bunun için internette araştırma yapman yeterli. Bootstrap ile ayrıca mobil için de tasarım yapabilirsin. Hepsi bir arada yani.

Daha bunun responsive tasarımı ve konumlandırması var. Yani atıyorum sen şuan kendi bilgisayarına göre işlem yapıyorsun ve monitörünün ekranı 15.6inc. Fakat 17inc monitöre sahip bilgisayarda ekranda kaymalar olacaktır. En güzeli Bootstrap kütüphanesi ile çalışmandır. Bunun için internette araştırma yapman yeterli. Bootstrap ile ayrıca mobil için de tasarım yapabilirsin. Hepsi bir arada yani.

teşekkürler araştırıyorum :D

Geri