• Forum vBulletin altyapısından Xenforo altyapısına geçirildi, bu sebeple eski şifreleriniz ile foruma giriş yapamayacaksınız, parolamı unuttum adımından mailiniz ile şifre sıfırlayarak giriş yapabilirsiniz.

Üyeliklerinde geçerli bir mail adresi olmadığı için sıfırlama yapamayacak kullanıcılar forum kullanıcı adlarını ve yeni şifrelerini yazarak info@maxigame.org adresine şifre sıfırlamak istediklerine dair bir mail göndersinler şifrelerini sıfırlayıp mail adreslerini güncelleyeceğiz. Şifreniz sıfırlandıktan sonra foruma giriş yapıp tekrar istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

DC Universe Online Terimler ve Kısaltmalar Rehberi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan IMLEGEND
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

IMLEGEND

Aileden
Aktiflik
K.Tarihi
23 Nis 2009
Puanı
152
maxigamebanner1.png

maxayrac3.jpg

Oyun içinde bazı kısaltma olarak tabirler kullanılır. Bu terimler şunlardır ;

DPS : Damage Per Second. Bunun anlamı saniye başına verilen hasar demektir.Damage rolüne DPS denir.

Troll : Troller yani Controller olan karakterlere verilen kısaltma bir isimdir.

T1 - T2 - T3 - T4
: T ler Tier anlamına gelir, seviye gibi bir anlamı vardır.Kıyafet & silahlarin seviyelerini belirtmekte kullanılır.

SP : Skill Point demektir. " K " tuşuna bastığınızda görmüş olduğunuz silahların kullanılabilmesini sağlamak için gerekli olan puandır.

WTS : Want To Sell ... anlamı satmak istiyorum demektir.Satılmak istenen itemlerin başına koyulan bir kısaltmadır.

WTT : Want To Trade ... anlamı takas etmek istiyorum demektir.Takas karşılığı değiştirilmek istenen itemlerin yanında kullanılan bir kısaltmadır.

WTB : Want To Buy ... anlamı satın almak istiyorum demektir.Satın almak için aranan bir itemin başına koyulan bir kısaltmadır.

LFG : Looking For Group ... anlamı grup arıyorum demektir.Herhangi bir görev için grup arandığı zamanlarda kullanılan bir kısaltmadır.

GLF : Group Looking For ... anlamı gruba "..." lı kısıma gelen herhangi bir karakter türünden birini arıyorum demektir.

Geri